DAJ CYNK

Qualcomm chce wydłużyć czas pracy słuchawek bezprzewodowych

msnet

Sprzęt

Nowy chip audio z serii QCC5100 ma poprawić jakość dźwięku na słuchawkach Bluetooth oraz nawet trzykrotnie wydłużyć czas słuchania muzyki.Nowy chip audio z serii QCC5100 ma poprawić jakość dźwięku na słuchawkach Bluetooth oraz nawet trzykrotnie wydłużyć czas słuchania muzyki.

QCC5100 to w pełni zintegrowane rozwiązanie audio dla słuchawek Bluetooth, z 24-bitowym kodekiem 192 kHz, aktywnym usuwaniem szumów ANC, a także technologią aptX HD w pojedynczym układzie. Nowy chip jest wydajniejszy energetycznie, zapewniając bezprzewodowym słuchawkom nawet o 65% mniejsze zużycie energii zgromadzonej w akumulatorze. Podczas demonstracyjnego odtwarzania muzyki z wykorzystaniem aptX HD układ QCC5100 zadowolił się prądem o natężeniu około 5 mA.Oprócz zwiększenia żywotności akumulatora, Qualcomm poprawił też możliwości przetwarzania nowego chipu. Teraz jest to dwurdzeniowa 32-bitowa jednostka pracująca z częstotliwością 80 MHz, wspierana przez dwurdzeniowy procesor Qualcomm Kalimba z zegarem 120 MHz. Układ ma wbudowaną pamięć ROM i RAM.

To przełomowe, jednoukładowe rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby radykalnie zmniejszyć zużycie energii i oferować ulepszone możliwości przetwarzania, aby pomóc naszym klientom w tworzeniu nowych urządzeń poprawiających dzięki temu jakość życia - powiedział Anthony Murray z Qualcomm Technologies.

Qualcomm planuje zaprezentować kilka projektów referencyjnych dla swoich partnerów w pierwszej połowie 2018 roku, twierdząc jednocześnie, że ma już klientów na nowy chip.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority, wł