DAJ CYNK

Przyszłoroczne flagowce Samsunga będą napędzane Exynosem 9810

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7102

Samsung oficjalnie potwierdził, że następne topowe smartfony firmy będą napędzane nowym procesorem z serii Exynos 9.Samsung oficjalnie potwierdził, że następne topowe smartfony firmy będą napędzane nowym procesorem z serii Exynos 9.

Samsung przyzwyczaił nas, że w swoich flagowych smartfonach stosuje dwa rodzaje procesorów. Są to najszybsze dostępne Snapdragony oraz własne konstrukcje. Nie inaczej będzie w przyszłym roku, gdy na światowe rynki trafią Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz Galaxy Note 9. Wszystko wskazuje na to, że urządzenia te będą miały na pokładzie chipset Qualcomm Snapdragon 845 lub Exynos 9810. Te drugie - patrząc na dotychczasową politykę firmy - trafią także do Polski.

Exynos 9810 to wykonany w procesie 10 nm (prawdopodobnie FinFET LPP) najnowszy flagowy procesor Samsunga z rdzeniami trzeciej generacji, ulepszonym GPU i gigabitowym modemem LTE z obsługą agregacji 6 pasm. Czy okaże się godnym konkurentem dla nadchodzącego Snapdragona 845, dowiemy się już niedługo, gdy na rynek trafią nowe flagowce koreańskiego koncernu.

Zobacz: Galaxy S9 będzie wydany wcześniej, niż poprzednik
Zobacz: Qualcomm ogłosi Snapdragona 845 w pierwszych dniach grudnia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu