DAJ CYNK

Ostatnie dwa lata świetności Apple'a?

24.11.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4237

Ważne 7

4

Andrew Uerkwitz, analityk w Oppenheimer przewiduje, że dobra passa Apple'a wkrótce się skończy. 11. generacja iPhone'ów będzie ostatnią przed dużymi spadkami sprzedaży.

Andrew Uerkwitz, analityk w Oppenheimer przewiduje, że dobra passa Apple'a wkrótce się skończy. 11. generacja iPhone'ów będzie ostatnią przed dużymi spadkami sprzedaży.

Zdaniem analityka, przyszły rok fiskalny Apple'a (zaczynający się 30 września 2017 roku, w okolicy premiery iPhone'a 7S) zaowocuje wysoką sprzedażą iPhone'ów na poziomie 245 mln sztuk. Będzie to o 9% więcej, niż 225 mln sztuk szacowane na rok fiskalny 2017.

Za wzrostem sprzedaży stać będzie 10. rocznica wprowadzenia pierwszego iPhone'a na rynek, ale to ponoć ostatni okrzyk radości Apple'a. Uerkwitz twierdzi, że później klienci zaczną uciekać od wysokich cen telefonów Apple'a. Brak opóźnień technologicznych pomiędzy iPhone'ami i urządzeniami z Androidem oraz coraz mniejsza luka w temacie różnic w wydajności sprawią, że Apple'owi będzie coraz trudniej utrzymać zainteresowanie klientów z jednoczesnym zachowaniem dotychczasowej polityki cenowej.

Kolejną barierą dla dalszej wysokiej sprzedaży może okazać się długi czas życia telefonów Apple'a. Zdaniem IDC, w 2020 roku rynek telefonów używanych będzie trzykrotnie większy od tego w 2015 roku. Długie wsparcie dla iPhone'ów, które użytkownicy tak sobie chwalą, może więc zacząć negatywnie wpływać na sprzedaż najnowszych modeli.

Źródło tekstu: NYPost

Tagi: apple iPhone
Komentarze
Zaloguj się
14. PLANET
0

2016-11-25 13:15:53

@10: masz rację, ale ja mówię o CAŁKOWITEJ rezygnacji z BT : D

Odpowiedz

13. ~dlaczego
0

2016-11-25 08:26:48

Dlaczego APPLE robi nam "miłą gwiazdkę"? Może wiadomość opluć?

Odpowiedz

12. Gormar
1

2016-11-25 08:21:24

@10. Mylisz przychody z zyskami. Na te ostatnie duży wpływ miała klapa Samsunga z Note 7. To odjęło im od zysku co najmniej 3mld dolarów.

Odpowiedz

10. ~
-3

2016-11-25 06:45:50

@sloneczny: póki co to Huawei ma ile, niecałe 3% przychodów z całego rynku smartfonów... a Apple 91%. Sztukowo Apple nie jest wysoko ale w $ jest królem. Taki Samsung ma 2.2% i to z kupą innych producentów w tym procencie. Póki nie pojawi się producent androidowy, który będzie dbał o klienta (szybkie aktualizacje, długi okres supportu) to nie wróżę zbyt wiele pozytywnego.@PLANET: to nie jesteś na bieżąco - przecież już wymyślili. Ich nowe słuchawki bezprzewodowe łączą się z telefonem po własnym bezprzewodowym standardzie (bluetooth wg apple był zbyt prądożerny)

Odpowiedz

9. PLANET
0

2016-11-25 01:05:06

@8: YT należy do Google/''a ; )@4: nie wróci, o ile znasz trochę tą firmę.Tak myślę co wytną następne... stawiam na wymyślenie swojego własnego standardu połączeń bezprzewodowych, zastępujący BT (jak nie BT i NFC razem ; )

Odpowiedz

1

2016-11-25 00:37:41

Nie można rosnąć w nieskończoność. Przyjdzie czas, że rynek się nasyci, a trendy się zmienią. Apple, Facebook, Google, YouTube... wszyscy kiedyś padną na ryj. Wyśmiewany kilka lat temu "Hjuwajej" już dziś jest poważnym zagrożeniem dla Samsunga i Appla. Kto by pomyślał 3 lata temu?

Odpowiedz

7. ~wuesi
2

2016-11-25 00:08:09

Jakie długie życie? Z tymi niewymiennymi akumulatorami??? Rozklejony do wymiany iPhone to już nie to samo.

Odpowiedz

6. ~bbb
-1

2016-11-24 23:54:37

Podobnie, jak @5. Dziwię się jak zaczynają gonić własny ogon. Robią ZA DOBRE telefony, więc ludzie nie potrzebują nowych :-)

Odpowiedz

5. ~
-6

2016-11-24 23:34:59

lubie produkty apple, cenie sobie bardzo jak doskonale ze soba wspolpracuja. nie nawidze windows, uwielbiam mac os ale jezeli apple bedzie podazal obrana droga - coraz drozej za coraz mniej inowacyjnosci to pewnie ta prognoza sie sprawdzi.

Odpowiedz

4. ~
2

2016-11-24 23:29:24

Przyjmuję zakłady, że w iPhonie 7S wróci jack 3.5mmi każą sobie zapłacić za ten amejzing ficzer krocie.1:0,25 ;)

Odpowiedz

3. Nomedaj
2

2016-11-24 23:27:48

Pożyjemy, zobaczymy. Przewidywania przyszłości mają to do siebie, że albo się sprawdzają, albo nie. Facet snuje przypuszczenia na podstawie obecnej polityki firmy, ale ta przecież może zostać zmieniona. A może mają w zanadrzu jakieś technologie, którymi znowu błysną? Nikt z zewnątrz tego nie wie. Osobiście nie lubię tych ułomnych telefonów Apple/''a, a ich klientom życzę by zmądrzeli. Ale nie lubię też wróżenia z fusów, a także hejtów i fanbojstwa, które pojawiają się pod tego typu newsami.

Odpowiedz