DAJ CYNK

Nowy YotaPhone trafi do sprzedaży w IV kwartale

24.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1906

Ważne 3

0

Rosyjski Yota Devices zapowiedział następcę wyposażonego w ekran E-Ink modelu YotaPhone, który do sprzedaży w Rosji i Europie trafić ma w IV kwartale tego roku.

Rosyjski Yota Devices zapowiedział następcę wyposażonego w ekran E-Ink modelu YotaPhone, który do sprzedaży w Rosji i Europie trafić ma w IV kwartale tego roku.

Zobacz: Yota: Dwa ekrany w smartfonie, jeden w technologii E-Ink [wideo]

Dostępny obecnie na rynku YotaPhone ma dwurdzeniowy procesor z rdzeniami Krait 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 4,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości HD, 4,3-calowy ekran EPD o rozdzielczości 360 x 640 pikseli (16 odcieni szarości), moduły HSPA+ i LTE, 32 GB wbudowanej pamięci, radio FM i aparat 13 Mpix (filmy FullHD), któremu towarzyszy przednia kamerka 1 Mpix.

Zobacz: Smartfony YotaPhone będą dostępne w Polsce

W kolejnej generacji otrzymamy większe ekrany po obu stronach telefonu oraz wyższą rozdzielczość ekranu EPD. Najbardziej odczuwalną zmianą będzie jednak fakt, że 4,7-calowy ekran E-Ink będzie teraz w pełni dotykowy - w dostępnym na rynku smartfonie z tyłu znajduje się jedynie umieszczone pod ekranem pole dotykowe. Co więcej, tylny ekran sprawdzi się nie tylko w ostrym słońcu - w nowym modelu nie zabrakło funkcji podświetlenia, znanej m.in. z czytników Kindle Paperwhite.

Od teraz pisanie wiadomości, odbieranie połączeń czy korzystanie z serwisów społecznościowych będzie możliwe bez aktywowania bardziej energochłonnego ekranu AMLOED, który zagości z przodu telefonu (przekątna 5 cali).

Zmiany dotyczą też wnętrza urządzenia. Zamiast dwóch rdzeni, dostaniemy 4 rdzenie Krait 400, taktowane zegarem 2,3 GHz, zaszyte w popularnym chipsecie Snapdragon 800.

Źródło tekstu: Yota Devices, wł

Komentarze
Zaloguj się