DAJ CYNK

Nowości Samsunga - jaka cena i dlaczego tak drogo?

04.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4951

Ważne 2

2

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat cen nowości Samsunga zaprezentowanych w czasie berlińskich targów IFA 2014.

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat cen nowości Samsunga zaprezentowanych w czasie berlińskich targów IFA 2014.



Za flagowy phablet Samsunga - Galaxy Note 4 przyjdzie nam zapłacić nie mniej niż 799 euro, co przy obecnym kursie daje cenę rzędu 3349 zł. Hełm 3D Gear VR w USA będzie kosztował 199 dolarów, czyli w Europie zapewne 199 euro. W zestawie z kontrolerem ruchu Samsunga Gear VR wyceniony został w Europie na 249 euro (około 1049 zł). Warto w tym miejscu przypomnieć, że przygotowany we współpracy z Oculusem hełm do działania wymaga włożonego do środka phabletu Note 4. Rzeczywistość rozszerzona Samsunga to więc łączny wydatek około 4,4 tys. zł.

No i wreszcie najnowszy zegarek Samsunga, Gear S, którego cechą charakterystyczną jest zakrzywiony ekran AMOLED i zwiększający autonomię gadżetu moduł 3G. Europejska cena smartwatcha wyniesie 299 euro, czyli około 1249 zł.

Zobacz: Samsung Galaxy Note 4 oficjalnie zaprezentowany
Zobacz: Gear VR - wirtualna rzeczywistość od Samsunga
Zobacz: Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~poldi85
0

2014-09-05 12:53:44

@20 Chyba masz problem z elementarnym zrozumieniem tego, co napisałem. Pisałem w odniesieniu do swojej osoby i grupy osób, w której się obracam. Nie mam zamiaru zmieniać operatora czy szantażować go, że odejdę, bo trzeba mieć kilkanaście albo kilkadziesiąt aparatów w abonamencie, żeby negocjować z operatorem lepsze warunki umowy. Z pozycji Kowalskiego z ulicy szanse na lepsze warunki są niewielkie. Telefony za 2500 - 3000 złotych dobrze się sprzedają? Gdybyś mi tego nie napisał, żyłbym w błogiej nieświadomości, dlatego bardzo Ci dziękuję:) A jeżeli już piszesz o drogich samochodach, to polecam Ci kupować je z USA, Anglii czy Niemiec. Zapłacisz dużo mniej niż w Polsce i możliwe, że nie będziesz musiał aż tyle czekać.

Odpowiedz

21. ~Calm 7
1

2014-09-05 01:05:02

18). Może Nx4 oraz Nt4. Zbyt skomplikowane..?

Odpowiedz

20. ~ja
0

2014-09-05 00:23:47

No i co z tego? Jaki to ma wpływ na sprzedaż, że "jego syn" coś tam dostał - nie dostał. Telefony za 2500-3000 się dobrze sprzedają. To tak jak drogie samochody w Polsce, sprzedają się od kilku lat dobrze na zapisy, trzeba poczekać. Nie kupujesz, nie masz takiego - nie myśl, że ktoś się tym przejmuje - nie kupię... zmienię operatora.. już płaczą po Twoim odejściu!

Odpowiedz

19. ~poldi85
0

2014-09-04 21:51:39

@17 Pisałem na bazie własnych doświadczeń. LG 4X HD brany od operatora w kwietniu 2013 nie otrzymał ani jednej aktualizacji systemu, a w momencie kiedy brałem ten telefon w abonamencie, był on flagowcem LG. Nie ja jeden go brałem, bo moi znajomi też mieli ten telefon i problem był/jest identyczny. W 11-12 miesiącu użytkowania telefon zaczął mulić. HTC Sensation po trzech miesiącach od odpalenia równie dostał aktualizację, a potem nic. Równolegle ze mną kumpel nabył SGS II i do dzisiaj używa tego telefonu jego syn, SGSI IIostał bodajże trzy aktualizacje i ciągle daje radę. Po HTC zostało wspomnienie, LG po roku ma bardzo duże problemy. Może jestem specyficznym klientem, ale telefon kupuję na okres 12 - 24 miesięcy, jeżeli w międzyczasie pokazuje się coś ciekawego, to po prostu używam dwóch, ale flagowiec zawsze powinien mieć zapewnione takie wsparcie, by działać 24 miesiące sprawnie. Tyle, ile trwa standardowa umowa, ni mniej ni więcej.

Odpowiedz

18. tomunia
1

2014-09-04 20:12:08

@4: musimy wymyślić nowy skrót dla nazwy Note 4 - N4 to Nexus 4:)

Odpowiedz

17. ~ja
0

2014-09-04 12:47:20

@14 Jakie odchodzenie klientów? Żadna firma się obawia się wpływu braku aktualizacji na sprzedaż dla modeli powyżej 12-18 miesięcy bo klient, który kupił telefon z tej półki nawet jeśli wszystko dobrze działa, nawet jeśli dostaje (lub nie) aktualizacje to go zmienia - po półtora roku góra dwóch latach. Bo mu się znudził, lekko porysował i po prostu chce już nowy. Dopiero wtedy, drugi lub nawet trzeci właściciel, który nabył używanego starocia za 500 płacze na wszystkich forach, że firma go nie wspiera. Ten "pierwotny" nabywca tego nawet nie czyta albo w ogóle wie, że z założenia jego to nie będzie dotyczyć. Gdzie tu wpływ na sprzedaż? Firmy to badają i analizują, klient odchodzi od marki z różnych powodów ale brak aktualizacji (oczywiście po okresie pierwszej fascynacji i częstszych nim zabaw) jest jedną z ostatnich przyczyn.

Odpowiedz

16. ~
-1

2014-09-04 11:44:25

To nie są wcale wysokie ceny, tylko Polacy msją dramstycznie nędzne zarobki. Jak Europejczyk zarabia średnio 12000zł, to za jedną wypłatę może kupić sobie wszydtkie te gadżety.

Odpowiedz

15. vonski
2

2014-09-04 11:12:11

@12: jeśli chodzi Ci o Google Edition to nie ma. Ale są oczywiście nieoficjalne porty jak choćby CyanogenMod.@13: a ja stawiam na wyższe ceny ze względu na większe ekrany, coś koło ~~100$ drożej.@14: ale Samsung też nie jest wzorem jeśli chodzi o aktualizacje. Na dzień dzisiejszy najszybciej robi to Sony, choć jakość ich aktualizacji często pozostawia wiele do życzenia...

Odpowiedz

14. ~
2

2014-09-04 10:51:08

@10 Po użytkowaniu HTC Sensation i LG P880 4X HD, ewentualne przycinki w SGS5 to kaszka z mleczkiem:) Firmy, które olewają klientów i zaprzestają aktualizować swoje telefony, będą płacić dużą cenę w postaci odchodzenia klientów. Z mojego doświadczenia wynika, że jeżeli chcesz kupić telefon z Androidem, to kup high-end od Samsunga lub Sony, chociaż niby HTC One i LG G2 aktualizację dostają/dostawać będą. Jeżei iPhone 6 będzie w dniu premiery kosztował mniej iż SGS5 i SGN4, to będzie naprawdę duża niespodzianka:)

Odpowiedz

13. ~M.
0

2014-09-04 10:36:29

iPhone 6 będzie kosztował najpewniej tyle, ile iPhone 5S w dniu premiery, czyli oficjalnie 2849 zł za wersję 16 GB.

Odpowiedz

12. ~m76
1

2014-09-04 10:32:52

A czy Note3 ma swoja wersje bez TouchWiza czy tylko SGS5 ??

Odpowiedz

11. ~
1

2014-09-04 10:29:00

Właśnie, dlaczego tak drogo? Przecież rosnąca sprzedaż urządzeń Samsunga powinna dawać przychody, a więc zmniejszać koszty powstawania nowych urządzeń, w których niewiele już trzeba wynajdywać (biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie są do siebie podobne jak nie specyfikacją to wyglądem), więc... dlaczego tak drogo?

Odpowiedz

10. vonski
3

2014-09-04 10:18:41

@9: ja od siebie dodam jeszcze, że warto poczekać na pierwsze recenzje i testy sprzętu, bo na prezentacji każdy zapowiada się rewelacyjnie, a potem wychodzą jakieś niedoróbki. Nie ma sprzętu bez wad, Note4 też je pewnie będzie mieć. Ja stawiam na tradycyjnie przycinający się TouchWiz :P

Odpowiedz

9. ~poldi85
2

2014-09-04 10:15:48

@4 - 100% racji, nie kupuj sprzętu w dniu premiery i to z dwóch powodów:)Po pierwsze, cena. Kolega Vonski zainwestował słusznie w SGN3 po trzech miesiącach, tyle samo odczekałem i ja kupując SGS5. Udało mi się kupić bardzo dobry sprzęt, najbardziej mi odpowiadający, za 60% wartości. Z pełną gwarancją, w zaplombowanym kartonie. Czyli zawsze trzeba odczekać kwartał, żeby wiedzieć dokładnie co się kupuje i wydać mniej. Po drugie, trzeba poczekać aż na rynku pojawią się pierwsze wadliwe egzemplarze trapione chorobami wieku dziecięcego. Żółte plamy w iPhonie 4, nagła śmierć Sony Xperia Z przekonały ludzi, że zakup w dniu premiery jest obarczony dużo większym ryzykiem niż po trzech miesiącach. A z innej beczki, macie jakieś przecieki co do ceny iPhone/''a 6? Bo tutaj może być naprawdę cenowy kosmos i nie wydaje mi się, żeby cena katalogowa iPhone/''a była taka sama jak SGN4 czy SGS5.

Odpowiedz