DAJ CYNK

LG G5 SE dostępny w Polsce

28.10.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 19939

Ważne 4

4

LG Polska informuje o wprowadzeniu na polski rynek smartfonu LG G5 SE. Pierwotnie sprzedawanego w biedniejszych regionach.

LG Polska informuje o wprowadzeniu na polski rynek smartfonu LG G5 SE. Pierwotnie sprzedawanego w biedniejszych regionach.

Chociaż LG w komunikacie pisze o "odświeżonej wersji tegorocznego flagowca", tak naprawdę do czynienia mamy z modelem istotnie słabszym niż "pełny" LG G5. A wszystko to za sprawą zastąpienia wydajnego Snapdragona 820, przeznaczonym dla średniej półki cenowej Snapdragonem 652. Dokładnie taki sam zabieg odróżnia HTC 10 od tańszego HTC Lifestyle.

Oprócz tego z 4 do 3 GB zmniejszona została wielkość pamięci RAM, szybkość LTE spadła z 450 Mb/s do 300 Mb/s, a USB 3.0 podmieniono na 2.0. Warto też dodać, że chipset w modelu G5 SE wykonany został w procesie technologicznym 28 nm, względem 14 nm w protoplaście. Oznaczać to może większe problemy modelu SE z nagrzewaniem się obudowy.

Nie zmienił się ekran, ani też konfiguracja aparatów. Bliźniaczo podobny LG G5 SE zachował również wsparcie dla dodatkowych, wymiennych modułów. Pierwotnie urządzenie dostępne było w Ameryce Łacińskiej i Chinach, zamiast droższego LG G5.

Telefon już jest dostępny w ofercie sieci Plus, natomiast jego sugerowana cena na wolnym rynku to 2199 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł

Tagi: LG LG G5 LG G5 SE
Komentarze
Zaloguj się
16. ~Punk
0

2016-11-01 12:35:43

Polecieli po bandzie, kiedyś SE to była Special Edition.Teraz pod znaczkiem SE sprzedaje się złomy i kastraty pod nazwą Shit Edition.Chyba wole w tym pieniądzach zwykłą G5 bo zawsze mocniejsza jest, lub jakiegoś Chinola typu Xiaomi.

Odpowiedz

15. dumelosw
0

2016-10-29 13:47:09

LG G5 ma 12 cat. LTE czyli do 600Mb/s

Odpowiedz

14. ~Mickey
0

2016-10-29 12:32:19

Widziałem, że już jest dostępny w Plusie ;) I to w fajnych cenach. Chyba sobie go wezmę na przedłużenie umowy.

Odpowiedz

13. ~tomek
0

2016-10-28 20:36:55

za 2100 to mozna poszalec przynajmniej p rzez 1 noc ;) a serio to widze za 2 tys lepsze konfiguracje

Odpowiedz

12. ~a_lex
-1

2016-10-28 19:23:06

Ha, nareszcie po rozstaniu Sonego z Ericssonem pojawiają się telefony dla fanów SE!

Odpowiedz

11. ~
0

2016-10-28 19:01:38

Przegiecie. Mercedes wprowadza odswiezona klase E dla chin i Azji . Podstawowe jednostki to doladowany silnik 1.0 o mocy 90 KM, 1.2 o mocy 110 i 1.4 o mocy 130. Zajmuja malo miejsca pod maska i burcza jak opetane... masakra

Odpowiedz

10. ~
0

2016-10-28 18:12:21

Flagowiec jest tańszy od modelu,który flagowca udaje. Ciekawe.

Odpowiedz

9. ~Calm7
0

2016-10-28 17:02:52

7). Ale czy g5, czy g5se - cena taka sama:22oo zł!hic!!!:-O :-(

Odpowiedz

8. ~Calm7
0

2016-10-28 16:54:42

Takie fony, ze znaczkiem SE oznaczają kastrata..? yyyyy... Social Economy, czy jak..? Super Economy..?:-(

Odpowiedz

7. ~Piła
0

2016-10-28 16:37:51

Patrzyłem a stronie Euro Agd, to tak jak w przypadku G5 w Polsce jest bez dual sim. Do tego "ulepszenia" w stosunku do G5 plus cena startowa i w zasadzie LG nie musi wkładać wybuchających baterii.

Odpowiedz

6. PiotrM
3

2016-10-28 15:28:32

Tyle samo teraz kosztuje normalna, mocniejsza G5. Marketing wycelowany w niezrientowanych?

Odpowiedz

5. ~yntelygencja techniczna
0

2016-10-28 15:23:31

"w temacie odprowadzania ciepła"

Odpowiedz

1

2016-10-28 14:41:21

3, LuiN: Bawiłem się Cardbordem z LG G3...często był slideshow, choć nie zawsze. A bateria znikała w oczach, telefon całkiem zgrzany, ale to inny temat. Tu jednak potrzebny jest sprzęt o klasę wydajniejszy i bardziej energoszczędny/z większym ogniwem. No ale ruszyć, ruszy. :)

Odpowiedz

3. LuiN
0

2016-10-28 14:31:37

@1, goral2099 - VR ruszy; w końcu i na G3 można było się bawić. Tylko mowa o tych prostszych tytułach. I tak dobrze, że nie dali 650-tki jak Sony, bo nie byłoby filmów 4K.

Odpowiedz

2. vonski
1

2016-10-28 14:29:20

Zważywszy, że pełną G-piątkę można wyrwać na allegro za ~1500zł, to wręcz idealna cena! :)

Odpowiedz