DAJ CYNK

LG chce się wycofać z chińskiego rynku smartfonów

05.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2098

Ważne 2

1

Smartfony LG bardzo słabo radzą sobie w Chinach, dlatego koreański producent być może wycofa się z tamtejszego rynku.



Smartfony LG bardzo słabo radzą sobie w Chinach, dlatego koreański producent być może wycofa się z tamtejszego rynku.

Rok 2017 był dla LG rekordowy pod względem osiągniętych przychodów, do czego przyczynił się między innymi dział mobilny, który jednak wciąż osiąga straty. Jednym z podawanych powodów takiego stanu rzeczy, podawanym w raporcie finansowym, była silna konkurencja ze strony chińskich marek. Szczególnie w Chinach smartfony Koreańczyków sobie nie radzą. W całym 2016 roku LG sprzedał w Państwie Środka tylko 160 tys. telefonów (na 480 tys. dostarczonych), a rok później modele Lg G6 i LG V30 oficjalnie w ogóle tam nie trafiły.

Teraz lokalne media podają, że LG może całkowicie zrezygnować z dostarczania swoich smartfonów do Chin, co w obecnej sytuacji może przynieść tylko zysk koreańskiemu producentowi (a raczej dalsze ograniczenie strat działu mobilnego).

Zobacz: Wyniki LG po 4Q2017
Zobacz: Jeśli masz LG G6, to jeszcze trochę poczekasz na Oreo
Zobacz: Odświeżony LG V30 zamiast LG G7

Źródło tekstu: sohu.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Callm7 II
0

2018-02-05 17:23:51

10). Najpewniejsza firma, to taka, która chce zaistnieć na rynku, więc niby nie postarza produktu. Tyle, że ja np. xiaomi nie polecam...

Odpowiedz

11. ~Callm7 II
0

2018-02-05 17:19:40

Mają problemy - co nie sprzedają, to chyba nie wyrzucają do śmietnika??? Co zostaje, to do Polski niech wysyłają:-DPSAnalogicznie: ile w PL sprzedał LG..?

Odpowiedz

10. ~
0

2018-02-05 17:17:57

@2 W czym sie niby myle poza wydatkami na marketing LG? Gdyby nie informacje od uzytkownikow o aferze z kropkami sygnalizujacymi zalanie ich smartfonow bez ich zalania, to zainteresowalbym sie na poczatek jakims uzywanym ich smartfonem. Mozna poczytac relacje o tej aferze. Mozna porozmawiac z uzytkownikami. Poza tym slyszalem rowniez, ze ich smartfony potrafily pasc po gwarancji, ale to juz ze wszystkim tak jest. Celowo obnizona jakosc podzespolow, zeby jakiekolwiek urzadzenie nie sluzylo za dlugo pierwotnemu wlascicielowi lub na rynku wtorynym.

Odpowiedz

9. ~Pablosox123
-1

2018-02-05 17:15:58

@8 ojej aż tak cię *** zabolało, polecam maść a czasu mi szkoda na takie 0 jak ty

Odpowiedz

8. msnet
1

2018-02-05 15:13:54

@7, Pablosox123 - to nie trać swojego cennego czasu na czytanie i komentowanie.

Odpowiedz

7. ~Pablosox123
0

2018-02-05 14:39:40

Żenujący poziom telepolis.Info dopiero teraz jak ja czytałem i tym 4 dni temu.

Odpowiedz

6. septum
0

2018-02-05 14:21:56

@2 może i by było!

Odpowiedz

5. ~
0

2018-02-05 13:39:09

3* baka, wasy, dziakiem - to jakaś technologiczna grypsera? :-)

Odpowiedz

4. ~
0

2018-02-05 13:14:16

@3 Co ma piernik do wiatraka?

Odpowiedz

3. ~
0

2018-02-05 12:50:32

gdyby baka miała wasy to by była dziakiem

Odpowiedz

2. ~
0

2018-02-05 12:47:06

@1 Mylisz sie: gdyby LG wydawalo tyle samo pieniedzy na pijar, co smiecowy Samsung, to byloby na tym samym poziomie.

Odpowiedz

1. ~
-1

2018-02-05 12:10:49

Gdyby LG robil lepsze i wytrzymalsze smartfony od Samsunga, z wymiennym akumulatorem, wyceniajac je podobnie, i gdyby obsluga gwarancyjna w Polsce byla znacznie lepsza niz wstretne plotki, ktore o niej kraza, to LG bylo by na topie.

Odpowiedz