DAJ CYNK

Lenovo Vibe P1 i P1m z długimi czasami działania

04.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8

Ważne 2

0

Lenovo prezentuje dwa nowe smartfony z serii Vibe zaprojektowane z myślą o tym, by działać nieprzerwanie dzięki trwałym bateriom i inteligentnym systemom oszczędzania energii.

Lenovo prezentuje dwa nowe smartfony z serii Vibe zaprojektowane z myślą o tym, by działać nieprzerwanie dzięki trwałym bateriom i inteligentnym systemom oszczędzania energii.

Lenovo Vibe P1 posiada ekran IPS o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080p. Motorem napędowym smartfonu jest ośmiordzeniowy Snapdragon 615 taktowany zegarem 1,5 GHz z 2 GB pamięci RAM. 32 GB pamięci wbudowanej można rozszerzyć kartami microSD, ale gniazdo można użyć również do umieszczenia w nim drugiej karty SIM. Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpix, z kolei przedni o rozdzielczości 5 Mpix. Za łączność z Internetem odpowiada LTE kategorii 4.

Lenovo Vibe P1m posiada mniejszy ekran, również IPS, o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 720p. Smartfon napędza czterordzeniowy procesor Mediatek MT6735P taktowany zegarem 1 GHz w parze z 2 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana, to 16 GB i tutaj również gniazdo karty pamięci jest jednocześnie gniazdem na drugą kartę SIM. Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpix. Łączność z Internetem zapewnia LTE kategorii 4.

Głównymi cechami obu smartfonów są akumulatory. Vibe P1 posiada akumulator o pojemności 5000 mAh. Na jego obudowie umieszczono specjalny przycisk włączający funkcję oszczędzania energii. Dzięki funkcji USB On-The-Go można używać go jako power bank, a 24W ładowania skraca czas uzupełniania energii w akumulatorze. P1m posiada z kolei akumulator o pojemności 4000 mAh.

Lenovo Vibe P1m będzie dostępny od połowy września w cenie od 159 dolarów. Vibe P1 na rynek trafi w październiku w cenie od 279 dolarów.

Źródło tekstu: Lenovo; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy