DAJ CYNK

Inteligentny dom z Belkin WeMo [wideo]

19.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5385

Ważne 0

0

Amerykańska marka Belkin zaprezentowała urządzenie WeMo, które uczyni każde mieszkanie inteligentnym. Wystarczy uruchomić aplikację i włożyć przełącznik do kontaktu.

Amerykańska marka Belkin zaprezentowała urządzenie WeMo, które uczyni każde mieszkanie inteligentnym. Wystarczy uruchomić aplikację i włożyć przełącznik do kontaktu.



WeMo łączy się z siecią Wi-Fi, ale sterować nim można również korzystając z Internetu mobilnego. Gadżet daje możliwość zarządzania dowolną liczbą urządzeń z każdego miejsca na ziemi (np. podczas dalekich wakacji). A dzięki systemowi modułowemu, w każdej chwili można dodać kolejne przełączniki WeMo.

<: F1026 :>

Urządzenie Belkina na ustalenie kiedy domowy sprzęt ma się włączyć lub wyłączyć, np. o konkretnej godzinie włącza się automatycznie wieża stereo. WeMo wzbogacone jest także o czujnik ruchu, czyli np. po przejściu przez kolejne pomieszczenia w domu, w każdym z nich zapala się światło.



Przełączniki Belkin WeMo współpracują aktualnie jedynie z iPodami touch, iPhone'ami i iPadami. W komunikacie prasowym zabrakło informacji na temat planów udostępnienia aplikacji sterującej również w wersji dla Androida czy Windows Phone.

Źródło tekstu: Belkin

Komentarze
Zaloguj się
13. ~zbig
0

2012-11-20 10:50:55

Urządzenie dla japkogadżeciarzy ;-) Skoro się to łączy przez wifi, to musi być w zasięgu wifi, czyli jakiś dostęp do netu?

Odpowiedz

12. Hose
0

2012-11-20 09:45:29

Posiadajac takie wlaczniki czy tez ich nie posiadajac ten dom jest identycznie inteligentny. To jakby powiedziec o inteligentnym domu gdy ktos wlacza urzadzenie kijem od miotly.

Odpowiedz

0

2012-11-19 21:42:10

po pobieżnym przeczytaniu tytułu, myślałem że chodzi o Belle Symbianową ;)

Odpowiedz

10. ~Zakrza
0

2012-11-19 18:54:48

No jeśli to jest zdalny przycisk on/off to *** a nie inteligentny dom. Pincet takich urządzeń trzeba by kupić.

Odpowiedz

9. ~J
0

2012-11-19 17:56:12

Urządzenie jedynie włącza dopływ prądu do odpowiedniego sprzętu. Jak niby włączy np. wieżę stereo, w której trzeba po podłączeniu do prądu nacisnąć przycisk ON/OFF?

Odpowiedz

8. ~
0

2012-11-19 16:24:16

Juz widze to odpalanie aplikacji i wyszukiwanie odpowiedniego odbiornika do ktorego jest podpieta konkretna lampa. Ja jestem leniwy ale nie wiem czy nie wolalbym juz wstac i zgasic hehe Rozwiazania z jednym dedykowanym pilotem do profesionalnego inteligentnego systemu wydaje mi sie znacznie prostsze ...

Odpowiedz

7. ~gosciu
0

2012-11-19 16:05:11

Gdzie ta inteligencja - kiedys byly wylaczniki czasowe programowalne teraz zdalne - zapytam sie raz jeszcze gdzie ta inteligencja z naglowka?

Odpowiedz

6. ~jaaaaaa
0

2012-11-19 15:56:14

@5 przez wifi - masz napisane :P PS. Gruba impreza była w weekend? :D

Odpowiedz

5. oommen
0

2012-11-19 14:19:13

A jak się z tym połączyć, będąc poza domem? Bo jakoś po weekendzie jeszcze nie myślę.

Odpowiedz

4. ~id
0

2012-11-19 14:08:34

@1 W taki, że dopiero w urządzenie w kontakcie np. wpinasz lampe. Działa to po prostu jak zdalny &quot;przycisk&quot; off/on

Odpowiedz

3. ~
0

2012-11-19 14:05:22

Ciekawe, czy facet z filmiku wie, że żadne z dzieci nie jest jego biologicznym.

Odpowiedz

2. ~
3

2012-11-19 13:32:13

@1 It''s magic...

Odpowiedz

1. ~Zakrza
0

2012-11-19 13:09:20

W jaki sposób urządzenie w kontakcie jest w stanie porozumieć się z lampą?

Odpowiedz