DAJ CYNK

Google Project Tango, czyli telefon z mapowaniem 3D

21.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11224

Ważne 0

1

Google przedstawił nowy projekt Tango, czyli prototyp telefonu zawierający zmodyfikowane elementy oraz oprogramowanie, przeznaczony do śledzenia ruchu i tworzenia mapy otoczenia w 3D.

Google przedstawił nowy projekt Tango, czyli prototyp telefonu zawierający zmodyfikowane elementy oraz oprogramowanie, przeznaczony do śledzenia ruchu i tworzenia mapy otoczenia w 3D.

Prototyp wyposażony jest w aparat 4 Mpix, drugi aparat wykrywający ruch, czujnik detekcji głębi oraz dwa procesory obrazu. Czujniki te pozwalają urządzeniu przetworzyć ćwierć miliona pomiarów 3D na sekundę, aktualizując w czasie rzeczywistym pozycję oraz orientację, łącząc te dane w jeden model 3D.

Jak to mogłoby być wykorzystane? Niedowidzący mogliby poruszać się bez pomocy w nieznanych miejscach i pomieszczeniach. Klienci mogliby łatwo wyszukać produkt i zobaczyć gdzie on się znajduje w wielkim sklepie. Dzieci mogłyby bawić się w chowanego ze swoją ulubioną postacią z gry. Mogłyby także konkurować z przyjacielem o terytorium w domu, z własną miniaturową armią. A na ulicach na całym świecie można by ukrywać wirtualne skarby.

Google w ciągu ostatniego roku na projektem współpracował z uniwersytetami, laboratoriami badawczymi i innymi partnerami działającymi w dziewięciu krajach, aby zebrać wszelkie badania w dziedzinie robotyki i wizji. Teraz Google chce udostępnić projekt deweloperom i przekazać 200 zestawów prototypowych dla tych, którzy się zgłoszą z najlepszymi pomysłami.


Źródło tekstu: Google, wł

Tagi: 3d Google
Komentarze
Zaloguj się
24. ~Hose
0

2014-02-24 11:11:52

W sumie to pijany jestem

Odpowiedz

23. Hose
0

2014-02-23 15:35:37

@21 - W ramach nowych doświadczeń i w celu sprawdzenia tego "hallo" dotyczącego cyanogenmod wrzuciłem sobie wersję 10,2 na swojego SGSII, po paru dniach wrzuciłem cyanogenmod 11, a parę dni później wróciłem do fabrycznego softu który chodzi lepiej i stabilniej niż te modyfikowane, mają parę ciekawych rzeczy typu profile itp, ale fabryczny soft jest dla mnie lepszy.

Odpowiedz

22. ~
0

2014-02-23 15:09:04

@20 mylisz się, nawet bez usług google, jest to dużo bardziej j elastyczny system od IOS. Dalej można wgrywać wszystkie apki przez kompa lub www bezpośrednio w fonie. Dalej można instalować inne klienty poczty i konfigurować pocztę poza gmail, dalej masz pełny dostęp do flasha, wszystkich stron, dostęp do ściągania muzy z sieci itd. Generalnie w ogóle nie trzeba się logować do google i masz do wszystkiego dostęp, jak z usługami google. Po prostu z usługami google jest to wygodniejsze.

Odpowiedz

21. tMati
0

2014-02-23 14:59:02

Jedyne czego trzeba od Google, to market, Gmail i mapy (by inne apki działały). Zresztą ja się coraz bardziej przymierzam do Cyanogenmoda.

Odpowiedz

20. ~Lalunia
0

2014-02-23 12:44:45

I tu masz rację. Tylko Androida moźna w buty włóźyć jak się nie zalogujesz w Google. Bez logowania będziesz miał moźliwości operacyjne np. Nokii 3100.

Odpowiedz

19. tMati
0

2014-02-23 12:16:52

@16 Tobie chodzi o meta dane ze zdjęć, przecież od Windowsa Visty można je edytować i usuwać z poziomu okna folderu. Domyślnie geotagging w telefonach jest wyłączony (Android, nie wiem jak jest w WP i iOS), a przy instalacji aplikacji na Androida masz podany zakres jej uprawnień. Jeśli apka do pierdzenia, chce dostępu do kontaktów, internetu, wiadomości i GPS, to "wiedz, że coś się dzieje". Co do wynalazku Google, to mam mieszane uczucia, z jednej strony to duży postęp w robotyce, a z drugiej spore zagrożenie dla prywatności, już teraz aplkacja Google Goggles pozwala na sporą inwigilację.

Odpowiedz

18. ~Lalunia
0

2014-02-23 10:49:11

Masz kolego rację. Jest tylko jeden problem: skąd brać dzieci, jeśli u nas zostaną zalegalizowane małźeństwa homoseksualne! Niektóre państwa juź takie prawo egzekwują! Pozostają dzieci z probówki. Moźe tu jest odpowiedź???

Odpowiedz

17. Hose
1

2014-02-22 20:45:00

Z kolegami w chowanego bawiliśmy się inaczej, jestem zwolennikiem nowych rozwiązań, ale tutaj GOOGLE poszło stanowczo zbyt szeroko, za parę lat dzieci w "wojnę" będą się bawiły z ostrą amunicją?

Odpowiedz

16. ~Lalunia
0

2014-02-22 15:19:54

Otóź to kolego.Zdarza się b.często pobierać apps i jak coś nie pasuje, to podają Twój typ telf. źe się nie nadaje - odrazu wiedzą co uźywasz. Albo mylnie podajesz swoją lokalizację - to poprawnie Cię skorygują!!! A jak oglądasz foto, to wiedzą jakim aparatem było robione. Źyczę sukcesów.

Odpowiedz

15. ~@14
1

2014-02-22 14:41:39

Gdzie te wszystkie zdjęcia nagich gwiazd robione przez paparazzi takimi fajnymi apkami? :( A tak serio, taki podwójny układ pozwala na stworzenie różnego rodzaju "metrówek" bez potrzeby wpisywania w aplikację na jakiej wysokości jest telefon etc. Wystarczy wycelować tel w jakiś obiekt i już wiemy jak daleko się znajduje.

Odpowiedz

14. ~Lalunia
0

2014-02-22 12:15:33

No tak kolego. Ta wypowiedź pozwala mi na ograniczenie się i nie podawanie nazwy apps i gdzie ją moźna kupić - domyślam, źe nie masz takiego telefonu!!!

Odpowiedz

12. ~Trolololo
1

2014-02-22 11:37:28

11. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawię ze swojej naiwności co do aplikacji rzekomo rozbierających ludzi:)

Odpowiedz

11. ~Lalunia
-1

2014-02-22 11:28:18

Panowie, przecieź juź są app źe z odległości 5mtr. moźna oglądać na nago wybraną osobę (choć jest ubrana). Albo podać info. gdzie jest poszukiwana osoba (narazie płatne). Nie dziwcie się o nowych pomyslach - to jest biznes!!!

Odpowiedz