DAJ CYNK

Galaxy S4 o 15% droższy w produkcji niż SIII

20.03.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5254

Ważne 4

2

Wersja 3G 16 GB nowego Samsunga Galaxy S4 została zbudowana z komponentów za 236 dolarów. To o 15% więcej niż w wypadku Galaxy S III, głównie poprzez użycie większego wyświetlacza, procesora i czujników - wynika z danych IHS iSuppli.

Wersja 3G 16 GB nowego Samsunga Galaxy S4 została zbudowana z komponentów za 236 dolarów. To o 15% więcej niż w wypadku Galaxy S III, głównie poprzez użycie większego wyświetlacza, procesora i czujników - wynika z danych IHS iSuppli.

Doliczając do tego 8,5 dolara kosztów montażu kwota zwiększa się do 244 dolarów. To 30 dolarów więcej niż przy Galaxy SIII. IHS iSuppli podaje, że nowy ekran wraz warstwą dotykową kosztuje 75 dolarów (w SIII 65 dolarów). Do tego dochodzi nowy procesor Exynos 5 Octa za 30 dolarów (starszy w SIII kosztował 17,50 dolarów). Cała gama czujników, w tym ruchu, w nowym S4 jest warty 16 dolarów (12,70 dolarów w SIII). Część radiowa została wyceniona na 25 dolarów (16 dolarów w SIII). Własne kompontety Samsunga stanowią aż 63% jego wartości (149 dolarów), pozostałą część dostarczają zewnętrzni dostawcy.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IHS iSuppli

Komentarze
Zaloguj się
22. Hose
0

2013-03-29 17:23:52

Gustaw i jak teraz po testach? HTC ONE jest cieniutki jak barszczyk ukraiński.

Odpowiedz

21. ~hopla
0

2013-03-20 23:41:12

Ponoć najpierw ma zawitać na rynku wersja ze Snapdragonem 600. Niektórzy twierdzą, że ma być tańsza od tej z procesorem Samsunga.

Odpowiedz

20. ~karluum
0

2013-03-20 21:31:21

A ceny to skąd?Z katalogu? Takie dane są tajemnicą firmy i jej dostawców, a reszta to są zwykłe domysły...

Odpowiedz

19. marrcus
0

2013-03-20 20:42:52

o s3 były głosy ze zasieg ma przecietny

Odpowiedz

18. ~m76
0

2013-03-20 14:32:38

Najlepsza opcja to kupic oba i potestowac co komu bardziej lezy. Tak zrobilem z SGS3 i HTC OneX, wygral X. S3 mial przewage w lepszym dzwieku (glosniejszy) i lepszym panelu zarzadzania BT WiFi etc oraz baterii. Za to HOX pobil go (wg moich standardow) wygladem, jakoscia wyswietlacza i zdjec oraz trwala obudowa, ktora jest pancerna (przezyl najechanie samochodem ;) ). Pamiec SD byla dla mnie nieistotna przy 25GB wbudowanej w HOXa. Dodatkowo tam gdzie mieszkam to SGS3 mial problem w Orange, strony sie nie slyszaly po 20-30sek po czym wszystko ok i po jakims czasie znow to samo. W HOX bylo to samo, ale pomagalo przelaczenie w 2G. Orange sam sie przyznal ze jest taki problem w tym miejscu, ale One sobie jakos z tym radzil a dwa SGS3 nie.

Odpowiedz

17. ~Ja
0

2013-03-20 14:08:44

@16 - bo kolega kupi kawałek błyszczącego metalu i na tym mu zależy a nie na zawartości tego czegoś. Pieniacz jakiś i tyle.

Odpowiedz

16. ~staszek_levy
0

2013-03-20 13:59:03

@15 jak na razie to Ty pokazujesz jakim to cebulakiem jesteś skoro sugerujesz się wyglądem a telefonu w ręku w życiu nie będziesz trzymał.

Odpowiedz

15. ~Gustaw
0

2013-03-20 13:39:36

@13 Do betona nie trafisz argumentami. On ma swoje motto, Szrajsung najlepszy bo tak i już! xD Nawet mi się nie chce przekonywać o różnicy jakości htc one nad tą plastykową mydelniczką om urodzie a,la Trabant z epoki DDR :)

Odpowiedz

14. ~Ja
0

2013-03-20 13:38:17

@12 - poczekajmy na testy tego co w środku a nie opakowania ;-)

Odpowiedz

13. ~m76
0

2013-03-20 13:25:11

@12 a co z obecnymi testami ?? Z nich wynika ze S4 jest cienszy ;)

Odpowiedz

12. ~Ja
0

2013-03-20 12:22:51

@10 - wyluzuj stary bo Ci się obwody popalą :E Uważam że jest cienki w stosunku do SGSIV i już, pewnie testy potwierdzą że zostanie zjedzony na śniadanko przez Samsunga.

Odpowiedz

11. danny93
0

2013-03-20 12:13:19

@6 HTC One jest jest jeszcze dostęny w sprzedaży. @9 Seriously?

Odpowiedz

10. ~Gustaw
1

2013-03-20 12:09:41

Ty masz w głowie tyle, co sik pająka xD (sic!)

Odpowiedz

9. ~Ja
-1

2013-03-20 11:11:24

@6 - ale ten HTC w porównaniu do SGS IV jest cienki jak sik pająka więc nic dziwnego że kosztuje mniej.

Odpowiedz

8. ~Łukasz
0

2013-03-20 10:43:34

Cena s4 to prawdopodobnie 2899 zł, już pojawia się w sklepach internetowych.

Odpowiedz