DAJ CYNK

Ericsson uruchomił w Pile prototyp Zero Site

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9809

Ericsson zainstalował w Pile pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.Ericsson zainstalował w Pile pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną.

Rozwiązanie Zero Site opracowała szwedzka firma Ericsson, Philips Lighting dostarczył energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch (zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową), natomiast operator sieci Plus umożliwił przyłączenie stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce.

Stacja zainstalowana w Pile łączy w sobie zaawansowane urządzenia radiowe z szerokopasmowym Internetem mobilnym oraz technologię oświetlenia LED, która zapewnia oszczędność energii nawet do 50% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Dzięki lampom LED z wbudowanymi nadajnikami 4G mieszkańcy zyskają wysokiej jakości energooszczędne oświetlenie przestrzeni publicznej oraz lepsze działanie sieci telekomunikacyjnej, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

Zastosowane w Pile rozwiązanie wychodzi naprzeciw problemom, z którymi mierzą się miasta oraz operatorzy sieci mobilnych na całym świecie:

  • miasta ponoszą wysokie koszty związane z zużyciem energii elektrycznej potrzebnej do oświetlania ulic,
  • operatorzy napotykają rozliczne przeszkody przy pozyskiwaniu nowych lokalizacji,
  • abonenci sieci mobilnych oczekują wysokiej jakości usługi w każdym miejscu w mieście.

Ericsson jest pewny, że rozwiązanie Zero Site stanie się popularne nie tylko jako platforma do zagęszczania sieci mobilnych, ale również jako katalizator zrównoważonego rozwoju miast. Ponadto z perspektywy mieszkańców miast, Zero Site to element architektoniczny wnoszący nową jakość w estetyce środowiska - powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu