DAJ CYNK

Apple wymienia niebezpieczne ładowarki

13.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8203

Ważne 4

3

Europejskie ładowarki USB Apple'a o mocy 5 W w rzadkich przypadkach mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. Producent rozpoczął akcję darmowej wymiany akcesorium na pozbawione w/w wady.

Europejskie ładowarki USB Apple'a o mocy 5 W w rzadkich przypadkach mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa. Producent rozpoczął akcję darmowej wymiany akcesorium na pozbawione w/w wady.

Wspomniane zasilacze były dostarczane z telefonami iPhone 3GS, iPhone 4 i iPhone 4s sprzedawanymi od października 2009 roku do września 2012 roku. Były również sprzedawane jako samodzielne akcesoria.



Numer modelu wadliwych zasilaczy to A1300, a litery "CE" mają szary kolor. Apple prosi o zaprzestanie korzystania z nich i wymianę go na nowy. Wymiany dokonać można w autoryzowanych punkach Apple'a lub salonach operatorów (od 18. czerwca). W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego telefonu iPhone.

Osoby, które przypuszczają, że zapłaciły za wymianę spowodowaną wadą ładowarki, mogą skontaktować się z firmą Apple w celu uzyskania zwrotu kosztów.

Źródło tekstu: Apple

Tagi: apple
Komentarze
Zaloguj się
27. ~Astis
0

2014-06-16 11:28:50

A 1400 jak się nagrzewa... , że MASAKRA . Nie zostawiam sam włączonej ładowarki w tablecie ... aż strach.

Odpowiedz

26. ~
-1

2014-06-14 22:18:27

Och jej, pewnie Applefan_ posikał się z radości.

Odpowiedz

25. Maniiiek
0

2014-06-14 20:01:13

@24 ale i tak jest spora zmiana względem podejścia do klienta. Pamiętasz "antena gate"?

Odpowiedz

24. tylrog
0

2014-06-14 18:00:17

Ludzie zrobili zadyme wiec cos z tym robia. Caly czas myslalem ze apple to taka porzadna firma. A tu okazuje sie ze produkuja buble. Podobna historia jak z telewizorami samsunga i slawnymi kondnsatorami.

Odpowiedz

23. ~tata
0

2014-06-14 13:44:40

Mam ladowarke do 3GS od kilku lat i co ona jest wadliwa.Taka tania reklama typu Suzuki wymienia wadliwe klocki hamulcowe w skuterach do kilku lat wstecz.Jaja do kwadratu.

Odpowiedz

22. Paweł
0

2014-06-14 12:49:17

Numer seryjny iPhone to taka fikcja bo system serwisowy wymaga wypełnienia wszystkich pól. Kupowałem słuchawki luzem które w 11 miesiącu coś zaczęły wariować. Musiałem podać s/n choć wiadomo że w zestawie są słuchawki a ja miałem dowód zakupu tylko na słuchawki :) Ale wymieniono na nowe bez najmniejszego problemu.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-06-14 12:42:54

Ciekawe kiedy Samsung oficjalnie przyzna się do wadliwych baterii w S3 i S4, które puchną i wymieniane są po cichu jak się ktoś dopiero upomni....

Odpowiedz

20. ~ja
0

2014-06-14 12:31:46

Nie dziala strona www.orange.pl

Odpowiedz

19. ~Ktos
0

2014-06-14 09:57:39

Każdemu się zdarza. Widocznie w internecie było o tym za głośno i uznano, że lepiej wymienić sprzęt na nowy (warty pewnie z 1 USD) niż narażać na szwank "dobre" imię firmy.

Odpowiedz

18. ~pawliszon
0

2014-06-14 07:25:34

Niestety moja ładowarka Apple jest potwierdzeniem tej akcji. Kiedy przyszedłem z nią do serwisu, Panowie mnie zbyli ... A teraz wielka akcja ... żenada ...

Odpowiedz

17. ~ola
0

2014-06-14 05:03:29

taka wpadka? czy świadome cięcie kosztów i marketing???

Odpowiedz

15. ~
1

2014-06-13 23:46:32

@14: A ja w ogóle nie widzę sensu płacenia 4-cyfrowych sum za telefon...

Odpowiedz

1

2014-06-13 22:52:58

Ile już o tych wadach było.... żółknące wyświetlacze, problemy z głośniczkiem, niedopracowane mapy... teraz ładowarki. I nadal mam zapłacić za ten sprzęt grubo powyżej 2tysi? Dziękuje, wolę zhejtowanego Samsunga lub Nexusa.

Odpowiedz

13. ~Calm7
0

2014-06-13 21:53:39

Maniek, nie. O zużywanie się bateri - podobno 3 x szybciej, no i grzeje się.

Odpowiedz

12. Maniiiek
0

2014-06-13 21:47:28

@Calm7 chodzi Ci o obsługę katalogów przez programy trzecie?

Odpowiedz