DAJ CYNK

Android ujawni ważne informacje o kondycji telefonu

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Android powie, w jakiej kondycji jest pamięć w telefonie

Android 15 ujawni ważne informacje na temat kondycji telefonu. Nie chodzi jednak o baterię, a o nośnik pamięci.

W miarę możliwości staramy się dbać o swoje smartfony. Zakładamy na nie folie ochronne. Nosimy je w etui. Często dbamy też o odpowiednie ładowanie, aby akumulator cechował się jak najdłuższą żywotnością. Jednak niewiele robimy z pamięcią zewnętrzną urządzenia. Nowa wersja Androida to ułatwi.

Android 15 powie o pamięci telefonu

W plikach Android Open Source Project pojawiła się nowa funkcja systemu operacyjnego. Z dostępnych informacji wynika, że Android 15 będzie w stanie nam powiedzieć, w jakiej kondycji jest pamięć masowa telefonu czy tabletu. Ma to działać na podobnej zasadzie, jak wskaźnik zużycia akumulatora.

Jak będzie to działać? Informacja będzie pochodzić bezpośrednio z układu pamięci. Dzisiaj większość telefonów korzysta z kości UFS (Universal Flash Storage), które mają wbudowany wskaźnik zużycia, więc te informacje są dla systemu dostępne. Po prostu do tej pory nie były nigdzie wyświetlane.

Prace nad nową funkcją prawdopodobnie wciąż trwają i nie wiadomo, czy pojawi się ona we wszystkich telefonach z Androidem 15. Pierwszymi modelami, które będą udostępniać informacje o kondycji pamięci, mogą być smartfony z serii Google Pixel, ale to na razie nic pewnego.

Zobacz: Ten sposób ładowania mógłby uratować miliony smartfonów
Zobacz: Android 15 jak antywirus. Będzie kwarantanna dla aplikacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mojahid Mottakin / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PhoneArena