DAJ CYNK

Na wakacje z Nokią Lumia

09.07.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2989

Ważne 0

0

Wakacje to czas, na który czeka się przez cały rok. Specjalnie dla właścicieli smartfonów z serii Lumia, Nokia przygotowała zestawienie najciekawszych aplikacji, które pozwolą zaplanować wakacje, tak aby nie było zmartwień o rozkłady czy wybory restauracji.

Wakacje to czas, na który czeka się przez cały rok. Specjalnie dla właścicieli smartfonów z serii Lumia, Nokia przygotowała zestawienie najciekawszych aplikacji, które pozwolą zaplanować wakacje, tak aby nie było zmartwień o rozkłady czy wybory restauracji.

Aby wakacje były udane, trzeba najpierw wybrać najlepsze miejsce, a kto będzie wiedział lepiej niż magazyn o podróżach Voyage. Aplikacja Weekend z Voyage to szeroka baza informacji o hotelach w całej Polsce. Niby nic nadzwyczajnego, ale ciekawy i bardzo pomocny jest podział na kategorie. Wybrać można taki hotel, którego lokalizacja najbardziej nam pasuje - spędzimy wolny czas nad morzem, nad jeziorem, a może przy lesie? Z poziomu aplikacji dostajemy dostęp do informacji o kilkuset hotelach w całej Polsce. Można również kategoryzować hotele pod względem województw. A może spontaniczny wypad? Wystarczy potrząsnąć telefonem, a aplikacja losowo wybierze wyjątkowy hotel.

Gdy już znamy miejsce, trzeba teraz sprawdzić jak tam dotrzeć. Aplikacja Bilkom znajdzie najbardziej dogodne połączenia pociągowe w całej Europie. Wybieramy interesującą nas stację lub korzystamy z GPS-u, następnie wybieramy miejsce docelowe i w ciągu kilku sekund otrzymujemy informację, jak dojechać do każdego zakątka Europy. Aplikacja doliczy nawet czas potrzebny na przejście między stacjami i peronami.

Jeśli nie pociąg, to może samolot? Nokia poleca w tym wypadku Skyscanner - aplikację do szukania połączeń lotniczych. Jest to bardzo intuicyjnie przygotowany program, który pozwala sprawdzić połączenia interesującego miejsca. Nie wiesz, gdzie się wybrać? Wystarczy, że podać miejsce odlotu, a Skyscanner sprawdzi wszystkie połączenia i uszereguje je według ceny - niech cena biletu decyduje:-)

Albo niech zdecyduje pogoda - aktualne prognozy łatwo sprawdzić można dzięki aplikacji TwojaPogoda. Aplikacja jest bardzo czytelna, umożliwia sprawdzenie pogody w każdym miejscu na świecie. Można ustawić listę miast, które chcemy śledzić na bieżąco lub korzystać z wyszukiwarki. Z poziomu aplikacji dostajemy dostęp do aktualnej pogody, jak również do prognozy na następne 3 lub 12 godzin, kolejny dzień czy siedem dni.

Dla miłośników sprawdzonych miejsc Nokia poleca aplikację TripAdvisor - jedną z największych baz opinii i ocen Internautów na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Będąc w Paryżu, Nowym Jorku, czy Tokio zawsze będziemy mieli pewność, że trafimy do miejsca, które odpowiada naszym potrzebom i zostało już sprawdzone przez dziesiątki ludzi. Jeśli przebywamy w jednym mieście dłużej, koniecznie należy przypiąć to miasto, do swojego ekranu głównego, dzięki czemu szybko będzie można przeczytać recenzję okolicznych atrakcji turystycznych czy restauracji.

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu