DAJ CYNK

Na wakacje z Nokią Lumia

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 3152

Wakacje to czas, na który czeka się przez cały rok. Specjalnie dla właścicieli smartfonów z serii Lumia, Nokia przygotowała zestawienie najciekawszych aplikacji, które pozwolą zaplanować wakacje, tak aby nie było zmartwień o rozkłady czy wybory restauracji.

Wakacje to czas, na który czeka się przez cały rok. Specjalnie dla właścicieli smartfonów z serii Lumia, Nokia przygotowała zestawienie najciekawszych aplikacji, które pozwolą zaplanować wakacje, tak aby nie było zmartwień o rozkłady czy wybory restauracji.

Aby wakacje były udane, trzeba najpierw wybrać najlepsze miejsce, a kto będzie wiedział lepiej niż magazyn o podróżach Voyage. Aplikacja Weekend z Voyage to szeroka baza informacji o hotelach w całej Polsce. Niby nic nadzwyczajnego, ale ciekawy i bardzo pomocny jest podział na kategorie. Wybrać można taki hotel, którego lokalizacja najbardziej nam pasuje - spędzimy wolny czas nad morzem, nad jeziorem, a może przy lesie? Z poziomu aplikacji dostajemy dostęp do informacji o kilkuset hotelach w całej Polsce. Można również kategoryzować hotele pod względem województw. A może spontaniczny wypad? Wystarczy potrząsnąć telefonem, a aplikacja losowo wybierze wyjątkowy hotel.

Gdy już znamy miejsce, trzeba teraz sprawdzić jak tam dotrzeć. Aplikacja Bilkom znajdzie najbardziej dogodne połączenia pociągowe w całej Europie. Wybieramy interesującą nas stację lub korzystamy z GPS-u, następnie wybieramy miejsce docelowe i w ciągu kilku sekund otrzymujemy informację, jak dojechać do każdego zakątka Europy. Aplikacja doliczy nawet czas potrzebny na przejście między stacjami i peronami.

Jeśli nie pociąg, to może samolot? Nokia poleca w tym wypadku Skyscanner - aplikację do szukania połączeń lotniczych. Jest to bardzo intuicyjnie przygotowany program, który pozwala sprawdzić połączenia interesującego miejsca. Nie wiesz, gdzie się wybrać? Wystarczy, że podać miejsce odlotu, a Skyscanner sprawdzi wszystkie połączenia i uszereguje je według ceny - niech cena biletu decyduje:-)

Albo niech zdecyduje pogoda - aktualne prognozy łatwo sprawdzić można dzięki aplikacji TwojaPogoda. Aplikacja jest bardzo czytelna, umożliwia sprawdzenie pogody w każdym miejscu na świecie. Można ustawić listę miast, które chcemy śledzić na bieżąco lub korzystać z wyszukiwarki. Z poziomu aplikacji dostajemy dostęp do aktualnej pogody, jak również do prognozy na następne 3 lub 12 godzin, kolejny dzień czy siedem dni.

Dla miłośników sprawdzonych miejsc Nokia poleca aplikację TripAdvisor - jedną z największych baz opinii i ocen Internautów na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Będąc w Paryżu, Nowym Jorku, czy Tokio zawsze będziemy mieli pewność, że trafimy do miejsca, które odpowiada naszym potrzebom i zostało już sprawdzone przez dziesiątki ludzi. Jeśli przebywamy w jednym mieście dłużej, koniecznie należy przypiąć to miasto, do swojego ekranu głównego, dzięki czemu szybko będzie można przeczytać recenzję okolicznych atrakcji turystycznych czy restauracji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu