DAJ CYNK

Albo VoD, albo Android 7.0

19.09.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 98

Ważne 3

1

Na wybranych modelach urządzeń, aktualizacja systemu operacyjnego do wersji Android 7.0 może dostarczyć użytkownikom pewnych problemów z aplikacjami serwisów VoD.Na wybranych modelach urządzeń, aktualizacja systemu operacyjnego do wersji Android 7.0 może dostarczyć użytkownikom pewnych problemów z aplikacjami serwisów VoD.

Temat podrzucił nam jeden z czytelników. W przypadku jego telefonu Motorola Moto X Force z systemem Android 6.0 wszystkie serwisy wideo działały zgodnie z przeznaczeniem. Problem zaczął się po aktualizacji systemu do Androida 7.0. Przestało poprawnie działać odtwarzanie materiałów m.in. z aplikacjami Showmax, Vectra TV Online czy też TVN Player.

Użytkownik skontaktował się ze wsparciem dla aplikacji Showmax i za ich radą wykonał szereg operacji: od restartu telefonu, poprzez aktualizacje i reinstalacje aplikacji, a także sprawdzenie uprawnień. Niestety nie dało to efektu. Po prawie miesiącu okazało się, że Showmax wycofał tymczasowo wsparcie dla tego modelu telefonu Motoroli, tłumacząc się brakiem aktualizacji zabezpieczeń, które musi wykonać producent.

W tej sprawie nie pomogło także wsparcie serwisowe Lenovo, do którego należy marka Motorola. Po wymianie kilku zgłoszeń, użytkownik otrzymał odpowiedź: Informacje o problemie zostały przekazane do naszych techników/inżynierów. Niestety na chwile obecna nie mamy rozwiązania. Przepraszamy za niedogodności.

Redakcja TELEPOLIS.PL zwróciła się z pytaniem do Showmax. Potwierdzono nam, że aplikacja nie działa, ponieważ wspomniana Motorola Moto X Force ma problemy z obsługą wymaganych zabezpieczeń DRM. Co ważne, nie ma informacji, aby taki problem występował z innymi modelami Motoroli. Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że przynajmniej chwilowo, aplikacja nie wspiera trzech telefonów Xiaomi: Xiaomi Redmi 4X, Xiaomi Redmi 3S, Xiaomi Redmi 4A. W tym miejscu chcemy przypomnieć, że ze względu na ograniczenia i zabezpieczenia platforma Showmax nie jest dostępna na urządzeniach zrootowanych. Z tych samych powodów zapisywanie filmów możliwe jest tylko w pamięci urządzenia i nie można tego zrobić na karcie pamięci.

W tej samej sprawie zwróciliśmy się także do Lenovo. Nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Jak tylko ją otrzymamy to zaktualizujemy wiadomość.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się