DAJ CYNK

Poprosili NASA o pomoc w poszukiwaniu… Potwora z Loch Ness

Bartek Grzankowski (Grzanka)

Nauka

Loch Ness kolejne poszukiwania NASA

W tym roku mija 90 lat od pierwszych poszukiwań tajemniczego potwora z Loch Ness. Lokalna instytucja organizuje właśnie kolejne, a do pomocy chce wykorzystać amerykańską agencję kosmiczną.

Akcja poszukiwań słynnego potwora z Loch Ness została zaplanowana na 30 maja - podała stacja Sky News. Przez trzy dni zebrani ochotnicy będą mieli za zadanie obserwować powierzchnię szkockiego jeziora, wyglądając nietypowych ruchów w wodzie. Akcję organizuje lokalne Loch Ness Centre z miejscowości Drumnadrochit. 

Czy tym razem się uda?

Liczymy, że łowcy Nessie na całym świecie pomogą nam dotrzeć do ludzi w NASA. Mamy nadzieję dotrzeć do nich poprzez siłę mediów społecznościowych. Udaliśmy się na brytyjskie uniwersytety. Mamy nadzieję, że eksperci z NASA mogą dysponować zaawansowaną technologią obrazowania do skanowania jeziora.

- powiedziała Aimee Todd z Loch Ness Centre.

Pierwsza ekspedycja w poszukiwaniu tajemniczego potwora została zorganizowana w 1934 roku przez Edwarda Mountaina. Od tego czasu, w oficjalnym rejestrze zawierającym informacje na temat rzekomych dowodów na istnienie stworzenia odnotowano ponad 1100 wpisów.

Gorzej z dowodami naukowymi potwierdzającymi obecność potwora, bo tych nie ma wcale. Nie udało się jednocześnie całkowicie wykluczyć istnienia rzekomego potwora, co fani Nessie przyjęli z wielką radością. Wielu z nich pomija jednak fakt, że chociażby słynna fotografia potwora była w rzeczywistości oszustwem ze strony twórcy zdjęcia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Scotland's scenery

Źródło tekstu: naukawpolsce.pl, PAP