DAJ CYNK

Pożegnanie ze zrzutami ekranu w najnowszej wersji mobilnego Chrome

Ta_Monika

Rozrywka

Na początku biezącego miesiąca wprowadzona została aktualizacja przeglądarki Chrome dla urządzeń mobilnych (Chrome 65).Na początku bieżącego miesiąca wprowadzona została aktualizacja przeglądarki Chrome dla urządzeń mobilnych (Chrome 65). Kilka głównych zmian, jakie można zauważyć to możliwość czytania artykułów w uproszczonym widoku oraz dodatkowe preferencje językowe. Od tej wersji również przeglądarka przełączona do trybu incognito, systemowo blokuje możliwość wykonania zrzutów ekranu, co więcej ostatnio używane karty nie będą już dostępne w widoku ostatnich akcji.

Podczas próby przechwycenia obrazu za pomocą skrótu, nawet, gdy wyświetlany jest ekran startowy przeglądarki, pojawia się komunikat systemowy mówiący, że zrzuty ekranu są niedozwolone z powodu zasad zabezpieczeń. Komunikat ten pojawia się również podczas korzystania z niektórych aplikacji - np. Netflix czy Filmy Play. Aktualizacja ta również usuwa wyświetlanie się przeglądarki Chrome w trybie incognito w pasku ostatnich akcji. W przeglądarce Chrome 65 i nowszych, podgląd w trybie wielozadaniowości to tylko biała, pusta karta z samym logo Chrome i powyższą nazwą. Dotychczas ten podgląd był wyświetlany tak, jak każda inna, zwykła karta Chrome.

Zmiana ta ukierunkowana na ochronę prywatności użytkowników trybu incognito, powinna spotkać się z ich uznaniem, niemniej należy pamiętać, że korzystanie z trybu incognito nie sprawia, że użytkownik staje się niewidoczny dla pracodawcy czy dostawcy Internetu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5google.com, wł