DAJ CYNK

Google Stadia nie dla Polaków, przynajmniej na razie

Marian Szutiak

Rozrywka

Nowa usługa gamingowa Google Stadia wystartuje w listopadzie tego roku. Gigant z Mountain View ogłosił listę krajów, do których trafi nowy produkt - nie ma wśród nich Polski.

Google Stadia to nowa usługa gamingowa wyszukiwarkowego giganta, która została ogłoszona w marcu tego roku podczas wydarzenia Game Developers 2019. Umożliwi ona strumieniowe przesyłanie wysokiej jakości gier na konsole i komputery z serwerów w chmurze. Usługa będzie działał na telewizorach z dużym ekranem za pośrednictwem przystawki Google Chromecast Ultra oraz przez przeglądarkę Google Chrome na komputerach stacjonarnych, laptopach, smartfonach Pixel 3 i tabletach. Gry będą obsługiwane w rozdzielczości do 4K i do 60 klatek na sekundę.

Zobacz: Stadia - nowa platforma gamingowa Google'a
Zobacz: Vortex - polski gamingowy Netflix. Platforma ma już miliony użytkowników i zwiększa globalny zasięg przez chmurę IBM

Korzystanie z platformy gamingowej Stadia nie będzie bezpłatne - przynajmniej początkowo. W Stanach Zjednoczonych Stadia Pro ma kosztować 9,99 dolara (38 zł). W tej cenie amerykańscy gracze otrzymają dostęp do zestawu starszych gier na PC i konsole w modelu biznesowym przypominającym Netflixa. Obsługiwana będzie rozdzielczość 4K 60 fps.

Stadia Founder's Edition to specjalna edycja, na którą składać się będą trzy miesiące usługi Stadia Pro, urządzenie Chromecast Ultra oraz limitowana edycja gry Night Blue Google Stadia. Do tego użytkownicy dostaną dostęp do sequela strzelanki Bungie, Destiny 2, a także kod na trzy miesiące Stadia Pro, który będzie można sprezentować innej osobie. Cena zestawu wyniesie 129 dolarów (491 zł).

Platforma Google Stadia wystartuje w listopadzie 2019 roku. Dostęp do niej uzyskają gracze z następujących państw: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, Niemcy, Norwegia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy, Polscy gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz: Google Play: za darmo aplikacje i gry o wartości 278 zł
Zobacz: Mapy Google zaczynają pokazywać prędkość pojazdu podczas nawigacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Authority