DAJ CYNK

Aplikację Mapy Google czekają spore zmiany. Pojawi się karta Dojazdy oraz integracja z serwisami muzycznymi

Marian Szutiak

Rozrywka

Aplikacja Mapy Google, podobnie jak cały serwis, jest wciąż intensywnie rozwijana. Po zmianach wizualnych przyszła teraz pora na dodanie nowych funkcji. Wśród nich znalazła się zakłądka Dojazdy, śledzenie pojazdów komunikacji publicznej oraz integracja z serwisami muzycznymi Spotify, Apple Music i Google Play Music.

Dojazdy

Zakładka Dojazdy pokazuje zwykłą trasę, którą pokonuje użytkownik aplikacji, wraz z szacowanym czasem dojazdu ustalanym na podstawie aktualnej sytuacji na drogach. W przypadku, gdy jest korek lub inna sytuacja, która spowoduje opóźnienie przejazdu, aplikacja zaproponuje trasę alternatywną, o ile jest to możliwe. Google dodaje też więcej informacji o ewentualnych opóźnieniach dla osób z dojazdami w trybie mieszanym, na przykład dla tych, którzy jadą do pracy komunikacją publiczną, a ostatni odcinek trasy pokonują pieszo.

Śledzenie pojazdów komunikacji publicznej

Szczęśliwcy, którzy mieszkają w jednej z 80 lokalizacji na świecie, mogą na bieżąco śledzić położenie na przykład autobusu komunikacji miejskiej lub pociągu, z którego chcą skorzystać. W niektórych miastach, na przykład w Sydney w Australii, można też zobaczyć stopień zapełnienia pojazdu, co pozwala zdecydować, czy lepiej przyspieszyć kroku, by zdążyć na najbliższy autobus, czy lepiej poczekać na następny. Obecnie funkcjonalność ta jest potwierdzona dla następujących miejsc:

Integracja z serwisami muzycznymi

Kolejną nowością jest integracja z serwisami muzycznymi SpotifyApple Music i Google Play Music. W aplikacji Mapy Google pojawią się kontrolki do sterowania muzyką, jednak nie wszystkie zaoferują to samo. W przypadku usług Apple'a i Google'a elementy sterujące będą ograniczone do podstawowych funkcji, takich na przykład jak przechodzenie do następnego utworu. W przypadku Spotify będziemy mogli także przeglądać utwory, albumy, podcasty i listy odtwarzania.

Kiedy?

Nowe funkcje powinny zostać wprowadzone na rynek w ciągu tego tygodnia. Co najmniej część z nich zostanie wdrożona po stronie serwera i nie będzie wymagać aktualizacji samej aplikacji, choć ta jest jak najbardziej zalecana, jak tylko się pojawi.

ZobaczGoogle Android - 10 lat najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego
Zobacz: Mapy Google dostały dużą aktualizację
Zobacz: Sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi rozpoczyna współpracę z Google'em

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Android Police