DAJ CYNK

5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 21

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Aplikacje mobilne z Google Play

Google Play to prawdziwa kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier bywa trudne. Stąd pomysł, by podzielić się z Wami naszymi znaleziskami – liczymy też na wasze opinie.

Podcast Addict – dla uzależnionych od podcastów

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Podcast Addict to jedna z najpopularniejszych i najlepszych aplikacji do słuchania podcastów, audiobooków i audycji radiowych na Androidzie. W bazie podcastów znajduje się ich ponad milion w różnych językach, w tym po polsku. Towarzyszą im dostępne w sieci audycje radiowe, nagrywane także przez polskie stacje.

Podcast Addict

Bazę podcastów można przeszukiwać (tytuł i słowa kluczowe) i przeglądać według kategorii. Co więcej, aplikacja będzie podpowiadać podcasty na podstawie tych, które już subskrybujesz. Odcinki audycji możesz układać na własnych playlistach. Swoją kolekcję możesz zapisać w pliku OPML, kompatybilnym także z innymi odtwarzaczami tego typu oraz zapisać na Dysku Google.

Ponadto możesz dodać linki do strumieni RSS/Atom do podcastów. Aplikacja poradzi sobie również z odcinkami publikowanymi na takich platformach jak YouTube, iTunes czy SoundCloud.

Podczas odtwarzania możesz skorzystać z kilku narzędzi, które to ułatwiają. Na Androidzie 6.0 i nowszych można sterować prędkością odtwarzania podcastów, wycinać ciszę, podbić głośność lub odtwarzać tylko na jednym kanale (mono). Nie zabrakło obsługi metadanych o rozdziałach. Odtwarzany podcast można przesyłać strumieniowo na Chromecast lub głośniki Sonos.

ScreenHive – i już wiesz, ile czasu zmarnowałeś

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

ScreenHive to ciekawy eksperyment, który pomoże ci uświadomić sobie, ile tak naprawdę czasu spędzasz z telefonem. Aplikacja wyświetla prosty zegar, odliczający czas od uruchomienia, gdy ekran telefonu jest włączony. Aplikacja jest ciągle widoczna, przez co może być skuteczniejsza niż narzędzia do higieny cyfrowej, wbudowane w Androida. To oczywiście kwestia czysto subiektywna.

ScreenHive

Zegar ScreenHive można umieścić w dowolnym miejscu ekranu, więc nie przeszkadza w codziennym korzystaniu z telefonu. Co więcej, możesz licznik zatrzymać ręcznie, jeśli masz coś ważnego do zrobienia. Korzystanie z niego jest dobrowolne, co może zmusić Cię do zachowania dyscypliny.

Energy Notch – zamień wcięcie we wskaźnik energii

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Energy Notch zamienia wcięcie w ekranie we wskaźnik energii. Aplikacja została przygotowana dla telefonów, których wcięcie ma kształt kropelki, czy też łezki, jak Xiaomi Mi 10 lite 5G.

Energy Notch

Energy Notch można dopasować do kształtu wcięcia, kolorystyki motywu telefonu i wyświetlać różne animacje podczas ładowania. Dodatkowo w płatnej wersji Pro można dopasować także gradient kolorów. Wskaźnik pozwala zmienić grubość linii otaczającej wcięcie i może się ukrywać, gdy uruchomiona zostanie aplikacja pełnoekranowa (gra, odtwarzacz filmów i tak dalej).

Energy Notch działa na telefonach: 

  • OnePlus 6, OnePlus 6T, OnePlus 7, OnePlus 7T,
  • Xiaomi POCO F1, Redmi Note 7/S/Pro, Xiaomi Mi 10 Lite zoom, Xiaomi Mi 10 lite 5G,
  • Motorola One Power,
  • Realme X2/XT

Możesz skontaktować się z autorem aplikacji, by dodał twój telefon z „łezką” do listy obsługiwanych.

UEFA Nations League official – Aplikacja dla śledzących Ligę Narodów

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

UEFA Nations League Official pomaga śledzić rozgrywki Ligi Narodów. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba wybrać drużyny, które Cię interesują – będziesz dostawać powiadomienia o ich postępach i rozegranych meczach. Jeśli akurat nie możesz obejrzeć meczu, aplikacja będzie wysyłać powiadomienia o bramkach. Znajdziesz tu też aktualizowany na żywo opis sytuacji na murawie.

UEFA Nations League Official

Jej jedyną wadą jest brak języka polskiego. Jeśli jesteś w stanie to przełknąć, dostaniesz aplikację z masą materiałów, jak podsumowania meczów, filmy ze skrótami i nagrania bramek. Dodatkowo znajdziesz tu składy drużyn, rozmieszczenie zawodników na boisku i wiele innych informacji, przydatnych dla fanów piłki nożnej.

Ninja Warrior Polska – apka dla fanów programu Polsatu

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

Z początkiem września ruszyła kolejna edycja programu „Ninja Warrior Polska”. Wraz z nią w Google Play pojawiła się aplikacja dla fanów programu rozrywkowego. Co w niej znajdziemy? Oczywiście mnóstwo materiałów związanych z „Ninja Warrior Polska”, w tym takie, których nie zobaczymy w ramówce Polsatu.

Poza tym w aplikacji znajdują się informacje o prowadzących, uczestnikach walczących o 150 tys. zł i o samym programie. Jeśli jesteś prawdziwym fanem Ninja Warrior, możesz też rozwiązywać quizy i brać udział w konkursach. Do wygrania są gadżety związane z programem.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 14
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część ​​​​​​19
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 18
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 17
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 17
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 16
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 15

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.