DAJ CYNK

Głuchy Telefon 2020 Czytelników TELEPOLIS.PL

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7322


Głuchy Telefon 2020Czytelnicy TELEPOLIS.PL przyznali drogą głosowania Głuchy Telefon 2020. Do nagrody głównej nominować można było jednego spośród ośmiu kandydatów wskazanych przez redakcję serwisu.

Głuche Telefony 2020

W ramach 16. edycji Głuchych Telefonów wyłoniliśmy ośmiu zwycięzców w kategoriach Prepaid roku, Promocja roku, Smartfon roku, Usługa roku, Marka roku, Wydarzenie roku, Człowiek roku i Wypowiedź roku. Dla przypomnienia nagrodę przyznajemy za największe wpadki i absurdy w świecie telekomunikacji. 

Oprócz tego przyznaliśmy liczne wyróżnienia, m.in. za wyciek danych z forum i bloga Play, czy śmieszkowanie rzecznika Orange z 5G 2100 MHz na DSS... a potem uruchomienie takiego w Orange.

Głuchy Telefon 2020 Czytelników TELEPOLIS.PL wędruje do...

W szesnastej edycji plebiscytu Głuche Telefony lider absolutnie odciął się od kolejnych miejsc. Mowa o T-Mobile Polska, który za sprawą oferty Heyah 01 doprowadził do szału całe rzesze prepaido-lubnych Czytelników TELEPOLIS.PL. Tym sposobem operator otrzymał co czwarty głos naszych Czytelników (26%).

Heyah 01 i T-Mobile Polska - Głuchy Telefon Czytelników

Chociaż "hajs się zgadzał", to już działanie oferty i obsługa klienta były jednym wielkim absurdem. Brak LTE, brak sposobu na jego włączenie, problemy z ucieczką z oferty... w tym nawet dalsze pobieranie opłat, pomimo zakończenia świadczenia usług. A już aktywność numeru w 2 sieciach po jego przeniesieniu do konkurencji jasno pokazała, że czasem zdarzają się rzeczy z pozoru niemożliwe.

Na drugim miejscu uplasował się w kategorii Wypowiedź roku Marek Zagórski (18% głosów), któremu zamarzył się urzędowy dostęp do pornografii. Miejsca 3. i 4. różniły się minimalną liczbą głosów. Na podium stanęli Play, T-Mobile i Orange za namiastkę 5G opartego na technologii DSS, w praktyce często wolniejszego od ich własnego LTE (Usługa roku, 15% głosów). Natomiast tuż za podium, z nominacją w kategorii Człowiek roku, uplasował się Piotr Mieczkowski z Digital Poland, który postanowił siłą ocenzurować Internet (14% głosów).

Rok temu Czytelnicy nagrodzili sieć Play i jej "5G Ready"

W Głuchych Telefonach 2019 nic nie było w stanie dorównać Play w kategorii Marka Roku. Z jego 5G Ready konkurować mogła jedynie wypowiedź prezesa Play, o gotowości Polaków na podwyżki cen usług mobilnych. Zajęła ona drugie miejsce. Ostatni na podium był T-Mobile, który w 2019 roku postanowił uśmiercić najlepszą ze swoich ofert - nielimitowany internet domowy.

Na koniec dziękujemy Czytelnikom za oddane głosy. Bez Was ten plebiscyt nie mógłby trwać ;-).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu