DAJ CYNK

Banki zrzeszone pod szyldem SGB zapowiadają płatności Garmin Pay

04.09.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 5075

Ważne 0

0

Wczoraj informowaliśmy, że klienci 195 Banków Spółdzielczych SGB oraz SGB-Banku SA mają możliwość korzystania z usługi Apple Pay. Okazuje się jednak, że to nie koniec „mobilnego przyspieszenia” grupy SGB i wkrótce jej klienci otrzymają kolejną opcję: płatności Garmina.

Zobacz: Płatności Apple Pay dostępne dla klientów Banków Spółdzielczych SGB
Zobacz: Spółdzielcza Grupa Bankowa uruchamia płatności BLIK

Zapowiedź płatności Garmin Pay w SGB pojawiła się na razie półoficjalnie. Na stronie SGB nie ma jeszcze informacji na ten temat, ale mamy pewność, że nowa usługa jest już w przygotowaniu. 

– Mobilne przyspieszenie SGB stało się faktem! Za kilka tygodni Garmin Pay i pełen wachlarz płatności mobilnych w Bankach Spółdzielczych SGB – napisał w serwisie Linkedin Piotr Orlik z biura prasowego SGB-Banku.

To już kolejna forma mobilnych płatności wprowadzona w SGB. W sumie banki z tej grupy oferują  już usługi Google Pay, Apple Pay i Blika.

Płatności Garmin Pay to płatności zbliżeniowe opracowane z myślą o użytkownikach zegarków sportowych i turystycznych Garmina. Usługa ta pojawia się w kolejnych generacjach urządzeń tej marki, na przykład w najnowszych fēnixach 6, we wcześniejszej generacji fēnix 5 Plus, a także w biegowych modelach Forerunner, smartwatchach vivoactive 3 oraz ekskluzywnej serii MARQ. By dokonać płatności, wystarczy po konfiguracji karty w usłudze, czego dokonuje przez aplikacje Garmin Connect, zbliżyć zegarek do czytnika kart. Do przeprowadzenia transakcji nie jest potrzebny smartfon.

Zobacz: Garmin przedstawił serię zegarków fēnix 6, w tym model Pro Solar z ładowaniem słonecznym!
Zobacz: Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w Pekao S.A.

Pierwszym bankiem, który udostępnił usługę Garmin Pay, był Santander Bank Polska, wtedy jeszcze pod nazwą BZ WBK. Teraz z tego systemu płatności mogą korzystać także klienci PKO BP, Pekao, Getin Banku i Nest Banku. Uruchomienie płatności zegarkami Garmina zapowiada też ING Bank Śląski.

ZobaczGarmin Pay dla klientów PKO BP
Zobacz: Po fuzji eurobanku i Millennium klienci stracą możliwość aktywacji usługi Google Pay

Źródło zdjęć: Garmin

Źródło tekstu: prnews.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu