DAJ CYNK

[Aktualizacja] Po fuzji eurobanku i Millennium klienci stracą możliwość aktywacji usługi Google Pay

22.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Fintech

Interakcje: 14487

Ważne 0

0

W najbliższym czasie czeka nas kolejna fuzja banków. W listopadzie Millennium wchłonie eurobank. Dla klientów tego drugiego pod jednym względem będzie to na pewno niekorzystna zmiana - stracą oni dostęp do płatności Google Pay. Jednak Bank Millenium uspakaja - usługa Google Pay nie zostanie wyłączona z dnia na dzień dla jej dotychczasowych użytkowników.

Zobacz: Bank Millennium z nową aplikacją mobilną
Zobacz: Bank Millennium udostępnił płatności Apple Pay 

Połączenie obydwu banków nastąpi 11 listopada, wtedy też marka eurobank całkowicie zniknie z rynku. Jej klienci będą od tego dnia posługiwać się systemem bankowości elektronicznej i mobilnej Millennium.

Zmiany nie odczują użytkownicy korzystający z płatności Apple Pay, za to osoby posługujące się Google Pay już tak. Bank Millennium nie oferuje takiej usługi, chociaż jest dostępna w przejmowanym eurobanku. Po fuzji Google Pay wciąż będzie działać z kartami eurobanku, ale dotyczyć to będzie klientów, którzy już mają aktywną tę usługę. Jeżeli klient zmieni smartfon albo usunie kartę z aplikacji mobilnej, straci dostęp do Google Pay.

Zobacz: Bank Millennium wprowadza funkcję tymczasowej blokady kart. To naprawdę może się przydać
Zobacz: Logowanie odciskiem palca w aplikacji Eurobanku

Co zamiast tego? Oczywiście klienci połączonych banków będą mogli korzystać z płatności zbliżeniowych NFC, realizowanych przez własną aplikację Millennium, która bazuje na technologii HCE (ang. Host Card Emulation). Aplikacja pozwala stworzyć cyfrowy odpowiednik karty płatniczej lub dodać wirtualną kartę tylko do płatności telefonem. Innym narzędziem, którym będą mogli posłużyć się klienci przejmowanego eurobanku, jest BLIK.

Zobacz: Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w Pekao S.A.
Zobacz: Apple Card: oficjalny start, teraz już dla wszystkich (ale tylko za Oceanem)

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy komentarz i wyjaśnienia w tej sprawie z Banku Millennium. Z nadesłanych informacji wynika, że usługa Google Pay nie zostanie wyłączona z dnia na dzień dla jej dotychczasowych użytkowników.

- Google Pay w eurobanku umożliwia tylko podpięcie karty kredytowej. W Banku Millennium klienci mogą korzystać z płatności zbliżeniowych HCE i podpinać (tokenizować) do nich posiadane karty debetowe i kredytowe, w przypadku nowych kart jeszcze przed ich fizycznych otrzymaniem z banku, mogą też zakładać dodatkowe karty wirtualne. Mogą też korzystać z płatności BLIK, a wraz z nimi z przelewów na telefon (bez posiadania numeru rachunku) i wpłat w bankomacie bez posiadania karty - informuje  Bank Millennium.

- Wraz z aplikacją mobilną Banku Millennium klienci eurobanku otrzymają też dodatkowe funkcje i rozwiązania, w tym usługi dodatkowe takie jak: doładowanie telefonu, zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkingu czy przechowywanie kart lojalnościowych w telefonie. Zyskają też możliwość otwierania w pełni online nowych produktów, takich jak np. pożyczka gotówkowa, karta kredytowa czy ubezpieczenie (komunikacyjne, podróżne).
 

Źródło zdjęć: Bank Millennium

Źródło tekstu: PRNews.pl