DAJ CYNK

Test Kingston FURY Beast RGB. Sprawdzamy pamięci RAM DDR5

Przemysław Banasiak

Testy sprzętu

Test Kingston FURY Beast RGB: Sprawdzamy pamięci RAM DDR5
Test praktyczny - 7-Zip

7-Zip to darmowy program o otwartym kodzie źródłowym, który jest dostępny na systemach operacyjnych takich jak Windows, Linux i MacOS. Innymi słowy to po prostu archiwizer, alternatywa dla płatnego WinRARa. Prócz tworzenia i rozpakowywania archiwów w wielu różnych formatach (w tym we własnym - *.7z) oferuje on również wbudowany benchmark. Znaleźć go można na górnej belce w zakładce "Narzędzia" -> "Test wydajności". Korzystaliśmy ze słownika o rozmiarze 32 MB i ze wszystkich dostępnych w naszym przypadku wątków (24).

Test Kingston FURY Beast RGB: Sprawdzamy pamięci RAM DDR5

Test prędkości kompresji zależny jest od opóźnień pamięci RAM, ale i wielkości oraz prędkości pamięci podręcznej. W przypadku testu dekompresji pierwsze skrzypce gra już procesor, ale zastosowane moduły RAM nadal mają sporo do powiedzenia.

Test Kingston FURY Beast RGB: Sprawdzamy pamięci RAM DDR5

Przedstawione wyniki nie powinni nikogo zaskakiwać, bowiem rezultat jest podobny do wcześniejszych testów. Na prowadzenie wysuwa się Kingston FURY Beast DDR5 RGB po OC (6000 MHz @ CL 36) oraz ADATA XPG Lancer DDR5 z fabrycznym 5200 MHz i CL 38. Najgorzej sprawa ma się z podstawowymi 4800 MHz, gdzie różnica względem pierwszego miejsca w kompresji plików jest widoczna gołym okiem i przekłada się wyraźnie na proces tworzenia archiwum.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis