DAJ CYNK

Philips 243B1JH – test monitora ze stacją dokującą USB

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Philips 243B1JH widok ogólny


Wygląd urządzenia i ergonomia

Philips 243B1JH to monitor o prostym, ale eleganckim designie, który dobrze będzie wyglądać na każdym biurku. Wykonana z plastiku obudowa ma kolor czarny, a jej powierzchnia przypomina nieco szlifowany metal. Istotnym elementem urządzenia jest podstawa, która pozwala regulować położenie ekranu w bardzo dużym zakresie. Możemy ustawić wysokość monitora w zakresie 150 mm, pochylić ekran do przodu (5°) lub do tyłu (30°), a także obrócić go w prawo lub w lewo do pozycji pionowej.

Philips 243B1JH piwot

Testowany monitor ma z tyłu mocowanie VESA o rozmiarze 10 cm, dzięki czemu jego podstawę można zamienić na inną, zgodną z tym standardem. Z tyłu również, na dole wystającej części, znajdziemy większość złączy i portów: HDMI, 2 x DisplayPort, 2 x USB-C, 2 x USB-A, Jack 3,5 mm, RJ45 oraz dwa gniazda zasilające (wejście i wyjście). Na boku są jeszcze dwa dodatkowe porty USB-A, w tym jeden z szybkim ładowaniem.

Philips 243B1JH porty

Prawie cały przód urządzenia zajmuje wyświetlacz otoczony ramkami o szerokości kilku milimetrów. Nad ekranem znajduje się wysuwana z obudowy kamera 2 Mpix, która jest zgodna z funkcję Windows Hello, dzięki czemu można jej użyć na przykład do odblokowania komputera za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy. Kamera ta ma również bardziej tradycyjne zastosowanie, podczas rozmów wideo.

Philips 243B1JH kamera

Pod ekranem, po prawej stronie, znajdziemy 5 przycisków do sterowania monitorem. Również poniżej ekranu, obok logo marki, został umieszczony czujnik oświetlenia.

Philips 243B1JH przyciski

Głośniki i jakość dźwięku

Testowany monitor marki Philips został wyposażony w dwa głośniki o mocy 3 W każdy. Zostały one umieszczone z tyłu, a ich wyloty są skierowane do góry. Jakość wydobywającego się z nich dźwięku nie jest jednak najlepsza, głównie ze względu na niemal całkowity brak tonów niskich, o basach nie wspominając. Nieźle za to są odtwarzane tony wysokie, których maksymalna głośność, zmierzona około 60 cm przed ekranem, sięgnęła 78 dB. Miernik umieszczony 60 cm bezpośrednio nad głośnikami wskazał maksymalnie 83,5 dB.

Philips 243B1JH głośnik


Do słuchania muzyki (i nie tylko) zdecydowanie lepiej jest zastosować głośniki zewnętrzne, które można podłączyć do monitora za pomocą gniazda Jack 3,5 mm, albo połączyć je bezpośrednio z komputerem (przewodowo lub bezprzewodowo).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis

Przewiń w dół do następnego wpisu