• Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #76004  autor: PiotrG-dz
 25 maja 2006, 13:16
To zależy gdzie masz wiecej znajomych czy w Erze albo Orange.Zastanów sie także czy będziesz dzwonic na stacjonarne.Jezeli masz wiecej znajomych W Orange i stacjonarne to bierz też Orange :)

 #76005  autor: Cubus1981
 25 maja 2006, 13:20
Wszystko zależy od tego z jakich usług korzystasz i gdzie masz więcej znajomych oraz jakie usługi njaczęściej wykorzystujesz.

7663V5M: T8100, 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, 6c Li-Ion, XP Prof. ENG

 #76065  autor: D@rio
 25 maja 2006, 18:00
A ja Ci powiem że byś w tym wypadku się pokierowal względami ekonomicznymi i tyle.

Obrazek

 #76077  autor: szczeka
 25 maja 2006, 19:41
racja.

ale ja chcialbym jeszcze podkreslic, iz w orange sa czeste problemy z laczeniem.. ogolnie nie przepadam za pomarancza, moj brat ma w tej sieci i czesto narzeka..

 #76089  autor: heyman
 25 maja 2006, 20:23
Moim skromnym zdaniem nie ma się co zastanawiać,wybór jest prosty ERA

 #76095  autor: Skarpyta
 25 maja 2006, 21:00
i ja ci polecam ere to będzie najlepsze rozwiązanie masz do wyboru dużo fajnych telefnów w TT jak i w abonamencie.Tanie abonamenty niskie ceny telefonów :mrgreen: i wiele ciekawych rzeczy polecam ERE

Obrazek
Obrazek

 #76162  autor: Orange
 26 maja 2006, 11:18
Ja polceam Orange. Wkońcu jak bedziesz miał dużo znajomych w Orange i bedziesz dzwonił na stacjonarne to minuite masz za 35gr ;) jak masz więcej znajomych w Erze to też wybierz Orange. Lepszy zasięg.

together we can do more
 #76171  autor: Irek
 26 maja 2006, 11:46
scott948 pisze:Chciałbym sie zorientwac jaką sieć wybrać Orange czy Ere?
Tematów w podobnym stylu jest już wiele na tym forum. Dotego Twoje jest tak ogólne, że nie sposób się dokładnie na ten temat wypowiedzieć. Chcesz korzystać z postpaid czy prepaid? W jakiej sieci masz więcej znajomych? czy wysyłasz dużo smsów, czy dużo dzwonisz? Jak tak to ile? Ile chesz wydac miesięcznie na telefon. Bez tych podstawowych informacji uzyskasz tylko suche fakty i stwierdzenia co każdy mysli na temat danej sieci. Jesli trochę pomyslisz to wskorzystasz z funkcji szukaj i poszperasz troche po forum.
wtedy dowiesz się znacznie więcej! :wink:

 #85369  autor: Karager
 12 lip 2006, 11:14
przemeQ pisze:Ja polceam Orange. Wkońcu jak bedziesz miał dużo znajomych w Orange i bedziesz dzwonił na stacjonarne to minuite masz za 35gr ;) jak masz więcej znajomych w Erze to też wybierz Orange. Lepszy zasięg.
No ja polecam ERE, posiada duży zasięg, niemam z nią żadnych problemów, tanio jest do Heyah, Ery i Stacjonarnych, są tanie smsy ale wybór należy do Ciebie, ty decydujesz. Ale lepiej przeanalizuj ilu masz zn :-) ajomych w innych sieciach i która lepsza. :-)

 #85727  autor: Czubaka
 14 lip 2006, 03:52
Pytanie z tych, na ktore nie da sie udzielic jednoznacznej odpowiedzi :D
Nie przedstawiles zadnych kryteriow, wiec trudno cos doradzac.
W tym miejscu wypowiem sie tylko w sprawie Orange, tylko dlatego ze jestem jej obecnym uzytkownikiem :D
O kwestiach finansowych nie pisze, bo kazdy musi sobie sam to policzyc.
W sprawach technicznych - wiekszych problemow z uslugami nie mialem. W przypadku blednego naliczania oplat za uslugi, reklamacje zawsze uznawano, a czasem nawet dorzucono jakis bonus w ramach rekompensaty. Z tym, ze takie rzeczy, nie zdarzaja sie zbyt czesto :D
Jest problem z zasiegiem poza aglomeracjami miejskimi (w ktorych to problemy sie nie zdarzaja). ostatnio podrozujac krajowa "79" na odcnku Krakow-->Sandomierz zauwazylem sporo "bialych plam" w zasiegu....a tam gdzie on byl, nie czesto przekraczal dwie kreski.
I oni chca budowac 3G :wink: (ale to taka dygresja :D )
Moge sie jeszcze przyczepic do kopert, w ktorych przysylaja rachunki (a wlasciwie do ich wielkosci). Czy do wyslania dwoch kartek A4 potrzebna jest koperta tegoz rozmiaru? Kompletny bezsens....wzieli by przyklad ze spolki-matki i przysylali korespondencje w "normalnych" kopertach :twisted:

 #85847  autor: GoSiAcZeK
 14 lip 2006, 19:54
W sumie ORANGE ostatnio podniosła ceny wiec pomyśł nad wyborem sieci :twisted: :twisted:

 #85853  autor: Irek
 14 lip 2006, 20:29
GoSiAcZeK pisze:W sumie ORANGE ostatnio podniosła ceny wiec pomyśł nad wyborem sieci :twisted: :twisted:
Bzdura nikt nie podnosił cen!

 #85855  autor: D@rio
 14 lip 2006, 20:32
IreQ pisze:
GoSiAcZeK pisze:W sumie ORANGE ostatnio podniosła ceny wiec pomyśł nad wyborem sieci :twisted: :twisted:
Bzdura nikt nie podnosił cen!
Zetafony poszły w górę... click!

Obrazek

 #85864  autor: Irek
 14 lip 2006, 21:00
D@rio pisze:
IreQ pisze:
GoSiAcZeK pisze:W sumie ORANGE ostatnio podniosła ceny wiec pomyśł nad wyborem sieci :twisted: :twisted:
Bzdura nikt nie podnosił cen!
Zetafony poszły w górę... click!
Myślałem o cenach połączeń! :wink:

 #85866  autor: D@rio
 14 lip 2006, 21:11
IreQ pisze:
D@rio pisze:
IreQ pisze: Bzdura nikt nie podnosił cen!
Zetafony poszły w górę... click!
Myślałem o cenach połączeń! :wink:
Ceny...ee....nie, podwyżej nie było ;) w niektorych tylko sferach byly podwyzki jak weszlo Orange zamiast Idei ;)

Obrazek

 #85910  autor: Jedi
 14 lip 2006, 23:23
To normalne, że zetafony posżły w górę bo cene reguluje popyt i podaż. Więc co tu się dziwić? Przynajmniej nie będzie już takich kolejek i będzie można kupić normalnie telefon :D

 #87260  autor: Michu
 22 lip 2006, 12:01
Hmmm od 6 lat bylem w idei/orange - rownolegle ojciec w erze :) wiec moge sie wypowiedziec :)

ORANGE
zasieg - dość dobry chociaz czasami robi niespodzianki - np osiedle reda- uniwerek
BOK - konsultancji przerwaznie bardzo mili - spotkałem jednak totalnie nieogarniętych
oferta - dla osob które dzwonią głównie do sieci i do stacjonarnych to oferta dość dobra, jednak nie ma co liczyć, że orange z czyms wyskoczy nowym, bo oni tego nie robia.
awaryjność - tutaj niestety musze naskarżyć. Aktywacje na siebie mam 10 miesiecy - to co francuzi zrobili z systemem to masakra. Rozmawialem z pracownikami i mowili ze takiego burdelu systemowego nie bylo nigdy. To sie przełożyło na awaryjność. Co miesiąc mialem reklamacje. Przygode zaczalem od tego ze przez 4 miesiace nie umieli wlaczyc mi eplanu, potem byly blokady smsow, rozmow, itp (rachunki terminowo placone)


ERA
zasięg - nie narzekałem, czasami lokalizacja lipnie działa, ale na trasie nie widziałem nieprzyzwoitych białych plam
BOK - połączenie ekspresowe, bardzo często trafia sie na wykwalfikowaną kadre, której zależy aby pomóc
oferta - oferte maja moim zdaniem dość dobra,jednak KONIECZNIE należy czytac ich regulaminy są tam czasami takie haczyki które powalają na kolana! Ja tak sie nabralem i niestety mialem w sumie 1200zł w plecy - bo o wiele wiecej musialem placic
awaryjność - nie zauważyłem większych awarii, jeśli są to szybko usuwane


Od siebie dodam, ze niedawno odszedlem od orange i wybieralem prepaida(mam dosc abo i stagnacji w promocjach). Wygrała właśnie era - tak tak. Narazie korzystam z niego sporadycznie, ale nie narzekam! Tak Tak jest dosc dobra oferta dla ludzi z Orange - dlaczego? Teoria pani Kossman - są w stanie zapłacić troszkę więcej, ale być pewnym że nie bedzie żadnych zgrzytów:) W orange to się nie sprawdza....:)

 #87271  autor: przemek910
 22 lip 2006, 12:10
W TT stawka za połączenie jest do wszystkich.

Lokalizacja w Erze nie jest wcale taka zła u mnie W Krosnie to 200m błędu :roll: gdy lokalizuje siebie to mi pokazuje że jestem w buudynku naprzeciwko - przedszkolu :roll: :lol:

A BOK w Orange to :smt011 chciałem się dodzownić do Biura numerów Orange to mi kazała dzownić do Biura numerów Ery... :smt005 dzownie jeszcze raz to mi podaje nr który nie działa, dzownie kolejnyu to mi podaje nr pod jaki dzownia klienci z Orange *coś tam.

Gratuluje wyboru TT ;)

Im więcej wykrzykników na końcu posta, tym głupsza osoba pisząca...

 #87276  autor: Michu
 22 lip 2006, 12:17
Hmm, bardzo pomógł mi przy wyborze sieci D@rio jeszcze raz dzięki. Co do lokalizacji to ja nie narzekam ale czasami sie zdarze ze np wyswietla mi pomorze zachodnie, albo w innej czesci polski warminsko-mazurskie;D

Szkoda ze kanaly sms umieraja bo to bylo fajne czasami mozna bylo sie posmiac troche a teraz wlaczylem i nic.

Chyba ze moze numerki sie zmienily - nr kanalow

[ Dodano: 2006-07-22, 12:20 ]
Ps sorry ze tak jakos niegramatycznie pisze, ale na wakacjach niektore czesci mozgu strajkują mi.