• Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #121761  autor: JarlB
 07 lis 2006, 18:48
Witam,

Mój pierwszy post na tym forum i od razu nowy temat ;) Tak czy siak mam nadzieje, ze znajde tutaj odpowiedz na moje pytania dotyczace telefonu w temacie, czyli Nokii 6280.

Rozwazam zakup tego fona, ale mam pewne watpliwosci. Czy jest jakas mozliwosc wyswietlania plikow .doc lub chociaz .txt w tym telefonie? Jaki jest limit pamieci na kartach, ktore telefon obsluguje? Spotkalem sie z takimi opiniami, ze niektore karty o duzej pojemnosci nie sa wlasciwie rozpoznawane lub calkowicie niewidoczne przez telefon. Jak to wyglada w rzeczywistosci?

I tak po ludzku. Warto inwestowac w ten telefonik? Jest cos lepszego za ta cene? Nie jestem zbytnio przywiazany do marki.

Dodatkowo, nie chcac zakladac dodatkowych tematow, interesuje mnie telefon SE w810 i mozliwosc odtwarzania na nim plikow .doc lub .txt

Za jakakolwiek pomoc bede wdzieczny.

 #121767  autor: tomico
 07 lis 2006, 19:13
Ani na 6280 ani na w810i nie można odtwarzac doc za to chyba w 6280 mozna odtwarzacz txt chociaz tego nie sprawdzalem jeszcze. do 6280 wchodza spokojnie karty do 2 gb. Wedlug mnie warto zainwestowac bo ten telefon jest lepszy od SE, ma lepszy wyświetlacz i kreci ladniejsze filmy. Zastanów się jeszcze nad SE K800i ale z tych podanych przez ciebie to najlepszy jest 6280.

 #121773  autor: JarlB
 07 lis 2006, 19:24
K800, ciekawa propozycja. Ostatnio rzucilem okiem tez na Samsungi - zarowno D600 jak i D900. Ten drugi wydaje sie jednak zbyt plaski, D600 moim zdaniem wypada znacznie lepiej, aczkolwiek funkcje, wyglad menu, itp przemawiam na korzyść D900.

Wracajac do tematu, istnieje jakis soft, jakis program czy cos w tym stylu, ktory mozna wgrac zarowno do Nokii 6280 jak i do SE w 810i, ktory by odtwarzal tego typu pliki?

C45 -> 3100 -> t68i -> A70 -> S68 -> GX25 -> 6610i -> T630 -> A38 -> EL71 -> C260 -> D900i -> 6610i -> K800i -> D900i -> 6300 -> K750i -> E66 -> E51 -> Avila -> B2710

 #121775  autor: lookass
 07 lis 2006, 19:27
nie da rady takie pliki otworzysz tylko na symbianie/windowisie/linuxie :-D

 #121776  autor: tomico
 07 lis 2006, 19:27
Wracajac do tematu, istnieje jakis soft, jakis program czy cos w tym stylu, ktory mozna wgrac zarowno do Nokii 6280 jak i do SE w 810i, ktory by odtwarzal tego typu pliki?
Niestety ale nie, taki program istnieje tylko na telefony z symbianem/windowsem.

 #121788  autor: JarlB
 07 lis 2006, 19:36
No to trudno, a juz myslalem, ze bede mial latwiejsza sesje ;-) Dzieki za pomoc tomico

 #123563  autor: yo!
 13 lis 2006, 16:10
n 6280 nie doczytuje nawet .txt chyba że jest do tego jakiś zmyślny programik zrobiony w javie, ale ja go nie znalazłem.

fear ends
when yo! comes

 #123817  autor: Rydels
 14 lis 2006, 10:10
Tak jak napisal Tomcio, programy do otwierania plików typu: doc, xls, txt, pps, czy pdf sa pisane dlka dla fonow z Symbianem czy Windowsem.
Dla reszty fonow majacych jednynie platforme Java nie ma takich aplikacji. Wiec jesli Ci bardzo na tym zalezy to N6280 czy SE W810i odpadaja.
N 6280 mysle ze spokojnie lyknie karte do 2Gb.
W tym przedziale cenowym K800i odpada,za drogi.
Generlanie N6280 i W810i to b.dobre fony i calkiem podobne.
SE ma lepszy odtwarzacz i aparat (oecnosc opcji auto-focus), za to Nokia ciekawszy design.

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #123958  autor: RickY
 14 lis 2006, 23:01
Rydels pisze: Generlanie N6280 i W810i to b.dobre fony i calkiem podobne.
SE ma lepszy odtwarzacz i aparat (oecnosc opcji auto-focus), za to Nokia ciekawszy design.
tu bym się czepiał...
Nokia ma b.dobry odtwarzacz mp3 i eq.Co do aparatu jakoś moja nokia 6280 ładne pyka fotki
co do txt to chodzą gdzieś po necie programy do czytania pliku .txt nawet mam to na komputerze ale niewiem gdzie bo mam zapełniony cały dysk ( 80 gb....)napisz na pw to poszukam specjalnie dla ciebie

Jeśli Ci pomogłem kliknij na ,Pomógł'- koło przycisku 'Profil'
Nie patrzę na ilość postów, tylko na ich jakość!!
Forum pomogło mi, ja pomagam forum.
Wejście Pumby do tematu=całkowity nokaut

 #123960  autor: tomico
 14 lis 2006, 23:15
RickY pisze:ładne pyka fotki
SE ma autofocusa, za to nokia kręci super filmy w rozdzielczości VGA, filmy z SE są słabe strasznie. Jeśli chodzi odtwarzacz to SE ma bardziej rozbudowany w wiele funkcji muzycznych dlatego że jest to telefon muzyczny. W jakości muzyki nie ma różnicy poza tym że W810i ma lepsze słuchawki.

 #124068  autor: yo!
 15 lis 2006, 13:07
ja bym dodał jeszcze że n6280 wcale nie robi świetnych zdjęć. zawsze widać ziarno. w ogóle nie ma co porównywać zdjęć z n6280 ze zdjęciami np. SE k750i. nie jestem też wcale przekonany o świetnej jakości filmów w n6280.

fear ends
when yo! comes

 #124070  autor: Rydels
 15 lis 2006, 13:13
RickY pisze:tu bym się czepiał...
Nokia ma b.dobry odtwarzacz mp3 i eq.Co do aparatu jakoś moja nokia 6280 ładne pyka fotki
Nie powiedzialem,ze robi zle foty, tylko, ze SE robi lepsze z racji obecnosci autofokusa.
A jesli masz program do otwierana aplikacji biurowych pod Jave to prosze wyszperaj i mi tez podeslij.
Z gory dzieki!

http://www.mobile-review.com/index-en.shtml
http://www.gsmarena.com/

 #124085  autor: RickY
 15 lis 2006, 15:03
Spoko Rydeles jak znajdę czas to ci wyszukam... a tak poza tym @yo! widze że nie widziałeś moich fotek oraz kolegów..., ponieważ u mnie i u znajomych na fotkach niema ziarna a z filami hmm są średnie co u oczekiwać od telefonów? ??

Jeśli Ci pomogłem kliknij na ,Pomógł'- koło przycisku 'Profil'
Nie patrzę na ilość postów, tylko na ich jakość!!
Forum pomogło mi, ja pomagam forum.
Wejście Pumby do tematu=całkowity nokaut

 #124091  autor: lookass
 15 lis 2006, 15:45
yo! pisze:ja bym dodał jeszcze że n6280 wcale nie robi świetnych zdjęć. zawsze widać ziarno. w ogóle nie ma co porównywać zdjęć z n6280 ze zdjęciami np. SE k750i. nie jestem też wcale przekonany o świetnej jakości filmów w n6280.
ziarna nie widac przy bardzo dobrym oswietleniu a co do "super" zdjesc k750i nie sa on juz takie wsapanialem 6280 ma dosyc dobre

 #126117  autor: yo!
 21 lis 2006, 17:09
korzystając z ładnej pogody porobiłem trochę fotek n6280 i muszę trochę zrewidować swoją opinię - przy ładnym słoneczku zdjęcia wychodzą nieźle. Właściwie przy świetle dziennym zdjęcia wychodzą znośne, ale zdjęcia tylko przy świetle pokojowym (nie wspominając o zdjęciach z fleszem) to naprawdę kicha. ziarno i brak ostrości.

co do filmów to rzeczywiście nie należy oczekiwać wiele od komórki, ale mowmy o tym a nie stwierdzajmy że są super...

fear ends
when yo! comes

 #126321  autor: Agata19
 22 lis 2006, 00:30
mam ta nokie i baardzo sie oplaca ja miec, ja jej bym jak na razie jeszcze na nic nie wymienila ( z czasem to sie zapewne zmieni)
co do zdjec to racja nie sa moze lepszej jakosci niz w se ale co sie tu dziwic w se maja aparaty robione w SONY'M a wiadomo ze robia dobre cyfroweczki (sama mam taka jedna) za to 6280 robi lepsze filmy niz se.

jak dla mnie 6280 to mila odmiana bo prawie pol mojego zycia chowalam sie na se i juz mam ich dosc ,maja wiecznie takie samo menu, i zadna frajda miec nowy tel i miec juz go obcykanego na pamiec bo poprzedni model byl niemal ze identyczny "od srodka"
wracajac do noki to goraco ja polecam i uwazam ze warto ja kupic :wink: :-D :wink: :!:

Każdy inny_wszyscy równi

 #128784  autor: boryskonin
 30 lis 2006, 01:13
tak jak poprzednicy napisali zdjecia i filmy wychodza ladnie pod warunkiem ze nei jest to portret i ze jest to robione przy dobrym naturalnym oswietleniu. 6280 ma jedna wade -soft - narazie walcze z tym na ile moge. Serwis whral juz V 5.92 ale dalej jest lipa

 #128802  autor: RobertX
 30 lis 2006, 11:46
Agata19 pisze:prawie pol mojego zycia chowalam sie na se
To musisz byc starsznie mloda biorac pod uwage to, ze SE ma dopiero kilka lat ;)

 #129126  autor: Agata19
 30 lis 2006, 23:18
no wzglednie nawet mloda raptem 19 :-D

Każdy inny_wszyscy równi

 #141432  autor: art
 14 sty 2007, 10:27
Kurcze od kiedy to kupując telefon najważniejszą jego cechą stało się to czy robi ładne zdjęcia :D... dla mnie to tak jakbym kupując pralke zastanawiał się czy będzie się w niej też dało robić grila :D... co za czasy...

sorrki za tą dygresję ale powstrzymać się nie mogłem :D na codzień fotografuje Nikonem d70s i poprostu dla mnie czy to nokia czy to sony i czy ma 2 czy 10 megapixeli to i tak jedno dziadostwo... podstawą fotografii jest OBIEKTYW a to co jest w komorkach to tylko marne szkiełko (najczesciej jeszce zabudowane plastikową szybką na obudowie co dodatkowo obniza jakość!) wiec nie mozna oczekiwać zbyt wiele... rozumie ze jak sie juz kupuje telefonik i mozna miec w nim aparacik to czemu nie ale tu trzeba realnego spojrzenia to tak naprawde aparatem nazwac nie mozna... pyknac sobie fote z glupia miną i wyslac ją mmsem kumplowi czy kumpeli to i owszem można ale do takich zastosowan to byle jaki aparat moze byc i raczej nie wymaga to glebszych przemyslen i dyskusji...

Mam nokie 6280 jestem bardzo zadowolony (po zmianie softu na 5.92 z tym co mialem na poczatku nie bylo najlepiej), fajnie sie obsluguje telefonik, fajny odtwarzacz mp3, kreci filmy i robi foty (dla niektorych to wazne wiec wymieniam:>), ma swietny wyswietlacz (bardzo aldne kolory i jest duzy!). Minus jesli o mnie chodzi to bateria (no ale taki kombajn niestety wymaga energii wiec w sumie sie nie dziwie - tak co 2 dni musze ladowac - jesli slucham mp3 to czasem i czesciej)... co do jakosci wykonania telefonu, slidera itp: akurat moj egzemplarz nie jest najgorszy, slider troche malo plynnie sie otwiera ale ogolnie nie jest zle, nie rusza sie az tak bardzo na boki jak niektorym (ale to pewnie z czasem zacznie i licze sie z tym - kurcze w koncu wszytskie kiedys sie zuzywa wiec co tam)... klawiatura zewnetrzna troszke faktycznie jakas taka "odpustowa" ale nie jest tragicznie widzialem gorsze...

Nie znma SE wiec nie porownuje, w kazdym razie ja z mojej NOKII 6280 jestem zadowolony... polecam...

Aha taka rada... jeśli kupujecie nokie 6280 radze kupic taka ktora ma gwarancje NOKIA POLAND! Bo wydaje mi się że wizyta w serwisie nokii w celu wymiany softu na nowszy to konieczność (przynajmniej dla tych ktorzy kupia telefon z softem np. 3.62 - mialem taki i same problemy z nim byly, na drugi dzien po zakupie telefonu poszedlem go zmienic w ramach gwarancji oczywiscie - za darmo... po wymianie jest super...)!

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)