DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1100663  autor: piotrpulawski1626084
 03 sie 2020, 21:58
Cześć, dzisiaj przydarzyła mi się dość dziwna rzecz. Mam telefon typu cegła (stara Nokia), którego od lat używam tylko jako odtwarzacza muzyki podczas biegania po parkach i lasach. Myślę, że nie przesadzę, jak napiszę, że nie było w telefonie karty sim od bardzo dawna, natomiast dziś ten telefon... zadzwonił. Bardzo się zdziwiłem, jak zaczęła wydobywać się z niego taka charakterystyczna melodyjka, której nie słyszałem od bardzo dawna. Na ekranie wyświetlił się "numer prywatny", więc odebrałem. Nie usłyszałem żadnego głosu, więc się rozłączyłem. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co się wydarzyło? Dziękuję.
 #1100667  autor: Remington
 03 sie 2020, 22:15
Nie łączyłbym tego. Telefon bez karty SIM nie jest zalogowany do sieci, więc żadne połączenie komórkowe nie może na niej przyjść. Może VOIP? Można próbować zgadywać wiedząc jaki to model.
 #1100672  autor: Remington
 03 sie 2020, 22:37
No to inne źródło przychodzącego połączenia odpada. Oprócz błędu w sofcie, przychodzi mi do głowy tylko coś związanego z działaniem E112 czyli sieciowej obsługi numeru 112.
 #1113992  autor: thing2s2y
 25 mar 2021, 13:18
Ta nokia po przytrzymaniu przycisku zakończenia połączenia albo innego już nie pamiętam jest to pewnie w ustawieniach połączeń uruchamia połączenie symulowane sam się kiedyś nabrałem gdy mi się to włączyło. 8)
 #1114007  autor: R.Mandano
 25 mar 2021, 17:20
Byłbym zaskoczony, gdyby to się stało w "trybie samolotowym" - ale jeśli komórka nie była fizycznie odcięta od sieci GSM - to brak karty tylko pozornie uniemożliwia połączenia.

Np. posiadam bardzo starą komórkę SONY (taka z antenką), która bez karty SIM umożliwia połączenia ze 112.
:lol:
 #1114011  autor: Remington
 25 mar 2021, 17:38
Od początku istnienia sieci GSM numer 112 był dostępny bez karty SIM, z pominięciem simlocka, odblokowania ekranu itd. itp.