DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 524 z 533
  • 1
  • 522
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 533
 #1082781  autor: iphoneski
 23 paź 2019, 20:14
Ja nie mam żadnego - T wyłączyłem ręcznie, Plusa wyłączyli oni a teraz Bydgoszcz nie ma dostępu do Orange. Myślałem, że w takiej sytuacji uruchamiają innego wyłączonego partnera, ale sprawdziłem teraz i mam możliwość logowania tylko do Play.
 #1082783  autor: Spacedust
 23 paź 2019, 20:47
Sprawdziłem na Rondzie Kaponiera w Poznaniu - można by powiedzieć ścisłe centrum Poznania i transfery na 3G PLAY na poziomie 2 Mbps, a LTE na poziomie 1/33 Mbps, zrobiłem jeszcze raz test, bo zapewne przerzuciło z L2100 na L2600 i wynik był taki jak poniżej:

Obrazek

Sygnał ze stacji na ul. Zwierzynieckiej, która jest przeznaczona do likwidacji, więc niebawem będzie jeszcze gorzej i to sporo.
 #1082793  autor: bed
 24 paź 2019, 01:34
Bez agregacji to nie wiem czy jest sens mierzyć prędkość ;) Tylko byśmy musieli wiedzieć jak działa każde z pasm.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1082795  autor: wiertolot
 24 paź 2019, 07:13
Wcale na południu Podlasia, woj.podlaskiego nic nie robią. Czemu nie dadzą nic więcej w gmina Mielnik nad Bugiem, jeden nadajnik w Mielnik nad Bugiem nic nie pokrywa.
Na przykład w Maćkowicze na maszt Plus, romaning Plus z koniec roku wyłączają oraz w Adamowo-Zastawa na maszt Orange? Ile czekać na poprawę, kolejnych 10 lat?
Wczoraj na grzyby poszedłem przy granicy z Białorusią, zbłądziłem i nie było zasięgu wcale żadnej sieci komórkowej, musiałem 7 km. iść żeby jakikolwiek zasięg pojawił.............mało za granicę nie poszedłem, bo tylko operatorzy białoruscy w telefonie zgłaszali, a polskiego operatora komórkowego nie było żadnego ani Plus, ani Play, dopiero potem mi tylko samo Orange wskoczyło po przejściu pieszo 7 km................a Play, ani Plus dalej nie było, musiałbym jeszcze z 10 km. iść, żeby złapać którąś z tych sieci, może do najbliższego miasta powiatowego, wojewódzkiego, nie wiem,ale pewnie lub siedziby gminy, jeszcze jakby tam by ten zasięg był.
Nie pokryją terenu i pozostawiają obszary wykluczone bez żadnego zasięgu tak jest w tym kraju. Walą tylko nadajniki na kupie po kilka obok siebie w większych miastach, miejscowościach, gdzie ludzie protestują i za dużo tego już tam jest, reszta poza bez żadnego całkowitego zasięgu poza miastami. I lepszy zasięg mają w tym kraju operatorzy białoruscy niż POLSCY na terenach przygranicznych.
 #1082878  autor: Młody..
 27 paź 2019, 09:20
Czy ktoś spotkał się z przypadkiem bezpośredniego zrzutu z VoWifi do 3G? Wczoraj testowaliśmy z kolegą działanie VoLTE i właśnie VoWiFi, no i zaskoczył nas taki bezpośredni handover.
 #1082883  autor: kozien70
 27 paź 2019, 11:00
Nie istnieje, technologia nie pozwala. Było VoLTE po drodze, ale tak krótko, że nie zdążyliście zauważyć czy też telefon nie zdążył wam go pokazać.
Zróbcie taki test z wyłączonym VoLTE ;)
 #1082885  autor: Kryniczanin
 27 paź 2019, 12:26
Dotarła do mnie modernizacja 2G. Z DCS na EGSM.

Jednym słowem - PORAŻKA.

Brak HD VOICE, zrywanie, bulgot.

W 3G i 4G dalej bez zmian - najwyższa jakość, ale w 2G to N jest lepsze od Play. Zmiana na gorsze, tylko zasięg im procentowo w 2G wzrósł.
 #1082888  autor: Kryniczanin
 27 paź 2019, 13:39
E-GSM w Play działa podobnie jak działał w latach 2008-14 u mnie. Wstyd z takim pasmem się pokazać. Play nie ma jaj by wyłączyć 2G.
 #1082892  autor: dagonPL
 27 paź 2019, 14:35
Kryniczanin pisze:
27 paź 2019, 13:39
Play nie ma jaj by wyłączyć 2G.
Ty naprawdę uważasz że wyłączenie 2G to kwestia "jaj" lub ich brak ?

Twitter @FonRuchalFest
 #1082894  autor: Młody..
 27 paź 2019, 14:42
@kozien70 - I jest tak jak mowisz, terminal nas "oszukał" ;)
Dzięki za wyjaśnienie.
 #1082896  autor: Kryniczanin
 27 paź 2019, 16:34
Ty naprawdę uważasz że wyłączenie 2G to kwestia "jaj" lub ich brak ?
Trzeba mieć jaja by wypowiedzieć trochę umów DATA M2M.
 #1082902  autor: Mixiorek
 27 paź 2019, 19:25
Kolejna trasa ze streamingiem. Tym razem Wawa-Hel. Apka RMF (jakość 128kbps). iPhone X.
Trasa przez A2-A1. Pierwsza czkawka dopiero na około 138 kilometrze trasy. Stream stanął ale podniósł się sam po około 5-7 sekundach. Dalej odpuściłem i zmieniałem apkę na polskie radio czy Spotify.
W mojej ocenie tą trasę Play ma całkiem nieźle ogarniętą. Tam i z powrotem nie doświadczyłem większych problemów z transmisją danych.

Na samym półwyspie helskim transmisja miała czkawkę w miejscu, które można przewidzieć czyli koniec campingu Maszoperia i początek terenu lotniska w Jastarni. Co ciekawe w robiłem tą trasę 3-4x i bywało różnie. Raz była czkawka a raz nie. We wschodniej części Jastarni powinna stanąć nowa stacja. Inaczej lepiej nie będzie indoor w okolicy tego obszaru gdzie nie ma obecnie szans na zasięg. Outdoor często również nie. Terminal wędruje do RK. Potem w stronę Helu czkawka za rezydencją kancelarii Prezydenta aż do Helu Boru. Robiłem tą trasę z 5-6x i bywało różnie. Czasem czkawka i podniesie się apki a raz miałem zrzut do 2G, który zdarza mi się w sieci własnej Play ekstremalnie rzadko. Oczywiście apka wtedy staje. Na 3G daje radę. Bez własnej instalacji na wieży w ośrodku prezydenckim nie ma szans na polepszenie sygnału w tym rejonie.

Przy okazji chciałem zgarnąć również log 2G Play. To mnie w okolicy 3city przerzuciło do TMobile :/

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #1082905  autor: lordbyd
 27 paź 2019, 20:03
Trzeba mieć jaja by wypowiedzieć trochę umów DATA M2M.
Umowy M2M mają w treści wyszczególnione technologie świadczenia usług 2G, 3G czy LTE. Zapisy są tak skonstruowane, że teoretycznie nie trzeba takich umów wypowiadać, ponieważ zawsze pozostanie technologia "wyższa" od GSM. Poza tym jest to usługa mobilna. Zatem to, że urządzenia nie odbiorą sygnału GSM jest problemem użytkownika a nie operatora :)
Trzeba jednak przyznać, że jest najtańsza na rynku.
Jeśli usługa przestanie działać poprawnie po wyłączeniu roamingu T-M przeniosę kilkanaście numerów telemetrycznych aby mieć spokój w pracy i "utrzymać stołek" :)
 #1082988  autor: Athantor
 30 paź 2019, 21:01
:arrow: Klukowo-Kolonia dz. nr 21/1, gm. Klukowo, podlaskie, WSK4430, {foto} – nowość

▸L2100+1800+800
Kosmiczny SINR na B3, jakby DCS nie było.

Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek ObrazekObrazek

▸ G900
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Suraż, ul. Białostocka, dz. 187/2, gm. Suraż, podlaskie, BIA3330A, {foto1, foto2, foto3} – nowość

▸L2100+1800+800
Druga w nocy, a stacja przeciążona :roll:

Obrazek ObrazekObrazek

▸U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Tak. :lol:

▸ G1800
Obrazek Obrazek

:arrow: Ciechanowiec, ul. A.Mickiewicza 66, gm. Ciechanowiec, podlaskie, WSK4410 uzupełnienie

Brakujące 2G w bazie.

▸ G900
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Białystok, ul. ks. abp. Jałbrzykowskiego 5 - kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego, gm. Białystok, podlaskie, BIA1031Rozbudowa?

Nowy sektor w związku z likwidacją BIA1033 (Jarzębinowa)?

▸ L2600
Obrazek Obrazek

L800 z innej stacji?

Kurier podlaski
– Przeszło pozwolenie w Dubiczach.
– Nowa stacja w Świętej Wodzie k. Wasilkowa: P4 BIA3318 9 anten sektorowych oraz 6 anten radioliniowych
– Nowa stacja przy ul. Zabłudowskiej w Białymstoku – BIA1060A, oczywiście oprotestowana :roll:
– Kolejne podejście do rozbudowy wieży Orange na Słonecznej w Białymstoku – BIA1122A

Gorąco dziękuję za dodanie uprzednich Sokołów do bazy i równie gorąco proszę o dodanie powyższych nowości. Dziękuję! :smt006

:-)
 #1083163  autor: Athantor
 03 lis 2019, 16:06
To znowu ja. :lol:

:!: (kliknięcie prawym myszy → "pokaż obraz" na stronie ibb, po wczytaniu pełnej jakości, wyświetla w jeszcze wyższej jakości)
:arrow: Sokółka Targowa 15, dz. nr 102/4, gm. Sokółka, podlaskie, SKL3302 , {poprzednio: info} – uzupełnienie

– stacja ma CZTERY sektory , w bazie są tylko trzy!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek Obrazek

▸ G1800
Obrazek Obrazek

:arrow: Popławce 35, dz. nr 58, gm. Kuźnica, podlaskie, SKL4410C nowość

Kolejny masz z serii „granica z Białorusią to lawa”. Kuźnica między sektorami. :(
Ale że im się opłacało dawać ten trzeci sektor?! Pewnie jakby zamontować jeden centralnie, to by obsłużył obszar jak ten kaloryfer z dwóch.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

▸ L2100+1800+800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U900
Obrazek Obrazek

▸ 2G
Nie ma bo Polska B.

:arrow: Ostrów Północny, dz. nr 41/1, gm. Szudziałowo, podlaskie, SKL4430 nie działa

Pojawiła się budka z prądem. :-)

Obrazek

:arrow: Nowa Grzybowszczyzna maszt Orange, dz. nr 16, gm. Krynki, podlaskie, SKL4432 uzupełnienie

Trzy ewenementa:
– Maszt ciągle na Huawei. Kiszą przed przeprowadzką do Ostrowa, czy Orange nie chce wpuścić?
– Pierwszy mój maszt z anteną GPS na wierzchu. Jako że dotąd nie zaobserwowałem: Ericssony nie umieją, czy mają na maszcie?
– Choć 8km do granicy ma L800 i G1800.

Zakładam że te dwie anteny najniżej to Play.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

▸G1800
Obrazek ObrazekObrazek

:arrow: Nietupa dz. 131, gm. Krynki, podlaskie, SKL4435 nowość

Maszt sarenkom i zajączkom. Kruszyniany między sektorami.
9,3km do granicy a jest L800 i G1800.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

▸ L2100+1800+800
Obrazek ObrazekObrazek

▸ U2100
Obrazek Obrazek

▸ U900
Obrazek ObrazekObrazek

▸ G1800
Obrazek ObrazekObrazek


Serdecznie dziękuję za rychłe uzupełnienie poprzednich nowości! Jak zawsze, wielka prośba o dodanie powyższych; z góry dziękuję! :smt006

:-)
 #1083165  autor: tomi81
 03 lis 2019, 16:31
@Athantor - jak zawsze super robota, dzieki :-). Jechałeś może przez Nietupę do Walił? Jestem ciekaw czy jest ciągłość zasięgu ( w N nie). Szkoda tych Kruszynian, nie sądzę, że będzie tam użyteczny sygnał w opisanej konfiguracji.
Biorąc pod uwagę sytuacje w innych miejscach (schodzenie z masztów konkurencji na rzecz własnych - vide Zabłudów) i dalszy brak swapa na E obstawiam jednak opuszczenie masztu Orange w Nowej Grzybowszczyźnie po wybudowaniu własnego w Ostrowie Północnym.
Co do wschodniego muru - ja też tego nie rozumiem (zwłaszcza kierując sektor w tą stronę). Przez to, z jednej strony, mamy coraz fajniejsze zagęszczenie stacji wewnątrz województwa (także tam gdzie nie ma konkurencji), z drugiej jadąc na tereny bliżej granicy dodatkowa karta (N/Plus) staje się niezbędna (mówię o sytuacji z wyłączonym RK). Opcji z ponownym włączaniem RK nie przewiduję :-).
 #1083184  autor: Athantor
 03 lis 2019, 22:12
tomi81 pisze:
03 lis 2019, 16:31
@Athantor - jak zawsze super robota, dzieki :-).
Dziękuję również za ciepłe słowa. :smt006
tomi81 pisze:
03 lis 2019, 16:31
Jechałeś może przez Nietupę do Walił? Jestem ciekaw czy jest ciągłość zasięgu ( w N nie). Szkoda tych Kruszynian, nie sądzę, że będzie tam użyteczny sygnał w opisanej konfiguracji.
Nie przejeżdżałem niestety, lecz podejrzewam, że może być coś na rzeczy, jednak biorąc uwagę siłę tłumienia lasu i azymut, jest zapewne lepiej, ale wciąż nie idealnie.

Obrazek

Ciekawe czy w Krynkach słychać.
tomi81 pisze:
03 lis 2019, 16:31
Co do wschodniego muru - ja też tego nie rozumiem (zwłaszcza kierując sektor w tą stronę). Przez to, z jednej strony, mamy coraz fajniejsze zagęszczenie stacji wewnątrz województwa (także tam gdzie nie ma konkurencji), z drugiej jadąc na tereny bliżej granicy dodatkowa karta (N/Plus) staje się niezbędna (mówię o sytuacji z wyłączonym RK). Opcji z ponownym włączaniem RK nie przewiduję :-).
Mogli z Popławców elegancko doświetlić dziurę między Kuźnicą, a Nowym Dworem gdyby tylko dali trochę na wschód ten jeden sektor. A tak jest sektor na Sidrę, zduplikowane Makowlany i Horczaki. :?
No ale jestem dobrej myśli, że wiedzą co robią i jest w tym jakiś większy plan.

:-)
 #1083214  autor: Pawrzes
 04 lis 2019, 16:23
Athantor pisze:jakby DCS nie było
Tak bo E-GSM zaczyna zastępować DCS w mazowieckich i podlaskich klastrach Ericsson.
Athantor pisze:Kuźnica między sektorami. :(

Dla Kuźnicy będzie inna nowa stacja tak więc spokojnie :) Azymuty równoległe do granicy są tylko z powodu zakłócanego przez Białoruś L800, stacje blisko granicy nie będą miały tego pasma.
Athantor pisze:wielka prośba o dodanie powyższych; z góry dziękuję!

Zrobione :-) Dzięki za wszelkie dane i bardzo ciekawe oraz świetne fotorelacje z rozbudowy sieci :)

________________________________________________
Oczekujący na uruchomienie "komin" WAR1220 przy ul. Stanisława Noakowskiego 26 w Warszawie.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 lis 2019, 16:49 przez Pawrzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam
 #1083220  autor: Athantor
 04 lis 2019, 16:46
Pawrzes pisze:
04 lis 2019, 16:23
Athantor pisze:jakby DCS nie było
Tak bo E-GSM zaczyna zastępować DCS w mazowieckich i podlaskich klastrach Ericsson.
Elegancko. Zawsze to 20Mb/s więcej, a i polityka zazdrosnego strzeżenia dostępu do GSM się zwraca: 270kb/s po EDGE to niezły wynik.

Szkoda, że miasta wciąż na Huawei.
Pawrzes pisze:
04 lis 2019, 16:23
Athantor pisze:Kuźnica między sektorami. :(

Dla Kuźnicy będzie inna nowa stacja tak więc spokojnie :) Azymuty równoległe do granicy są tylko z powodu zakłócanego przez Białoruś L800, stacje blisko granicy nie będą miały tego pasma.
Mądrego to i miło posłuchać. To wyjaśnia, tę awersję do celowania ба́цьку w okno.

W Popławcach U900 tylko na jednym sektorze?
Pawrzes pisze:
04 lis 2019, 16:23
Athantor pisze:wielka prośba o dodanie powyższych; z góry dziękuję!

Zrobione :-) Dzięki za wszelkie dane i bardzo ciekawe oraz świetne fotorelacje z rozbudowy sieci :)
Nawet nie wiesz jak bardzo Ci dziękuję za uzupełnianie bazy tymi fragmentarycznymi danymi. Dzięki Twojej pracy moje kręcenie kilometrów nie jest na próżno.
Tak przeczuwałem, że to wszystko to Twoja pomoc. :) Dziękuję! :smt006

:-)
  • Strona 524 z 533
  • 1
  • 522
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 533
  • 1
  • 522
  • 523
  • 524
  • 525
  • 526
  • 533