DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 90 z 179
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 179
 #1062788  autor: piotrzet
 17 sty 2019, 14:52
iphoneski pisze:
17 sty 2019, 09:58
Gdyby tak za pomocą tego można było włączać i wyłączać RK na kartach to bym się chyba w tym zakochał :)
Już niedługo miejmy nadzieję, że jak wyłączą RK i będą mieli w końcu swoją sieć to będzie to działać jak należy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1062884  autor: spotify
 18 sty 2019, 14:38
iphoneski pisze:
18 sty 2019, 13:37
Co nazywasz przereklamowanym badziewiem?
Netflix a co? Jak zaczynali to mieli świetne seriale, filmy itd. Im więcej ludzi mają tym większy badziew nam dostarczają. Jadą po równi pochyłej jak HBO.
Oczywiście teraz na czasie bo Witek ogląda serial a Play ma pół roku za darmo.....Ehh

@jarekt - pytanie czy w ogóle były brane pod uwagę inne badzieiwa. Bo z sieci mobilnych jest tylko Plus i Play, które nie mają ogóle stacjonarnego łącza (brak Orange i Tmobile mobilnych w tabelce, jak również innych sieci stacjonarnych)
Nie wiadomo co jest wytyczną i co testowali bo nie widziałem raportu w pdf.
Jeśli jest Tmobile i Orange poza 10-stką to ok - są słabi. Ale nie ma gwarancji, czy w ogóle byli brani pod uwagę. Może tylko wybrali sobie 10 dostawców i zrobili z tego testy?
 #1062917  autor: iphoneski
 18 sty 2019, 19:35
@spotify A co byś chciał, Premiery kinowe jeszcze przed narodzinami reżysera? Wiesz np że polski serial HBO „ślepnąc od świateł” odniósł taki sukces w Europie, że trafił do USA? „Czarne lustro” Netflix zbiera oceny 10/10 od recenzentów. I co ma to do oferty Play? Miałem już tam konto zanim Play w ogóle wpadł na pomysł wprowadzenia tego do oferty, a ten serial, który Witek ogląda jest średni nawiasem mówiąc. Ty masz chyba jakiś problem - serwisy VOD badziewie, sieci komórkowe w Polsce badziewie... Może pomyślisz o urlopie?
 #1062927  autor: spotify
 18 sty 2019, 20:50
I to jakaś rewelacja? Jeden serial za abo opłacane? Mam na myśli standardowe kwoty, które się płaci a nie promocje z kapsli.
Netflix nie ma dzisiaj nic ciekawego do zaoferowania. Świetne seriale były kiedyś. House of Cards, Narcos (teraz kontynuacja leci ale już inna historia, wątki, aktorzy), Stranger Things (jeszcze leci). Ale to się zaczęło kilka lat temu. Serial "Czarne lustro" słyszałem że dobry ale jeszcze nie oglądałem. Na pewno nie ma 10/10 wg recenzantów. To kolejny serial który leci od lat.
Obecnie Netflix nic nie ma ciekawego poza jakąś jaskółką w serialu. Ludzie się na to rzucają a potem jacy są światowi bo mają Netflixa (w sumie wczoraj przykład Gruszki z Witkiem, gdzie pierniczą że dzisiaj polska rodzina po 21 ogląda Netflixa..... Co za ściema i wredny marketing aby tylko produkt sprzedać).
Jak chciał Netflix zawojować na rynku to robił świetne seriale i filmy. Teraz filmy to 99% chłam, który człowiek zapomina po obejrzeniu lub nawet nie obejrzy do końca.
HBO ma jeszcze też seriale - Detective, Games of Thron itd. Ale również kiedyś był świetny a teraz wałkują wszystko na okrągło to samo. Dla mnie mogą nie istnieć. Płacić za to coś?
Niech dadzą abo w rozsądnej cenie jako połączenie Netflixa, HBO, ABC, SHOWTIME, NBC itd - to mógłbym się na taki pakiet skusić, bo wzajemnie się uzupełniają. A samo Netflix czy HBO - słabo.
Dla mnie to badziewia, które nie są warte ceny. Jeszcze jak Netflix wprowadzi zasady jak Spotify w przypadku pakietu rodzinnego to już w ogóle nieopłacalne.

I dlatego zadałem pytanie - dlaczego tylko Play i Plus jako mobilne sieci występują w tym rankingu? I dlaczego się wszyscy tym podniecają, zwłaszcza Playowcy? Plus wg tego rankingu (przypominam skansen) niewiele wolniejszy i jakoś zieloni nie podniecają się jak dzieci gwiazdką.



PS Żadna siec w Polsce nie jest idealna. A nie, że są badziewiami. Nigdy tego nie użyłem. Tobie już zwracałem uwagę - nie broń na siłę usług Play jak i ich sieci. Pisałem że Showmax to shit, to broniłeś. I co się z nim stało? W każdym temacie, tu czy na głównej - jakaś uwaga w kierunku Play (sieci, oferty, usług) a Ty już sie udzielasz jako obrońca. Playowcy mają jakaś manię bronienia usług Play na siłę, który sam na siłę wciska rzeczy ludziom niepotrzebne. Showmaxy, Netflixy itd. Ludzie w cudzysłowiu dostają za darmo na jakiś czas (w kwocie abonamentu) i się cieszą. Ale w Polsce zawsze za darmo to i ocet słodki.
 #1062929  autor: iphoneski
 18 sty 2019, 22:00
1 serial ale nie musisz płacić dalej - zobaczysz i możesz sobie anulować płatność a 20 zł za taki serial moim zdaniem warto, no i jeszcze możesz inne rzeczy nadrobić. I to jest właśnie fajne w tych serwisach - oglądasz to płacisz a jak nic nie ma to anulujesz i spokój. Jak kupisz pakiet telewizji to będziesz się raczył 2 lata reklamami, które od czasu do czasu są przerywane powtórkami pancernych albo krzyżaków. Showmax był fajny bo był darmowy i do była największa zaleta, zapłaciłem tylko za 1 miesiąc bo mi sie skończył a chciałem serial zobaczyć. I może wreszcie łaskawie wyjaśnisz mi co ma Netflix do Play? Oni tylko dodają to do części abonamentów, T też dawał i to było nawet lepsze bo dawali na rok. Ovecnje mam Netflix i zawsze coś do oglądania się znajdzie, teraz oglądam Narcos ten pierwszy bo nie miałem czasu. Czarne lustro sobie zobacz, serial świetny. Generalnie gdy włączyłem ten serwis pierwszy raz to też się zastanawiałem za co ci ludzie płacą jak tam nic nie ma. Ale oglądałem różne rzeczy przez kilka dni i zaczęły pojawiać się propozycje i teraz jak wieczorem odpalam to nie wiem od czego zacząć. Z HBO zrezygnowałem bo tam jest słaby system rekomendacji i musiałem sam wymyślić co bym w sumie zobaczył a w Netflix propozycje działają świetnie. I nie, nie mam tego od Play, nie będę zbędnego abonamentu na net kupował żeby kilka miesięcy dostać.
 #1062958  autor: spotify
 19 sty 2019, 12:27
W wolnej chwili sprawdzę ten serial Black Mirror.
Nie 20zł a 34zł za Netflix dla jednej osoby.
I ostatnie, żeby zakończyć dyskusję niezwiązaną z telekomunikacją. Dlatego, że obecnie bezczelnie sieć fioletowa to reklamuje sugerując ludziom że obowiązkowo rodzina ogląda Netflix oraz chwaląc się prędkością o 0.02Mb/s wyższą od skansenu Plusa (sic!)
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie. Więc Tmobile i Orange w ogóle nie były testowane, jeśli chodzi o mobilne. Wszedłem na Netflixa i w żadnym roku nie było poza listą tych 10 wybranych dostawców innego operatora. Więc cały ten ranking, który wykorzystuje obecnie Play można o kant *** rozbić.
 #1062966  autor: piotrzet
 19 sty 2019, 16:24
Ja nie wiem. Przecież tego Netflixa nikt nie nakazuje ci żebyś kupował. Masz w ofercie za darmo przez ileś miesięcy to jest fajne można po testować itp. Czego się tu czepiać? Nie dość, że za darmo to jeszcze źle, że jest. Nie pasują ci filmy jakie tam są ok masz do tego prawo nie musisz nic robić. Ale są osoby, którym zawartość będzie odpowiadać i zakupią Netflix czy inny serwis

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1063155  autor: piotrzet
 21 sty 2019, 18:42
JFK2016
No właśnie może wyjaśnisz jaka jest metodologi tych testów? Bo jakoś Plusa w speedtestach, w których jest wiadoma metodologia ich nie ma :wink:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1063248  autor: klaudia123
 22 sty 2019, 23:47
Szanowni Państwo ZAPOMNIELI, Play ma pełną kontrolę nad wykorzystaniem RK. Jeśli zechce, kliknięciem w komputerze, wyłączy na danym obszarze wspomnianego Plusa. Statystyka ruchu, jest zapewne bliska czasu rzeczywistego, więc problem odpada. Będąc w roamingu krajowym, Play musi Was dać błogosławieństwo autoryzacji simki. Ruch leci RK>PLAY>świat...
Play doskonale wie iż Plusa przegonił... technicznie, obszarowo zapewne też, poprzez dostępność tego pierwszego. Po 2024 obstawiam tanie piwo vs. zapałki, na pozostawienie dla RK tylko GSM T-Mobile, ewentualnie coś więcej do celów marketingu.
Play przy 9,5tys. powinien być lepszy od plusa obszarowo, pytanie o jakość tego.
I taki koszmar dzisiejszej nocy... Ile monitorów będzie oplute, kiedy Plus poszedł by w romans z Play, kwestia wspólnej anteny z oddzielonym emitowaniem zakresu każdej sieci. Nie tylko sprzęt Nw! może nadawać "cztery sieci". A da Plusa chyba nie ma ratunku, QAM256, 6xLTE1800 to nadal byle tanio... SmartDom długo nie pociągnie, 2-3lata może ludzie dadzą się nabrać na zapchaną sieć. I tu jest szansa dla Play, przytulił by gotówkę, a plus by dostał nowoczesne graty. Pan ZSŻ zaoszczędził na LTE800, ale nie wyda mld na sieć... Wyda 100mln na reklamę w swoich mediach.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, 14:59 przez Morvius, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Wymoderowano. Zmieniono miejsce docelowej dyskusji by zachować sens wypowiedzi.
 #1063275  autor: spotify
 23 sty 2019, 15:10
Jak dzieci
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... i-t-mobile

TMobile się pochwalił już na Twiterze.... Niech się lepiej zajmą rozbudową stacji z samym L800 a nie przepychankami!!!

W każdym razie ważny wniosek
1300 nowych stacji Play w roku 2018 ale głównie (myślę ze 1tys co najmniej) na terenach wiejskich, polach i łąkach czyli tam gdzie ich nie było dotąd w ogóle. Do tego czasu W3 ogarniało głównie w tych terenach ruch mobilny, więc nowa stacja Play to nowość i a przede wszystkim znikomy/niewielki ruch data na nich. Play dzięki temu osiągnął aż o 18% ( o jedną piątą) przyśpieszenie średniej prędkości i nadal będzie to zwiększał, bo budowa dalej trwa.
Ciekawe kiedy N! się ruszy ze swoimi L800 o rozbudowę o co najmniej L2100 (L1800 też mile widziane) i ile im to pomoże w tej głupiej czy nie głupiej statystyce? Dalej utrzymają pozycje 1 i 2 czy Play ich wyprzedzi na dobre i odjedzie?
 #1063282  autor: iphoneski
 23 sty 2019, 16:37
klaudia123 pisze:
22 sty 2019, 23:47
I taki koszmar dzisiejszej nocy... Ile monitorów będzie oplute, kiedy Plus poszedł by w romans z Play, kwestia wspólnej anteny z oddzielonym emitowaniem zakresu każdej sieci. Nie tylko sprzęt Nw! może nadawać "cztery sieci". A da Plusa chyba nie ma ratunku, QAM256, 6xLTE1800 to nadal byle tanio... SmartDom długo nie pociągnie, 2-3lata może ludzie dadzą się nabrać na zapchaną sieć. I tu jest szansa dla Play, przytulił by gotówkę, a plus by dostał nowoczesne graty. Pan ZSŻ zaoszczędził na LTE800, ale nie wyda mld na sieć... Wyda 100mln na reklamę w swoich mediach.
Chciałem już wczoraj na to odpowiedzieć, ale stwierdziłem, że nie będę dokładał roboty moderacji i poczekam aż ten post znajdzie się tutaj. Taka wizja jest równie realna jak lądowanie kosmitów na moim osiedlu dzisiejszej nocy. Gdyby usunąć dublujące się nadajniki Play i Plus to jedni i drudzy razem mieliby pewnie coś w okolicach tego co N ma teraz, czyli jeszcze trochę by musieli wybudować żeby pokryć kraj. No i gdyby dzielić moce na dwóch tak jak w przypadku N mogłoby się okazać, że nowa wierza Play, która pokrywa spory obszar nagle nie będzie go tak dobrze pokrywać i znowu budowanie. Budowa N pochłonęła grube pieniądze. Play ich nie wyda bo nie ma specjalnie co wydawać biorąc pod uwagę zadłużenie a Plus nie wyda bo im szkoda, lepiej reklamy w Polsacie robić, opłacać youtuberów i portale telekomunikacyjne żeby robili sponsorowane materiały. No i dochodzi kwestia spójności sieci w takim projekcie ale tu nie wiem jakie warunki są konieczne także się nie wypowiadam.
Pomysł na N jest fajny tylko teoretycznie a w praktyce lepiej chyba by było ;zwłaszcza dla T) budować samemu. Prawda jest taka, że N sukces zawdzięcza konkurentom, bo ostro zainwestowali. Play długo nie budował bo miał to gdzieś, a Plus długo nie buduje bo ma to gdzieś. Gdyby Plus zrobił porządek z konfiguracją sieci, dołożył pasma i sektory, trochę stacji dostawił to mogliby być numerem 1. Tak samo Play - przez długi czas RK i RK, stacje w miastach żeby tam gdzie dużo ludzi za RK nie płacić, a jak się nagle wzięli do roboty to się okazuje, że można 1300 stacji w rok postawić.
No i trzeba pamiętać, że w N też już są rozłamy. Pasm już nie chcą dzielić bo jedni zatykają drugich ; ostatnio widać, że T dokłada więcej na stacje niż O jeśli chodzi o pasma, więc zaraz może ktoś z nich stwierdzi, że wspólne graty też już nie i zostaną same maszty. A jak się okaże, że te same maszty nie są w stanie zmieścić dwóch operatorów to będą osobne.
 #1063297  autor: piotrzet
 23 sty 2019, 19:21
spotify
Play może odjedzie może nie. Najbliższe 2 lata zadecydują. Co zrobi N! i czy Play po raz kolejny nie zwiększy liczby stacji. Z taką liczbą stacji jak obecnie planują nie są wstanie mieć większej pojemności niż N!

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1063316  autor: iphoneski
 23 sty 2019, 21:53
piotrzet pisze:
23 sty 2019, 19:21
spotify
Play może odjedzie może nie. Najbliższe 2 lata zadecydują. Co zrobi N! i czy Play po raz kolejny nie zwiększy liczby stacji. Z taką liczbą stacji jak obecnie planują nie są wstanie mieć większej pojemności niż N!
Pytanie jaką nośność mają maszty Play a jaką N. Zobacz miejscowości nadmorskie gdzie Play ma nawet 5 sektorów a N klasycznie 3, więc stacji musi być więcej. Może jak będzie się zwiększał ruch to będą w Play takie potwory jak w Plusie z choinkami anten na stacjach :)
  • Strona 90 z 179
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 179
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 179