DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

 • Strona 87 z 96
 • 1
 • 85
 • 86
 • 87
 • 88
 • 89
 • 96
 #1019453  autor: plk. Mortimer
 25 wrz 2018, 12:54
Pan Mikula ma dla mnie podobnie wysoka wartosc naukowa jak Erich von Däniken, a tzw. elektrosmog to bzdury wyssane z palca typu "Ancient aliens".
Ignorantow, ktorymi sterowali cwaniacy nigdy nie brakowalo. I z cala pewnoscia nie braknie.
 #1019465  autor: Pabloeq
 25 wrz 2018, 14:43
kozien70 pisze:Tak. Też jestem za tym, żeby operatorzy dogadali się i np. na kilka dni zostawili włączonych tylko po kilka stacji na terenie całego miasta. Tak jakby chcieli protestujący. Niech naocznie się przekonają jak to wtedy działa.
Tylko że.... takie stacje nie służą tylko lokalnej ciemnocie która przeciwko nim protestuje, to jest większy wymiar, kozien jak pojedziesz do takiego Krakowa to domyślam się że chciałbyś raczej stacji włączonych działających i zdolnych obsłużyć ruch?
 #1019470  autor: matek451
 25 wrz 2018, 14:58
Miasto wydaje kupę kasy na te programy http://prawodozycia.pl/wp-content/uploa ... 8-2022.pdf więc ci którzy je piszą jak ten profesorzyna inkasują nieźle. Typowy samograj, kasa płynie szerokim strumieniem. Sam postulowałem wielokrotnie wyłączenie sieci GSM w tym mieście. Krakusom są niepotrzebne, oni zawsze mieli własne pomysły na życie więc nie widzę potrzeby uszczęśliwiać ich na siłę. Będą prekursorem, pierwszym miastem bez smogu PEM. Będzie się czym chwalić w Świecie, potwierdzą też własne mniemanie o wyższości i wyjątkowości swojego miasta, zapewni im szybki powrót do dawnej świetności. Krakusom niepotrzebni tez goście z telefonami więc proponuje tam nie jeździć.
 #1019475  autor: Dorotea
 25 wrz 2018, 15:23
Ale jazda po ludziach z doktoratami (niektórzy habilitowani), pochwalcie się swoimi tytułami. Na forum ja też mogę zgrywać Skłodowską-Curie i obalać wszystko co mi nie pasuje :D
 #1019477  autor: matek451
 25 wrz 2018, 15:47
A przeczytałaś ten program ? Ten sam profesor w opracowaniu podaje wyniki badań na stronach 69-74 i zauważa niewielkie , incydentalne przekroczenie normy 7V/m. W cytowanym artykule Gazety Krakowskiej padają zaś z jego ust słowa "Efekt jest taki, że są w Krakowie stacje bazowe, które mają kilkanaście razy zwiększone moce emisyjne w porównaniu do tego, co na początku zgłaszał inwestor" Czy uważasz ze habilitacja zwalnia z rzetelności i ważenia słów ?
 #1019478  autor: wiertolot
 25 wrz 2018, 15:57
Zrobić z jednego nadajnika wszędzie zasięg 4 głównych operatorów, czyli Play, Orange, T-Mobile, Plus, to ludzie nie będą protestować! Porozmieszczać to, żeby w odpowiednich odległościach to było od siebie i był zasięg wszędzie jak pisałem 4 sieci komórkowych z jednego nadajnika, wszystkich, tak jak jest w innych krajach Europy, dajmy Belgii, Holandii, jeden nadajnik zasięg wszystkich sieci, bez względu czyj to jest, a to w Polsce tylko nie wiadomo co. Bo to Plus, Networks!, Play, Orange, czy T-mobile i jedna sieć dogada z drugą, a inne już nie i nie ma zasięgu wcale danej sieci co nie dogadała! Po grom tak robić! Zrobić to jakoś proporcjonalnie, kto ma ile nadajników, jaka sieć, opłaty od tego i tyle, ta sieć która ma najwięcej nadajników, najwięcej zyska i zmobilizuje resztę do rozbudowy i stawiania nadajników, oczywiście na terenach gdzie nie ma tego zasięgu wcale, jest zerowy lub nikły, a jest wiele jeszcze takich miejsc.

I potem nie wiadomo na kupie w jednym miejscu po dwa trzy, nawet cztery nadajniki tylko w dużych miastach, nie patrzą na nic stawiają wszędzie, po co to ma być?
A wyjedź poza miasto, siedzibę gminy, do lasu na grzyby, tereny zalesione dajmy tego zasięgu nie ma i jak jakiś nadajnik dajmy na 50 km. zobaczysz to święto i będzie zasięg jakiejś jednej sieci, podobnie pojedź do jakiejś wioski. Bo w miastach tego za dużo na kupie,a na wioskach i innych terenach,poza nimi za mało. A teren Polski jest nawet cały nie pokryty zasięgiem podstawowym GSM, zostało wiele dziur bez całkowitego zasięgu lub z zasięgiem tylko jednej góra dwóch sieci komórkowej, a reszta zasięgu nie ma wcale. I znając mentalność Polski i Polaków to szybko nie zmieni i zamiast robić dla ludzi robią przeciw nim i na odwrót. Podobnie z sieciami komórkowymi patrzą tylko na siebie i swój biznes, a nie zamiast ludziom i sobie uprościć życie i był tym samym wszędzie zasięg.
A tak nigdy nie będzie.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 16:18 przez wiertolot, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1019481  autor: SACZI
 25 wrz 2018, 16:16
wierlot, nie dogadają się!
TMobile z Orange już w ramach Networks się trą. Plus robi na złość 3 innym (aukcja LTE), Play goni W3, ale jakość tak ospale.
W jaki sposób rozwiązać nakłady każdego z operatorów? Od Klienta? Od minuty rozmowy? Od przesłanego MB?
Co w takim przypadku zrobić z aktualnymi sieciami i sprzętem?
Pozostają jeszcze operatorzy wirtualni z powiedzmy 1 milionem klientów. Jak oni maja partycypować w takim przedsięwzięciu?

Niemniej jednak, pomysł wydaje się optymalny. Liczba nadajników na pewno by spadła, zasięg stałby się dla każdego operatora identyczny.
 #1019482  autor: wiertolot
 25 wrz 2018, 16:29
Wszystko do jednego worka wrzucić sprzęt, nadajniki i to potem odpowiednio rozliczać, kto z czego korzysta i ile ma czego,
jak pisałem proporcjonalnie, w zależności,czyli kto ma ile nadajników, z jakiego pasma korzysta, jakie opłaty ponosi no i oczywiście ile abonentów danej sieci korzysta z danego nadajnika,
Operatorzy wirtualni, ustalić inne oddzielne stawki, zależy kto u kogo korzysta U danego operatora, dogadywaliby oddzielnie, a zasięg byłby maksymalny dla wszystkich.
W pasmie GSM by tak zrobili na początek, przynajmniej dogadali, żeby ten zasięg ludziom poprawić. Z czasem zmniejszy liczba nadajników, ludzie nie będą protestować.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 16:41 przez wiertolot, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1019485  autor: matek451
 25 wrz 2018, 16:32
Widać ze nie masz najmniejszego pojęcia o tym jak działa sieć mobilna, kompromitujesz się na całego. Wiesz jakie są normy promieniowania w Polsce a jakie w Europie? W Belgii ponad 20x wyższe, w Niemczech nawet 100 razy i czy tam ktoś protestuje?, wiesz co to pojemność sieci i dlaczego w miastach sieć stacji bazowych GSM musi być gęstsza? 4 operatorów na jednym maszcie to od razu przekroczenie polskich norm PEM. Sądzisz że operatorzy postawią BTS-y w lasach dla grzybiarzy ? Budowa sieci GSM musi być uzasadniona biznesowo. W tych chwalonych przez ciebie krajach żaden operator nie ma 100% pokrycia zasięgiem GSM , tam gdzie jest to nieuzasadnione ekonomicznie nikt jej nie buduje. W Polsce przy tych normach PEM pokrycie zasięgiem jest bardzo dobre i jest to swoisty cud będący wynikiem konkurencji 4 operatorów. Widać ze dawno nie korzystałeś z telefonu GSM w Polsce. A protesty nie dotyczą tylko dużych miast, na prowincji mimo braku zasięgu nie jest lepiej. To typowa specyfika polskiej tłuszczy, protestuje choć każdy w niej chce korzystać z telefonii i internetu GSM. Kolego @SACZI zapędziłeś się , jak na moderatora nie przystaje wypisywać takich rzeczy bez minimalnej wiedzy. Po pierwsze tak jak pisałem , 4 operatorzy na BTS-ie to od razu przekroczone normy PEM. Po drugie kwestie techniczne, anteny, radiolinie, infrastruktura wymaga określonej nośności masztu. Dla 4 operatorów będą to swoiste monstra, są takie więc można sobie popatrzeć jak wyglądają. Dopiero podniósł by się krzyk gdyby takie stawiano w miastach, na blokach. Po trzecie różnorodność rozwiązań sprzętowych każdego operatora, inne platformy bilingowe. A końcowe zdanie to jakieś bajki, w jaki sposób proponujesz to rozwiązać ? Jaki identyczny zasięg, na jakim paśmie ? To wszystko w wyidealizowanym Świecie. Realia są zupełnie inne. Kolego @wiertolot błagam nie pisz wiecej na temat o którym nie masz nawet podstawowej wiedzy.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 16:34 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1019494  autor: wiertolot
 25 wrz 2018, 16:49
4 operatorzy na jednym nadajniku, ale antena jedna i jeden nadajnik na 4 wystarczy i na jedno pasmo, nie będzie to tak promieniować, chyba, że do obsługi tego są potrzebne, aż dwie anteny, bo jest aż tyle abonentów, kwestia obsługi technicznej i zarządzania tym nadajnikiem, odpowiadałby za to właściciel danego nadajnika. Po co to dzielić zrobić na jednym i tyle. I nie stawiać na kupie tyle nadajników, a tam gdzie jest ich za dużo na kupie tych nadajników poprzenosić w miejsca, gdzie wcale tego zasięgu nie ma lub jest znikomy.
Zrobić na początek jedno pasmo dobrze dajmy GSM lub UMTS, a potem zastanawiać nad 5G,6G i.t. p, a to jest nie wiadomo co, nadajników na kupie tyle w niektórych miejscach, a w innych nie ma wcale i ludzie podstawowego zasięgu GSM, nie mają w wielu miejscach i nie wynajduje niektórych sieci wcale w telefonie.........i nic nie zrobione dobrze. Tylko po zaczynane UMTS, potem 3G, teraz 4G, a GSM, nie ma w wielu miejscach zasięgu.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 17:04 przez wiertolot, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1019496  autor: plk. Mortimer
 25 wrz 2018, 16:53
Dorotea pisze:Ale jazda po ludziach z doktoratami (niektórzy habilitowani), pochwalcie się swoimi tytułami. Na forum ja też mogę zgrywać Skłodowską-Curie i obalać wszystko co mi nie pasuje :D
W Polsce od dekad planuje choroba tytulomanii. Nadymania sie tytulami, ktore de facto nic nie znacza poza polskim zasciankiem. Pozycja polskich uniwersytetow w stosunku do czolowych europejskich (nie wspomne nawet swiatowych) jest hmmm skromna. A bez ogrodek - nie istnieja w rankingu. Polski profesor nie potrafi na zywo sklecic poprawnego zdania po angielsku, nie wspominajac o innych jezykach.
 #1019506  autor: wiertolot
 25 wrz 2018, 17:07
A prawdę mówiąc mówiąc mało kto korzysta z tego internetu mobilnego i tego LTE, ULTRA LTE, dopóki nie będzie to działać bez limitów i na zasadzie stałego łącza, nic tu nie pomoże te 5G,6G jak to nie zmieni w tym internecie mobilnym i będą nadal limity i ograniczenia.
 #1019509  autor: kozien70
 25 wrz 2018, 17:10
@wiertolot - po Twoich kilku ostatnich wpisach widać, jak wielka jest niewiedza ludzi w temacie działania sieci mobilnych, zapewnienia ich pojemności i zasięgu itd itd. No i te pomysły rodem z głębokiego komunizmu pt. "kazać zrobić czterem prywatnym firmom jedną wspólną, wspaniałą, wielką sieć". To teraz siądź "przed internetem", który być może masz dzięki tym złym nadajnikom i pokaż choć jeden kraj na ziemi, gdzie coś takiego jak w Twoich pomysłach działa. A potem zastanów się, czemu nigdzie tak nie ma.
Dorotea pisze:Ale jazda po ludziach z doktoratami (niektórzy habilitowani)
Woow, zaimponowało mi, zwłaszcza ta habilitacja. Teraz pytanie, którym ludziom z doktoratami (niektórzy habilitowani) wierzyć: tym, którzy widzą zabójczy elektrosmog, czy też tym, którzy go nie widzą? Który profesor lepciejszy?
Dorotea pisze:pochwalcie się swoimi tytułami
Nie widzę takiej potrzeby. Tytuł zdobyłem nie po to, żeby się nim chwalić i komuś imponować.
Jak również nie widzę powodu, dla którego nie można krytykować kogoś tylko dlatego, bo ma doktorat (niektórzy habilitowani). To jest jakaś gwarancja nieomylności?
Użyję zatem równie demagogicznego argumentu, jak Twój: w III Rzeszy nazizm i Hitlera popierali również ludzie z doktoratem (niektórzy habilitowani). Wg Ciebie ich również nie wolno byłoby krytykować?
Tytuł przed nazwiskiem nie jest wyznacznikiem bycia mądrym i nieomylnym.

Pabloeq pisze:kozien jak pojedziesz do takiego Krakowa to domyślam się że chciałbyś raczej stacji włączonych działających i zdolnych obsłużyć ruch?

Jeżeli akcja miałaby w takim Krakowie trwać kilka dni (tak jak napisałem) i mieć na celu zademonstrowanie całej społeczności, jak działałyby sieci mobilne pod dyktando "antyBTSowych terrorystów" to właśnie, że nie - nie chciałbym. Dałbym sobie radę, wiedząc czemu to przyświeca (w Krakowie akurat bywam bardzo często. Mieszka tam cała moja najbliższa rodzina, publikowałem sporo zdjęć tamtejszych stacji). Ludzi takich jak antyBTSowcy, antyszczepionkowcy itp nigdy nie przekonasz. To beton. Tu ratunkiem jest tylko presja społeczeństwa, które odczułoby na własnej skórze, jak wyglądałaby rzeczywistość pod dyktando terrorystów.
Oczywiste chyba jest, że zdaję sobie sprawę z nierealności tego pomysłu. Wielka to szkoda.

http://www.speedtest.net/android/2618905896.png
 #1019511  autor: matek451
 25 wrz 2018, 17:23
Litości, @wiertolot człowieku ty w ogóle nie masz pojęcia jak zbudowana jest infrastruktura sieciowa GSM, jaka jedna antena na jedno pasmo? Mamy końcówkę 2018 roku, wiesz jakie ilości danych są przesyłane przez sieci GSM ? Miliony ludzi korzystaja z sieci GSM do rozmów, transmisji danych, telemetrii, kas i terminali płatniczych a ty chcesz to wszystko pomieścić w pasmie GSM900 czy UMTS900? Jakie nadajniki, to są stacje bazowe, transmisja jest dwukierunkowa, stacje bazowe są połączone siecią szkieletową. Każdy operator ma swoja infrastrukturę, punkty styku . To skomplikowana sieć, budowana latami, tego nie idzie zrobić w 24 godziny, wydano dziesiątki miliardów złotych na jej budowę. Przenosić to sobie możesz worek kartofli. Kolego to jest fachowe forum, przeciwnicy budowy sieci GSM maja swoje portale i tam proponuję produkować się ze swoimi pomysłami. Jak chcesz tutaj pisać to zacznij od lektury i zapoznaj się z podstawami działania GSM, używasz tych samych argumentów co tłuszcza walcząca z rozbudowa sieci. Roczna Ilość danych internetowych przesyłanych w polskich sieciach GSM liczona jest w EB, wiesz chociaż jaka to jednostka i ilość danych? @Mortimer ten profesor z Krakowa i jego współpracownicy napisali coś na zamówienie pod określoną tezę i za niemała kasę. To nie jest wynik ich wieloletnich, niezależnych badań, typowa beletrystyka.
 • Strona 87 z 96
 • 1
 • 85
 • 86
 • 87
 • 88
 • 89
 • 96
 • 1
 • 85
 • 86
 • 87
 • 88
 • 89
 • 96