Telekomunikacja jak na dłoni

Prawdopodobny koniec DILa - jak żyć, czyli co oferują inni

Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: Prawdopodobny koniec DILa - jak żyć, czyli co oferują in

Postprzez Karlos20 » 19 wrz 2018, o 11:03

Uzupełnię info odnośnie postu z porównaniem usług między DILem, INK oraz PINKiem.
W sprawie usług premium - w INK i PINK połączenia/SMS/MMS są zablokowane co nie znaczy, że opcje premium nie działają w ogóle.
Działają płatności tzw. "pay by link", czyli podając nr telefonu, który to obsługuje i potwierdzając pinem/smsem płatność środków z konta głównego, kupujemy usługę np w grze online. Rzecznik Play o tym wspominał kilka miesięcy temu, przy okazji platformy Pinguin. Warunek skorzystania z opcji to brak blokad premium (ogólnie i na konkretną kwotę) + brak blokady zakupów mobilnych, no i konto aktywne na wychodzące.
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Samsung Galaxy S8 SM-G950F
Sieć: PLAY - ABONAMENT Smartfon, Internet Domowy T-Mobile

Postprzez jarekt » 19 wrz 2018, o 11:13

@Karlos20, niektóre punkty z tego porównania można bardziej rozwinąć i wyjaśnić (np. właśnie ten o płatnościach Premium), a różnic też byłoby jeszcze trochę do wypisania, ale już i tak było tego sporo, a chciałem przede wszystkim skupić się na korzystaniu z netu w pakiecie bez limitu (pominąłem dodatkowe usługi netowe w PInK/InK typu Nocny Transfer, Dzień bez Limitu czy Weekend Bez limitu) i tylko krótko wspomnieć o niektórych innych sprawach żeby wszystko było jak najkrótsze i jak najbardziej zwięzłe.

Dokładniejsze omówienie PInKa i InKa to lepiej robić w dedykowanym wątku.
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez largo » 19 wrz 2018, o 15:28

jarekt napisał(a):4. Lejek:
DIL: Tak, 2Mbit/s, ale fakultatywny (gdy przeciążamy sieć).
IbL: Tak, 2Mbit/s, ale fakultatywny (gdy przeciążamy sieć).
MbL: Tak, 1Mbit/s, od razu po przekroczeniu 100GB.

I jeszcze Dzień bez limitu, w starym PInK bez lejka (100GB?) chyba, że się zmieniło.
W InK Dzień bez limitu, włącza się 1Mbit/s po przekroczeniu 10GB.
largo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez jarekt » 19 wrz 2018, o 15:42

@largo, @dół,
W "Dzień bez Limitu" (DbL) - w zasadzie to 48 godzin bez limitu, jet regulaminowy limit jak w IbL i DILu: minimum 100GB i lejek 2Mbit/s - ale w zeszłym roku chyba nie był stosowany jak pamiętam.
W "Weekendy bez Limitu" (WbL) jet regulaminowy limit jak w IbL i DILu: minimum 100GB i lejek 2Mbit/s - ale w zeszłym roku chyba nie był stosowany jak pamiętam.
"Nocny Transfer" (NT) - czyli Nocki bez Limitu - nie ma żadnych limitów, ograniczeń i FUPa.
"WWW bez Limitu" (WWWbL) - nie ma żadnych limitów, ograniczeń i FUPa.

---edit---
Tak jak pisałem w wątku o PInK, wszystkie te "rzeczy" i usługi w PInKu będę na nowo testował i weryfikował (są tam różne ciekawostki), ale czekam na wyjaśnienie sprawy z DILem.
W tym roku PInKa chyba jeszcze nie testowałem dokładnie.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2018, o 17:13 przez jarekt, łącznie edytowano 3 razy
Ja (częściowo zmuszony przez te wszystkie babole i utrudnienia) na razie robię sobie wolne od forum i Telepolis.
Tutaj więcej info: https://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=94141&start=30#p1011827
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Gomez-C4 » 19 wrz 2018, o 16:50

@jarekt właśnie sprawdzam regulamin usługi " Dzień bez limitu " w starym PInK i niestety jest tam zapis, że po przekroczeniu 100GB mogą przyciąć do 2Mb/s .
Gomez-C4
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez grzesio0401 » 20 wrz 2018, o 18:53

Czy w takim razie mógłby ktoś napisać w jednym poście jaka oferta będzie najkorzystniejsza i jak ją zdobyć, warunki:
- bez długiego kontraktu(mogą pojawiać się teraz nowe oferty)
- min 15mb/s
- wykorzystuję około 140GB/mc więc albo oferta min 180GB/mc z niskim lejkiem albo 100GB z lejkiem(min. 2Mbit/s)
- sieć dowolna

Z tego co się wczytałem odpowiada temu Internet bez Limitu, tylko czy da się kupić normalnie starter, może ktoś załączyć zdj. jak wygląda, czy są inne oferty.
grzesio0401
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez jarekt » 20 wrz 2018, o 18:55

Zerknij też tutaj:
"Internet mobilny dla wymagających, czyli życie bez DIL-a"
https://www.telepolis.pl/artykuly/ranki ... -bez-dil-a
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez Gomez-C4 » 20 wrz 2018, o 19:22

cóż ... jeśli znaczna część osób byłaby bardziej rozgarnięta i nie pchałaby się w syf typu " Siema(pl) " to musieliby coś zrobić z ofertami, a tak to czują, że nic im nie zagraża i oferują dziadowskie oferty.
Gomez-C4
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez admundo » 20 wrz 2018, o 19:37

Wydaje mi się że najtaniej wyjdzie Orangutan na Allegro ale tylko dla tych co mało ściągają lub sporadycznie. Płaci się za kartę i ma się w zależności od oferty różne wielkości GB na 155 dni. I to do wyczerpania, a nie że korzystam czy nie korzystam a i tak płacę co miesiąc.

A dla tych co ściągają dużo i często a nawet dla tych którzy normalnie korzystają (może natrzepać nawet 200GB miesięcznie) to bardziej nadaje się co innego ale nie wiem co bo co prawda jest RBM i pakiet za 40 zł ale pakiet wyleci i lejek.
admundo
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez ja.michal » 20 wrz 2018, o 22:26

jarekt napisał(a):@ja.michal, standardowo mają nadrukowaną ważność 3 lata od dnia "wyprodukowania".
Ostanie partie PInKów były produkowane gdzieś w czerwcu 2016 roku, więc mają datę ważności "do czerwca 2019 roku".
Czy zostaną zablokowane te numery gdyby leżały np. do 2020 roku? Trudno powiedzieć. Historia takich przeterminowanych starterów w Play uczy różnych rzeczy.

Dzięki. Zobaczę czy coś gdzie mają jak nie zapomnę. W sumie to jakoś do szczęścia specjalnie mi to nie potrzebne, bardziej ciekawość i "wspomnień czar". :wink:
ja.michal
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 21

Postprzez sukal12 » 21 wrz 2018, o 10:19

czy jest możliwość przejścia pośrednio lub bezpośrednio z RBM5 lub odnova do internet na kartę play (INK)?
sukal12
Obserwator
Obserwator

Postprzez krychu3 » 21 wrz 2018, o 10:32

Z taryfy głosowej nie ma możliwości przejścia w internetową.
krychu3
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez jacoo » 21 wrz 2018, o 11:02

z ciekawości jaka jest możliwość przejścia do PINK~45 ? gdzie zdobyć taką kartę? posiadam starter zasięgowy 300mb niestety z braku doładowań karta już jest nieaktywna :(
jacoo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Karlos20 » 21 wrz 2018, o 11:18

jacoo: szukaj w kiosku albo w salonie Play - starter zasięgowy z 300 MB premii i 1 zł na koncie.
Karlos20
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 127
Model telefonu: Samsung Galaxy S8 SM-G950F
Sieć: PLAY - ABONAMENT Smartfon, Internet Domowy T-Mobile

Postprzez jarekt » 21 wrz 2018, o 11:40

Słuchajcie, nie mieszajcie nazw taryf/starterów i ich cen i kwot na starterach, z nazwami i cenami usług w tych taryfach/starterach.
Bo przykładowo, ktoś mało obeznany zobaczy na forum "PInK45", pójdzie do salonu, poprosi o PInK45, i pani mu sprzeda InK50, bo tylko taki będzie miała, a "50" jest najbliższe "45" :). I będzie porażka.

Są więc taryfy/startery "Play Internet na Kartę" (PInK): PiNK1 (darmówka, zasięgówka, 300MB/1zł), PInK9 (9zł), PInK19 (19zł) i PInK50 (50zł - jest RWK).

Tam są różne rodzaje usług z nielimitowanym netem, m.in. IbL za 45zł (Internet bez Limitu) czyli płatny klon DILa (minimum 100GB + lejek 2Mbit/s) ale działający również w 3G (DIL tylko LTE/LTE+).
Lejek 2Mbit/s w PInKach, tak jak w DILu, jest fakultatywny, czyli może być założony po spełnieniu dodatkowego warunku przeciążania sieci (niektórzy używają błędnego słowa "obligatoryjny" - obowiązkowy, a on taki przecież nie jest).

No i są taryfy/startery "Internet na Kartę" (InK): InK1 (darmówka, zasięgówka, 500MB/1zł), InK5, InK9, InK19 i InK50 (RWK).

InK to nowszy wariant PInK. Jest trochę rożnych zmian, większość na niekorzyść.
Również tam są różne rodzaje usług z nielimitowanym netem, m.in. MbL za 49zł (Miesiąc bez Limitu) czyli równo 100GB + od razu lejek 1Mbit/s, ale działający również w 3G (DIL tylko LTE/LTE+).
Lejek 1Mbit/s w InKach jest obligatoryjny, czyli obowiązkowy i pewny po przekroczeniu równo 100GB.
jarekt
Spamer ;)
Spamer ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Internet mobilny