DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #868189  autor: Tapir
 28 maja 2016, 18:40
Ponieważ w kwestii smartwatch-ów nie mam najmniejszego pojęcia, to chciałbym się zwrócić do was o poradę. Chcę kupić dziecku taki zegarek, który będzie miał funkcje dzwonienia (najlepiej pod wcześnie zaprogramowane numery) i SMSów oraz o ile to możliwe lokalizator GPS. Dziecko wychodzi ma plac zabaw czy do koleżanki i w takich sytuacjach smartwatch byłby przydatny. Ile musiałbym wydać i jaki model polecacie dla 10 latki? Czy modele Q50 czy też Q80 są godne polecenia?
 #868781  autor: piechucki
 01 cze 2016, 17:33
pakierhakierxd pisze:Wątpie
Więcej wiary :) Akurat te wymienione wyżej pewnie nie mają, ale jest całkiem sporo takich, które mają. Jednakże ja wątpię ;) , że z włączonym GPS i transmisją danych bateria wytrzyma dłużej niż 3-4 godziny.
 #868817  autor: Tapir
 01 cze 2016, 22:55
pakierhakierxd pisze:Wątpie żeby zegarek miał gps.
Z oferty sprzedawcy (Q50):
Chip GPS: GPS UBX7020
Wrażliwość GPS: 159 DBM
GPS: klasa 12 , TCP IP wbudowany moduł GSM
Precyzja śledzenia GPS: do 10m
Precyzja śledzenia GSM: 50 - 200m
 #868819  autor: kamil1221
 01 cze 2016, 23:22
Ja się zastanawiam co to za czasy, że rodzic nie wiem gdzie jego dziecko może być i potrzebuje do tego jakiegoś zegarka?

Za moich czasów nie mogłem wyjść za ulicę z osiedla bez pozwolenia rodziców. Nie było problemów z tym gdzie mogę być i o której wrócić. Może to kwestia wychowania (pewnie tak - rocznik 89). Jednak takie elektro zabawki, serio?
 #868972  autor: Tapir
 02 cze 2016, 17:18
Będziesz starszy to zrozumiesz, że to nie kwestia wychowania lecz kwestia bezpieczeństwa.
 #868979  autor: pakierhakierxd
 02 cze 2016, 17:37
Kiedyś nie było telefonów itp. i jakoś się żyło ;)
Bez przesady z tą kontrolą,trzeba dziecko nauczyć jak się zachowywać itp. aby było bezpiecznie.

Pozdrawiam :)
 #868989  autor: Tapir
 02 cze 2016, 18:08
Kiedyś nie było Internetu, wcześniej nie było komputerów, jeszcze wcześniej radia i telewizji, samochodów, samolotów ...

Tu nie chodzi o kontrolę, ale o bezpieczeństwo dziecka czy to na placu zabaw czy w szkole. Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile - ja wolę mieć stały kontakt z dzieckiem, smartwatch zdecydowanie lepiej się do tego nadaje niż telefon czy smartfon.
 #868992  autor: pakierhakierxd
 02 cze 2016, 18:15
Minus że gps czy to w smartwatchu czy smarcie zawsze wpierdziela strasznie baterię :/

Pozdrawiam :)
 #869002  autor: goral2099
 02 cze 2016, 19:09
Podobnie jak kamil1221 dziwię się takiemu podejściu. Tylko ja, nie widzę tego jako problem wychowania dzieci, tylko wychowania rodziców. :) Zakładanie elektronicznej smyczy, to bzdura. Lepiej poświęcić trochę czasu dzieciakowi, niż obserwować je sprzed monitora. A już fragment:
"Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile" rozwalił mnie kompletnie. Naprawdę proponuje spędzać więcej czasu z dzieckiem na placu zabaw i mniej oglądania telewizji. Takie niebezpieczeństwa były zawsze i czasy nie są niebezpieczne bardziej, niż te kiedy ja biegałem po podwórku. Zegarek nie zastąpi przebywania z dzieckiem i opieki nad nim. Żeby nie było - sam mam dwie pociechy. Rodzice, nie dajcie się zwariować. :)
 #869049  autor: Tapir
 02 cze 2016, 22:05
Dla Ciebie kontakt z dzieckiem jest zakładaniem "elektronicznej smyczy"? Dziwię Ci się. Ja niestety nie mam czasu aby siedzieć kilka godzin z dzieckiem na placu zabaw czy przebywać w szkole podczas zajęć lekcyjnych dziecka. Nie będę tez chodził razem z dzieckiem do kolegów i koleżanek. To jakiś absurd. Dzisiaj jest znacznie więcej niebezpieczeństw czyhających na dzieci niż kiedyś, a jeśli tego nie dostrzegasz ... trudno.

Powracając do tematu, to ktoś może polecić jakiś smartwatch dla dziecka?
 #869064  autor: piechucki
 02 cze 2016, 22:39
Panie, Panowie, to jest telepolis, nie moralopolis, etykopolis, pedagopolis... (choć dużo racji w tym, co piszecie jest), ale do meritum:
Tapir, usłyszałeś już ode mnie i od pakierhakierxd'a (nie wiem jak się odmienia taki nick ;) ), że z technicznego punktu widzenia bateria tego nie "zdzierży", chyba, że pociecha będzie biegać po podwórku z podłączonym (jak kroplówka) powerbankiem kilka tysi mAh.
 #869075  autor: goral2099
 02 cze 2016, 23:09
Tapir: A po co masz przebywać z nim podczas zajęć szkolnych, czy do kolegów i koleżanek chodzić razem? No litości, i masz rację to absurd. Albo jesteś przewrażliwiony(a) i robisz dziecku krzywdę, albo reklamujesz smartłacze... :)

piechucki: użytkownik zadał pytanie, to mu odpowiedziałem: ŻADEN. :)
 #891130  autor: propoliska
 12 paź 2016, 13:01
To was zdziwię, mam kupiony zegarek z firmy Klug, dokładnie model Q60. Sprawdza się świetnie, możliwość dzwonienia, lokalizowania i kilka innych bajerów, a bateria trzyma średni 2-3 dni. Uwierzcie w rozwój techniki ;)
 #893308  autor: LeszczT
 27 paź 2016, 11:26
Tapir, jeżeli nie masz czasu by chodzić to tak na prawdę nie zwij się ojcem. Dziecko powinno być wychowywane a Ty tylko to utrudniasz :-)