DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii Z oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #159823  autor: D@rio
 06 mar 2007, 20:59
Witam.

Mam pytanie, jak w temacie.

Mianowicie, jak wyłączyć podświetlenie ekranu podczas ładowania, gdy telefon jest wyłączony? Czy jest to w ogóle możliwe?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Obrazek

 #159828  autor: PingNoMore
 06 mar 2007, 21:13
Nie da rady tego wyłaczyć, no chyba, że jakiś modowany soft na to pozwala

 #159830  autor: D@rio
 06 mar 2007, 21:21
ale kiszka.

Nocna latarka mi nie potrzebna...

Obrazek

 #159832  autor: PingNoMore
 06 mar 2007, 21:29
No, ale co zrobić... Takie życie.

 #160276  autor: Neutrine Ray
 08 mar 2007, 00:49
Podobnie jest w przypadku platformy SWIFT. nie slyszalem jeszcze o patchu wylaczajacym to, a szkoda. Bo niepotrzebnie wypala sie TFT :/

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #160527  autor: D@rio
 08 mar 2007, 23:31
Neutrine Ray pisze:Podobnie jest w przypadku platformy SWIFT. nie slyszalem jeszcze o patchu wylaczajacym to, a szkoda. Bo niepotrzebnie wypala sie TFT :/
dokładnie. Mój znajomy mówił że w D600E tak nie ma, jemu się wyłącza. Prawda to? A tak w ogóle, pozwole sobie na lekki offtop. Co to jest platforma SWIFT? Czy Z400 też ją ma? Czym się ona charakteryzuje?

Obrazek

 #160807  autor: D@rio
 09 mar 2007, 23:57
a dzisiaj mój Z400 się zawiesił :( mam nadzieje że to jego pierwsza i ostatnia taka wpadka.

To było tak...

otworzyłem slider, zamknąłem (wszystko OK). Po paru sekundach ponownie otworzyłem i już nie zaświecił się TFT. Klawisze świeciły non stop a TFT był 'czarny'. Żadne klawisze także nie reagowały. Nawet przytrzymywanie czerwonego klawisza nie pomagało. Także ponowne wysuwanie i zasuwanie slider'a nie dawało rezultatu :( Po prostu nic. Pomogło czasowe odpięcie baterii...

zaniepokoiła mnie ta sytuacja muszę powiedzieć...

Obrazek

 #160826  autor: tymis
 10 mar 2007, 01:08
zaniepokoiła mnie ta sytuacja
Samsungi są zwykle perfekcyjnie wykonane i mają świetną jakość dzwięku w słuchawce ale mają również wiele irytujących (mnie) drobiazgów. O jednym (podświetlenie w trakcie ładowania) już napisałeś. Mogę się mylić bo nie użytkowałem nic poza low-endem tego producenta ale mam przeczucie (być może mylne), że napiszesz wkrótce o innych szczegółach. A podobno diabeł tkwi w szczegółach...

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #160827  autor: D@rio
 10 mar 2007, 01:30
tymis, a napisz jeszcze inne irytujące Cię rzeczy. Wiesz, podobno esensja tkwi właśnie w szczegółach. Także, słucham...

Obrazek

 #160829  autor: tymis
 10 mar 2007, 02:25
Dario: zaznaczyłem, że użytkowałem tylko low-end, zaznaczyłem również, ze mogę się mylić co do Z400, którego użytkujesz a ja nie miałem nawet w ręku. Nie jestem również biznesmenem a więc moje oczekiwania i usługi, z których korzystałem były kompletnie inny niż w Twoim przypadku.
Ale jeśli interesuje Cię moja (krytyczna) opinia o telefonach tego producenta, z którymi miałem styczność (SGH-R200s, SGH-R210s, SGH-N500, SGH-X480) to juz piszę. Powtórzę tylko, że dla mnie wykonanie (i zasadniczo design) oraz jakość dźwięku w słuchawce były bez zarzutu.
To co mnie irytowało to:
- brak profili
- tydzień w kalendarzu zaczynający się od niedzieli (bez możliwości zmiany jak to jest np.: w Nokii)
- dźwięk alarmu nie jest narastający tylko przyprawia o zawał całe otoczenie
- diody (oczywiście przy braku wyświetlacza zewnętrznego ) migają w momencie połączenia/SMS potem gasną i brak na tej podstawie informacji o połączeniach/SMS nieodebranych
- numery ostatnio wybierane, w opcjach nie można zobaczyć numeru (mimo posiadania numeru w książce telefonicznej) tylko nazwę abonenta oraz brak godziny połączenia
- niemożliwa bezpośrednia edycja i powtórne wysłanie otrzymanych wcześniej SMS-ów
- niemożliwe wyodrebnienie numeru z treści SMS-a
- problemy z aplikacjami pisanymi w Java mimo deklaracji ze strony producenta, że telefon obsługuje Java MID 2.0
- czułość na obszarach słabego zasięgu (szatkowanie rozmowy lub jej zrywanie w miejscach gdzie np.: Nokia w tych samych warunkach zniekształca głos ale rozmowa jest zrozumiała i nie zrywa połączenia)
- w innych modelach niż wspomniałem irda, która zamiast słuzyć do dwustronnej komunikacji pozwala wyłącznie na odbieranie (tzw. pasywna?)
- wolne i uciążliwe pisanie SMS-ów oraz brak bezpośrednio dostępnych emotikonów (trzeba wchodzić gdzieś głęboko)
- kłopotliwe edytowanie istniejących szablonów w celu jednokrotnego wysłania...
Jak sobie coś przypomnę to napiszę ;-) Oczywiście liczę na uwagi dotyczące użytkowania Z400...

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #160830  autor: D@rio
 10 mar 2007, 02:37
Dziękuję za szeroką i rozbudowaną wypowiedź.

Jak tylko zaprzyjaźnie się na dobre z Z400 to ustosunkuję się co do Twoich opinii i powiem jak jest tutaj.

Obrazek

 #160849  autor: PingNoMore
 10 mar 2007, 09:48
Ja mam Z300 i większość problemów o których pisał Tymis nie występuje. Widać, że Samsung cały czas dopracowuje swoje telefony.

 #161544  autor: Neutrine Ray
 12 mar 2007, 12:09
D@rio pisze:Mój znajomy mówił że w D600E tak nie ma, jemu się wyłącza. Prawda to? A tak w ogóle, pozwole sobie na lekki offtop. Co to jest platforma SWIFT? Czy Z400 też ją ma? Czym się ona charakteryzuje?
Mi w D600E palilo sie podswietlenie przy ladowaniu, takze to zalezy od softu, pozniej po, ktoryms flashowaniu sie juz nie plalio o ile dobrze pamietam ;)

Typologizacja ze wzgledu na platforme sprzetowa tyczy sie rozwiazan konstrukcyjnych i programowych zastosowanych w poszczegolnych modelach, w okreslonym czasie, najbardziej wszechstronna i nowoczesna jest platforma QUALCOOM, skupiajaca modele 3g, choc mimo iz malo jest ich w polsce, to ona wlasnie stanowi przyszlosc i bedzie najbardziej rozwijana.
W zaleznosci od czasu powstania rozrozniamy:
I.

VLSI,
Skyworks
Conexant.

II.


AGERE
Trident

III.

SWIFT Platform

IV.

SYSOL

V.

QUALCOMM

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #161627  autor: D@rio
 12 mar 2007, 16:33
dziękuję za wyjaśnienie.

Obrazek