DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #1127419  autor: martin87
 27 sty 2022, 10:01
Czy można jakąś wpłynąć, zadziałać by operator tmobile światłowód zaczął rozważać położenie swoich kabli w moim budynku?
Mają fajną ofertę, ale nie da się zamówić bo brak okablowania. Pasywność tu raczej nic nie zmieni i pewnie za 20 lat będzie tak samo jak i teraz. Obecnie używam starej oferty tmobile domowy lte bez limitu. Budynek typu kamienica 4 piętrowa w Warszawie. W budynku obok przylegającym jest UPC, orange ma światłowód w bloku po drugiej stronie ulicy.
 #1127421  autor: iphoneski
 27 sty 2022, 12:21
Przecież T nigdzie nie kładzie własnego światła, a jedynie kupuje dostęp do infrastruktury immych. Raczej wątpliwe, by specjalnie dla ciebie zrobili wyjątek. Orange nie działa na życzenie, więc możesz z 10 lat pisać pisma, bardziej do znudzenia niż skutku. Z wymienionych Jedynie UPC może ci coś takiego zrobić, ale taka zabawa nie jest tania - jeden z redaktorów Telepolis tak zakładał i napisał o tym felieton.
 #1127452  autor: martin87
 28 sty 2022, 11:30
za 10 lat to światłowód będzie już co najwyżej w muzeum. Skoro już teraz po lte można mieć lepsze transfery niż w internecie kablowym..

Znasz link do tego artykułu? Do UPC pisałem 3 razy przed konsultantów, mają ten sam test co każdy operator - niby rozbuduwują kiedyś może będzie może nie będzie z nastawieniem na nie. Tu też kwestia czy problemem jest samo UPC czy administracja budynku za zgodę chce od nich 1mln pln i się im faktycznie nie opłaca.
 #1127462  autor: iphoneski
 28 sty 2022, 14:04
Tu masz: https://www.telepolis.pl/artykuly/felie ... od-na-sile
Może i światłowód będzie w muzeum, ale tylko wtedy gdy wymyślą lepszy przewód. Żadna technologia radiowa nie ma i raczej nie będzie miała takiej przepustowości jak kabel. LTE pozwala osiągać lepsze wyniki jak masz szczęście. A jak nie masz to stacje pod korek zatkane. I tak będzie w 5 i kolejnych G, bo wraz ze wzrostem przepustowości rośnie też zużycie danych. Jeszcze nie zadomowiło się 4K, a już powstaje 8K. Granie w sieci, praca zdalna, zdalne dostępy, rzeczywistość rozszerzona - za 10 lat bez gigabitowego światła maila nie będzie można sprawdzić.