DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1066636  autor: simplussik
 02 mar 2019, 21:45
Na konkurencyjnym portalu natrafiłem na ciekawy artykuł:
"1 marca 2019 roku, weszły w życie nowe postanowienia rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telekomunikacyjnych. Jednym z nich jest możliwość zlecenia przeniesienia numeru w formie elektronicznej, w tym także za pośrednictwem wiadomości e-mail."
https://www.tabletowo.pl/przeniesienie- ... ra-e-mail/
 #1066637  autor: poziom
 02 mar 2019, 21:51
Niczego to nie zmienia. Bo co to za róznica czy uzupełnisz formularz na www czy wyślesz emaila...
Dalej ping pong z kurierami.

W poniedziałek wchodzą nowe dowody https://www.gov.pl/web/e-dowod i licze na to, że w niedługim czasie numer będę mógł przenieść bez kuriera:
Kupuje starter w kiosku
Składam wniosek mnp na www podpisując go dowodem i podając nr karty sim którą kupiłem i na którą ma przejść numer
Na drugi dzień numer przeniesiony
 #1066664  autor: Remington
 03 mar 2019, 10:31
Podpisujesz dowodem? Poczytaj ile to będzie kosztować żeby móc podpisywać. Do tego ten system będzie musiał być wprowadzony po drugiej stronie, a to potrwa dłuuuuuuuuuuugo. Żeby to sie upowszechniło, potrzebny jest efekt skali. Case ten sam co z podpisem elektronicznym, niby jest i każdy może korzystać, a w rzeczywistości niemal nikt go nie ma ani firmy go nie akceptują. Prościej byłoby otworzyć system Profilu Zaufanego na inne podmioty niż państwowe, ale nie ma takich planów.

W praktyce tryb 1-dniowy zostanie zastąpiony 3-dniowym. Poza tym w przepisach dot. MNP niewiele zmieniają, bo i tak konieczna jest weryfikacja tożsamości. Oczywiście z kilkudziesięciu operatorów może znaleźć się taki co jak Rebtel nie będzie nic weryfikował.

Ale hipotetycznie widzę następujący scenariusz, wcale nie taki trudny do wprowadzenia: kupuję starter i nie rejestruję go, składam przez net wniosek o przeniesienie podając nr kupionej karty SIM, wysyłam skan pisma mailem lub specjalnym formularzem, tożsamość potwierdzam przelewem na 1 zł (robi już to Blue Media, z którą współpracuje wielu operatorów) i taki wniosek jest już kompletny.

P.S. Na Telepolis też o tym było: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wyd ... -telekomow
 #1066721  autor: passat99
 03 mar 2019, 19:00
a może powinni to rozwiązać ja w Angli, żadnych kurierów, zgłaszasz się do swojego operatora po PAC code który dajesz nowemu operatorowi i oni już wszystko między sobą załatwiają, żadnych kurierów/papierów. dużo prościej.