DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #158  autor: radeczko
 10 sty 2005, 13:55
Mam telefon w Idei ponad 2 lata, podpisałem przedłużenie na 12 miesięcy wybrałem taryfę Mega 350. Jak wiecie nie ma już tych taryf. Zastanawiam się czy mógł bym teraz przejść na JEDNĄ IDEĘ. W internetowym serwisie mogę przejść tylko na JEDNA IDEA 150 a ja właśnie szukam teraz oszczędności i chętnie przeszedł bym na jakąś niższą. Myślicie ze da się to zrobić. Jestem gotowy nawet do tego dopłacić.
 #161  autor: Sirmark
 10 sty 2005, 14:37
radeczko pisze:Mam telefon w Idei ponad 2 lata, podpisałem przedłużenie na 12 miesięcy wybrałem taryfę Mega 350. Jak wiecie nie ma już tych taryf. Zastanawiam się czy mógł bym teraz przejść na JEDNĄ IDEĘ. W internetowym serwisie mogę przejść tylko na JEDNA IDEA 150 a ja właśnie szukam teraz oszczędności i chętnie przeszedł bym na jakąś niższą. Myślicie ze da się to zrobić. Jestem gotowy nawet do tego dopłacić.
w regulaminie zmiany na Jedna Idee jest informacja ze z Mega 350 mozna zmienic na minimum Jedna Idee 150. oczywiscie chodzi tu o sytuacje gdy ma sie podpisana umowe na czas okreslony..

Gdy nie ma sie cyrografu ograniczenia te nie maja zastosowania.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #164  autor: Dragon
 10 sty 2005, 16:13
czyli jesli on przedluzyl "cyrograf" o 12 miesiecy to moze zmienic na minimum Jedna Idee 150, tak ?

 #165  autor: Sirmark
 10 sty 2005, 16:27
Dragon pisze:czyli jesli on przedluzyl "cyrograf" o 12 miesiecy to moze zmienic na minimum Jedna Idee 150, tak ?
tak, poniewaz ma umowe na czas okreslony.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #166  autor: radeczko
 10 sty 2005, 17:04
W 24 miesięcznych umowach podobno po jakimś czasie chyba 6 miesiącach można odpłatanie 25 zł, przejść na niższą taryfę.

Czy nie jest tak tez w przypadku 12 miesięcznej?
 #173  autor: Sirmark
 10 sty 2005, 22:12
radeczko pisze:W 24 miesięcznych umowach podobno po jakimś czasie chyba 6 miesiącach można odpłatanie 25 zł, przejść na niższą taryfę.

Czy nie jest tak tez w przypadku 12 miesięcznej?
tego typu kwestie rozstrzyja regulamin umowy promocyjnej na czas okreslony oraz w przypadku np. Jednej Idei takze regulamin migracji na Jedna Idee

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #542  autor: mariusz
 29 sty 2005, 17:35
SirmarK pisze:
radeczko pisze:Mam telefon w Idei ponad 2 lata, podpisałem przedłużenie na 12 miesięcy wybrałem taryfę Mega 350. Jak wiecie nie ma już tych taryf. Zastanawiam się czy mógł bym teraz przejść na JEDNĄ IDEĘ. W internetowym serwisie mogę przejść tylko na JEDNA IDEA 150 a ja właśnie szukam teraz oszczędności i chętnie przeszedł bym na jakąś niższą. Myślicie ze da się to zrobić. Jestem gotowy nawet do tego dopłacić.
w regulaminie zmiany na Jedna Idee jest informacja ze z Mega 350 mozna zmienic na minimum Jedna Idee 150. oczywiscie chodzi tu o sytuacje gdy ma sie podpisana umowe na czas okreslony..
OCZYWISCIE ŻE MOŻESZ ZMIENIĆ NA INNA TARYFE NIŻSZĄ.ŻADEN PROBLEM,W IDEI TARYFY MOŻNA ZMIENIAC CO MIESIAC,JA CZESTO ZMIENIAM TARYFE,MAM TERAZ MEGA150 ALE ZASTANAWIAM SIE NAD ZMIAN NA JEDNA IDEE LUB DLA FIRM,ZADZWON DO BIURA OBSLUGI ONI DORADZA CI WSZYSTKO I POWIEDZA JAKIE SA KOSZTY PRZEJSCIA DO INNEJ TARYFY I NIZSZEJ

 #3976  autor: art
 21 kwie 2005, 09:46
OCZYWISCIE ŻE MOŻESZ ZMIENIĆ NA INNA TARYFE NIŻSZĄ.ŻADEN PROBLEM,W IDEI TARYFY MOŻNA ZMIENIAC CO MIESIAC,JA CZESTO ZMIENIAM TARYFE,MAM TERAZ MEGA150 ALE ZASTANAWIAM SIE NAD ZMIAN NA JEDNA IDEE LUB DLA FIRM,ZADZWON DO BIURA OBSLUGI ONI DORADZA CI WSZYSTKO I POWIEDZA JAKIE SA KOSZTY PRZEJSCIA DO INNEJ TARYFY I NIZSZEJ
Bredzisz... jesli ma podpisana umowe na 12 miesiecy na konkretna taryfe to juz na nizszą zmienic nie moze... wiem bo sam w dokladnie taki sposob przedluzylem umowe i mam aktualnie taryfe mega 150 i na nizsza niz jedna Idea 75 zmienic nie moge... owszem moze zmienic na jedna idea 150 ale na jedna Idea 10 (ani zadna nizszą od jednej idei 150) juz nie... jedyne wyjscie to poczekac az uplynie 12 miesiecy i wowczas zmienic taryfe na najnizszą ...

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)

 #3999  autor: xlord
 21 kwie 2005, 18:58
To roznie bywa. Mam w firmie aktywacje w IDEI. Swojego czasu abo byl Nowa Optima 60 i chcialem zmienic na Idea Firma 50. Nizszy abo, wiec przemila pani w BOKu doradzila mi, zeby na miesiac przejsc do Idea Firma 100, a po miesiacu (w kolejnym okresie rozliczeniowym) zejsc na IF 50. Koszt tych zmian to wyzszy abo przez jeden miesiac i 25 PLN za zmiane z IF 100 na IF 50. Mozliwa byla zmiana od razu z NO 60 na IF 50 ale wtedy kosztowaloby to (o ile pamietam) 120 PLN.\ Wszystko to dzialo sie w czasie cyrografu. Powtarzam, bywa roznie. Trzeba trafic na odpowiedniego konsultanta/tke. :-)

Pozdrawiam

 #4089  autor: art
 22 kwie 2005, 11:05
Mam bardzo podbna sytuacje do autora tego tematu... przedluzylem umowe na 12 miesicy i w ramach tej umowy wybralem taryfe mega 150 i moge zmienic ta taryfe na Jedna Idea 75 ale na nizszą w zadnym wypadku nie... jesli chce miec JI 10 to musze czekac do konca okresu na ktory zawarta zostala umwa i po tym czasie nie przedluzac jej a jedynie pozostac w sieci na zasadzie umowy na czas nieokreslony... jets tez mozliwosc zmiany abonamentu przy jednoczesnym przedluzeniu umowy na kolejny okres na 2 miesiace przed wygasnieciem aktualnej umowy... wtedy mozna skorzystac najwczesniej z programu propozycja i zapewne wybrac jakis nizszy abonament, dostac dodatkwe uslugi itp...


Taryfa JI 10 jest w zasadzie przeznaczona dla ludzi ktorzy aktywuja sie w sieci bez podpisywania umowy i poza promocjami... oraz dla tych ktrzy p zakncznym kresie umowy pzostaja w sieci na zasadzie umowy na czas nieokreslony (bez zobwiazan i w kazdej chwili moga zrezygnowac z tej sieci)... chyba nie ma innej mozliwosci uzyskania tej taryfy :D tu moge sie oczywiscie mylic ale tak mi sie wydaje... wiec tym bardziej jelsi jetsesmy przyblokowaniu umową to tej taryfy nie dostaniemy a juz napewno jelsi kts podpisal umowe na wysoki abonament i chce zmienic na tak niski !!!

Nokia N95 8GB + Abonament w sieci Era (Nowy Komfort)