DAJ CYNK

Midas dostał od PeKaO 200 mln zł na ostatnią fazę budowy sieci

11.07.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6237

Ważne 7

1

10. lipca Midas i jego spółki zależne Aero2, Mobyland i CenterNet, zawarły umowę kredytu z PeKaO. Bank na budowę sieci HSPA+ i LTE wypłaci telekomom 200 mln zł.

10. lipca Midas i jego spółki zależne Aero2, Mobyland i CenterNet, zawarły umowę kredytu z PeKaO. Bank na budowę sieci HSPA+ i LTE wypłaci telekomom 200 mln zł.

Środki mają być przeznaczone na realizację III fazy rozbudowy sieci (około 700 stacji), na którą pierwotnie planowano przeznaczyć do 364 mln zł. Mniejsze wydatki fundusz uzasadnia spadkiem cen sprzętu telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Midas, wł

Komentarze
Zaloguj się
41. wlo
0

2014-07-14 11:56:41

A propos... Przejeżdżałem obok historycznej siedziby Pekao w moim mieście i zapomniałem spojrzeć na frontową ścianę gdzie właśnie przedwojenne logo banku widnieje jeszcze... Ciekaw jestem co zrobi konserwator zabytków? Bo przecież budynek w prywatne ręce poszedł, a logo jakby nie było, nawet historyczne, raczej jest w rękach (w sensie praw) Banku Pekao?

Odpowiedz

40. wlo
0

2014-07-14 11:54:01

Janko Walski - mam swoje lata i nie pamiętam takiej pisowni nazwy Banku Pekao ;-) Co do "odróżniania"... Nie ma przepisu, który nakazywałby jakieś wydziwiane sposoby odróżniania podobnie brzmiących nazw ;-) Być może Bank Pekao ma tak pisaną nazwę, żeby odróżnić go od stricte państwowego (będącego częścią NBP swego czasu chyba nawet) banku PKO. No ale to reguluje statut a nie przyjęty powszechnie sposób odróżniania, żeby lud ciemny się nie mylił ;-)

Odpowiedz

39. ~tata
0

2014-07-13 17:58:38

Dostac mozna w pysk najwyzej udzielono pozyczki

Odpowiedz

0

2014-07-13 15:57:32

PeKaO to była oryginalna pisownia skrótu nazwy banki (w czasach komuny), a nazwa pełna to Bank Polska Kasa Opieki S.ABył jeszcze bank PKO czyli Powszechna Kasa Oszczędności.Stad różnica w skrótach tych nazw, by nazwy się ludowi nie myliły

Odpowiedz

37. ~cra89
0

2014-07-12 08:44:31

Wy sie czepiacie tej nazwy banku a przeciez nie chodzi o Bank Pekao, tylko to PeKaO to skrot od PoKeMoN Bank xD

Odpowiedz

36. ~Punk
0

2014-07-12 03:40:22

Odpowiedz

35. ~Sava
0

2014-07-12 02:09:02

Odpowiedz

34. ~p
0

2014-07-11 21:54:43

@30 ale z umts 900 nie wszędzie sobie poradzili. Warszawa i okolice nawet nieruszone, chociaz juz dawno po modernie i lte tez dziala. Co jak co, ale Aero2 ma lepszy zasięg. Szkoda tylko ze przez bdi tak czesto sie zapycha:(

Odpowiedz

0

2014-07-11 19:57:09

@7. Mimo wszystko mocniej licze na Plusa :-)

Odpowiedz

32. ~
0

2014-07-11 19:25:17

@30 no popatrz, tyle stacji a i tak odstają wszyscy daleko w tyle od Plusa

Odpowiedz

31. wlo
-1

2014-07-11 19:20:07

30 - a zakaz był dla innych kiedy "plus" zaczynał"?

Odpowiedz

30. ~
1

2014-07-11 19:09:15

Networks - niemal 10000 stacji zmodernizowanych. 99% z HSPA+, około 5000 z LTE, w miastach mnóstwo światłowodów do stacji. Plus buduje LTE od 3 lat....

Odpowiedz

29. ~p
0

2014-07-11 19:02:48

700 stacji. I to pojemnościowych a nie zasiegowych. Bardzo dobry ruch

Odpowiedz

28. Pragmatyk
1

2014-07-11 19:02:40

@26 To nie jest 700 stacji tylko +700 stacji

Odpowiedz

27. wlo
0

2014-07-11 18:57:27

26 - a co? mało?

Odpowiedz