DAJ CYNK

mungo

Ostatnia aktywność

mungo
05.07.201823:13:21

Cieszy wprowadzenie do oferty opcji która sprawia że roaming poza UE ma jakikolwiek sens. Inna sprawa że idealnie obnażają tą ofertą to jak bardzo nieuczciwe są standardowe stawki za MB w tych krajach (30-40zł). Tutaj w pakiecie sprzedają te MB 100 razy taniej. Widać więc jaką operatorzy mają marżę na roamingu. Nie jestem zwolennikiem wszelkich regulacji, ale tutaj operatorzy dają argument jak bardzo były potrzebne regulacje w UE. Teraz telekomy płaczą i liczą "straty". Sami doprowadzili do tego swoją chciwością. Może ta Unia znów się na coś jednak przyda i zajmie sie marżami na połączeniach międzynarodowych (UE i poza UE) i roamingu poza UE.

mungo
21.03.201823:01:33

@25 Marcin, masz jakieś konkretne dane ile operatorzy zagraniczni biorą za to zakańczanie połączeń? Moim zdaniem to jest chciwość polskich operatorów, że połączenia międzynarodowe są tak drogie. To jest taki sam wałek polskich operatorów jak z cenami roamingu poza UE. Na poparcie takiej tezy mam to, że w promocji są w stanie zaoferować czasem lepszą ofertę połączeń międzynarodowych lub na roaming. Przecież nie dopłacają do tych promocji. To pokazuje jakie marże mają na niepromocyjnych stawkach.

mungo
21.03.201810:15:03

Kiedyś przez przypadek użyłem kodu do wyłączenia skarbonki w ofercie na kartę, zamiast kodu do sprawdzenia stanu konta na tej skarbonce. Ponad 100zł poszło... Napisałem reklamacje, konsultantka oddzwoniła i zgodziła się oddać tą kasę w ramach dobrej współpracy. Szkoda jeśli skończyliby z takim postępowaniem przez to że znaleźli się naciągacze którzy zaczęli wymyślać żądania z kosmosu.

mungo
26.01.201818:38:46

Należało by sprawdzić jakie stawki hurtowe są stosowane. Przypuszczam że nie są one tak astronomiczne, skoro część operatorów w UE w swoich ofertach traktuje Szwacjarie jako kraj unii. Jeśli rzeczywiście Plus ma na opłatach marżę rzędu kilku tysięcy procent to jest to złodziejstwo! Takimi właśnie akcjami operatorzy ukręcili bata na siebie i doprowadzili do nadmiernych regulacji jakie są teraz w UE.