DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #635282  autor: maniek89
 25 maja 2013, 16:19
Wiec tak, kiedyś juz o to pytałem ale realia rynku znacznie się zmieniły. Więc mam internet stacjonarny w multimo, płacę coś 30 kilka złotych za 2mbit/s ( więcej nie pójdzie bo stara linia) do tego dochodzi stacjonarny plan równiez w multimo za te 30 pare złotych również. Telefon stacjonarny jest tylko dlatego by był internet ( nie mam możliwości ze względu na lokalizację podłaczenia się gdzie indziej, kablówki też nie obejmują mnie zasięgiem) W gre wchodzi internet na linii TP, mobilny bądź radiowy. Mieszkam w Białymstoku na obrzeżu miasta w osiedlu domków jednorodzinnych. Ze stacjonarnego nikt nie korzysta - jedynie odbieramy z czego połowa telefonów od telemarketerów więc bez sensu. Wszyscy mamy komórki w domu więc tam staramy się kierowac rodzinę i znajomych. Zastanawiam się gdzie uciec z internetem. Rozglądałem sie w play za mobilnym, bo mam u nich abonament, a telefon w play ogólnie mam prawie 5 lat, zasięg 3G jest ful więc play online pójdzie. Mam tylko pytanie: czy jako abonent moge liczyc jedynie na 10 zł zniżki na całą umowę? Oferty jakie ludzie dostają z GU sa owiele atrakcyjniejsze, ale rozumiem że to pewnie chodzi o przedłużenie. Zadowoliłoby mnie ok 20 GB transferu plus nocne pobieranie i router WI-FI (mam dwa komputery). Z tym że w play internet wiadomo zależy od lokalizacji. W plusie za tę samą cenę jest internet LTE z tym samym limitem danych co w play. 59 zł 15 GB ( w play mam to za 49 zł) Nie wiem co robić. Da się coś ugrać? Plus ma o tyle dobrze, że po wyczerpaniu limitu zwalnia prędkość, ale można korzystać dalej. W play nie mam pojęcia. A może jest jakaś alternatywa internetu radiowego? Prędkość niech choćby zostanie te 2mbity - wystarcza - nie ściągam dużo danych. Co robić?

Aha: umowę na internet i telefon mogę zerwać w każdej chwili bo przeszły już w czas nieokreślony.

 #635370  autor: Vieslav
 26 maja 2013, 09:59
Nic tańszego nie znajdziesz - teraz najniższą opcją dostępu jest "do 10mb/s". Sam miałem niedawno dość podobny dylemat, na mobilny się nie zdecydowałem z uwagi na konsumpcje danych, której nie kontroluje.
Patrz na oferty bez urządzenia, umowa jest krótka a limit dużo większy: w Orange za 59zł jest 28GB (+1GB za zakupy przez internet) i nielimitowany transfer od północy do 8:00. Zasięg HSPA+ DC pozwala na transmisje do 42mb/s, HSPA+ na do 21mb/s. Niestety ceny urządzeń HSPA+ DC nadal są zaporowe.
W Play za 49zł masz 15GB (+3GB za zakupy przez internet) lub 20GB za 69zł. Prędkość do 4mb/s.
Dobrze byłoby, gdybyś wykonał instalacje zewnętrzną - koszt szacuję na 150-200zł. Niestety modem ma o wiele mniejszą czułość niż telefon i na telefonie zasięg może być, a na modemie już nie. Co więcej - modem może pokazywać pełny zasięg, a po wywaleniu go na zewnątrz prędkość znacząco się zwiększa. Huawei E3131 będzie odpowiedni - około 100zł (129zł nowy w salonie Play), ruter który to obsłuży to koszt do 200zł.
Zwróć uwagę na długość umowy. Z mobilnym to jest na prawdę loteria. Jeszcze dwa lata temu wychwalałem sobie jakość Orange, podpisałem umowę na telefon, zaopatrzyłem się u nich w internet. W poprzednie wakacje na większym terenie kraju 3G działało jak EDGE, a EDGE w bajtach na sekundę, nawet komunikatory nie mogły się przebić. Teraz niby jest ok, na smartfonie mam około 6mb/s. Z tym, że co innego jak używasz internetu mobilnie (znajdziesz hotspota albo skorzystasz na chwilę z innej sieci) a co innego stacjonarnie (jesteś pozbawiony komunikacji ze światem).
Jeszcze taka mała propozycja - skontaktuj się z działem technicznym Orange, zapytaj co obecnie możesz na swojej linii osiągnąć, jaka jest odległość od centrali, czy można cię przepiąć bliżej. BSA nikt się nie zainteresuje, ale jeśli chcesz przejść na neostrade to warunki techniczne zwykle się pojawiają. Znajomy miał BSA w Netii (1mb/s max, 6km od centrali w mieście), po wyrażeniu chęci na neostrade przepięli go do centrali oddalonej o 2km, gdzie wcześniej nie było na to żadnych możliwości. Neostrada do 10mb/s to koszt 49zł, zawieszenie telefonu 21zł/mies więc nie opłaca się bawić w mobilny (oszczędzasz na sprzęcie).

 #635398  autor: kamil1221
 26 maja 2013, 12:23
Masz jeszcze opcję sprawdzenia CDMA np z Orange. Najlepiej wybrać próbę do 14 dni.
Koszt próby to 61zł za aktywacje (bez zwrotu) i router (79zł).

Domyślny plan taryfowy to 69zł/mies, gdzie masz 16GB (jest możliwość dokupienie nielimitowanych połączeń od 23:00 do 6:00 za 4zł przy podpisywaniu umowy lub 5zł w trakcie trwania).

CDMA w Orange działa max do 9,3Mb/s - średnio 1-3Mb/s

Dodatkowy bonus jeśli masz telefon w Orange co miesiąc (jeśli umową będzie już na normalnych warunkach) otrzymasz 30zł na połączenia do Orange i na stacjonarne.

 #635454  autor: maniek89
 26 maja 2013, 16:02
Właśnie z mobilnym sie boje tak jak to Vieslaw mówi, że może być loteria. Cdma jest trochę drogi ale dzięki za wskazowki jak to rozegrac. Zadzwonie do Orange i dopytam. Przynajmniej jasno napisaliście jakie kroki podjąć :) o limit w mobilnym bym sie nie martwił gdyby chodziło tylko o mnie i rodziców, ale brat lubi filmy online oglądać i trochę pobiera danych . W tepsie nie chce właśnie płacić opłaty za linie - temu wegetuje ze stacjonarnym w najniższym możliwym planie.

 #635553  autor: Vieslav
 27 maja 2013, 07:14
To już lepiej zostań na tym co masz zamiast przechodzić na CDMA.

 #637234  autor: maniek89
 03 cze 2013, 19:44
Zrobia mi bezpłetne rozpoznanie czy pójdzie u mnie radiówka więc nadzieja na zlikwidowanie stacjonarki jest ;)

 #637244  autor: orson_dzi
 03 cze 2013, 20:01
maniek89 pisze:Zrobia mi bezpłetne rozpoznanie czy pójdzie u mnie radiówka
Na mapce może i pójdzie. Kwestia tego, czy masz nadajniki w okolicy. To raz. Dwa, że CDMA może nie działać dobrze, bo możesz być za blisko miasta. Ale to też trzeba by na mapie zweryfikować, pytanie czy osoba na którą trafisz na *100 będzie umiała to rzetelnie sprawdzić ;) .

Osobiście zawsze jestem za internetem stacjonarnym. Co po kablu, to po kablu. Jest i działa. O ile większej awarii nie ma, to nie przejmuję się transferami, złą pogodą lub innymi wypadkami losowymi.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #637327  autor: Vieslav
 04 cze 2013, 08:38
Masz dość dobrą ofertę to po co chcesz rezygnować na rzecz mobilnego? Możesz jeszcze zaoszczędzić 10zł zawieszając telefon (pewnie w multimo też się da). Wyjdzie ci około 50-60zł, czyli tyle samo, co CDMA, a nie będziesz sobie rwał włosów z głowy czy już limit przypadkiem nie przekroczony, o prędkościach w godzinach szczytu już nawet nie wspominam bo to jasne.

 #639078  autor: procent
 12 cze 2013, 15:43
Jak jest możliwość to tylko kabel.

Mr president

 #639794  autor: maniek89
 15 cze 2013, 15:38
poki co zostaje po staremu. Zamowilem starter aero2. Ogolnie malo danych transferuje wiec zobaczymy jak sie sprawdzi :) jestem swiadomy ograniczen jednak w przypadku aero absolutnie nie przeszkadzaja mi :) telefon poki co zostaje.