DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #357088  autor: bezkonserwantow
 02 wrz 2009, 16:55
Od kilku dni próbuję połączyć się z numerem abonenta w erze [sama mam numer w Play]. Zamiast normalnego, długiego sygnału oczekiwania: biiiip / pauza/ biiiip/ pauza, jest coś takiego:
bip bip/ pauza/ bip bip/pauza itd.
Tak jakby ten normalny, ciągły sygnał był podzielony na 2 krótkie [nadawane w odstępie krótszym niż przy typowym sygnale zajętości].
Wcześniej dzwoniłam do tej osoby wielokrotnie i nigdy nie było czegoś takiego.
Czy jeśli ta osoba jest np. w roamingu, to możliwe, by był właśnie taki sygnał [nie mogę tego ustalić, bo właśnie nie idzie się do niej dodzwonić, po kilkunastu sek. mam tylko komunikat, że "wybrany abonent nie odpowiada, prosimy spróbować później"
Pierwszy raz spotykam się z takim sygnałem.

 #357090  autor: elrond
 02 wrz 2009, 16:58
To możliwe, że abonent jest w roamingu. Taki sam sygnał miałem dzwoniąc na numer Irlandzką komórkę.

 #357100  autor: bezkonserwantow
 02 wrz 2009, 18:16
Tyle, że to jest numer polskiego operatora, komunikaty też są w języku polskim. A jakby był w roamingu, to czy komunikaty nie powinny być też w języku kraju, w którym abonent aktualnie przebywa?
Jak przykładowo - dzwoniłam do abonenta ery, który był we Włoszech, to sygnał był normalny a komunikat o niedostępności był w j. włoskim

 #357106  autor: mariusz9a
 02 wrz 2009, 18:36
Mi to bardziej przypomina sygnał zajętości sieci. Jak dobrze pamiętam sygnał powtarza się chyba dwa razy po czym połączenie zostaje automatycznie zakończone.

 #357110  autor: Aen Hen Cerbin
 02 wrz 2009, 18:57
Możliwe jest też, że sieć „zgubiła” telefon w momencie, gdy ten wyłączył się w skutek wyczerpania baterii lub wypadnięcia z zasięgu.

Notabene ostatnio przydarzyła mi się następująca przygoda: SE K770i@3G w Erze, na telefonie pełen zasięg, ale dodzwonić się nie można, z innego telefonu w Erze: trzy szybkie sygnały zajętości i komunikat „numer docelowy jest nieosiągalny”. Pomogło dopiero włączenie i wyłączenie telefonu, ręczna zmiana na wybór pasma „tylko GSM” 900/1800 spowodowało niemożność zalogowania się telefonu do sieci przez jakieś 10 minut (na dłużej nie starczyło mi cierpliwości).

HTH.

TakTak Happy | Play Fresh | Nowy Simplus | Nowy Orange Go | Orange Freedom @ &tp

 #357461  autor: bezkonserwantow
 04 wrz 2009, 12:50
Już się wyjaśniło.
Rzeczywiście jest to normalny sygnał oczekiwania na połączenie w roamingu.