DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1144263  autor: ekstraway
 25 lut 2023, 22:21
Jak w temacie, który operator i jaka oferta proponuje RWK bez opłaty za brak aktywności? Do tej pory korzystałem z Plusa, ale zmienił warunki zwolnienia z opłaty za brak aktywności (nie wystarczy już jeden sms lub połączenie, trzeba wydać na usługi 5 zł, aby uniknąć opłaty). Nie zależy mi na żadnych pakietach, Internecie. Potrzebuję utrzymać numer zasilając go co jakiś czas i otrzymując RWK.

Możecie coś zaproponować? :)
 #1144268  autor: babciagienia1p
 26 lut 2023, 00:00
@ekstraway
1) Fakt - po doładowaniu 5,- zł 365 dni na wychodzące, 425 dni na przychodzące. Przy przeniesieniu, od operatora spoza P4, pierwsze doładowanie nie jest potrzebne.
2) Orange Free na kartę - przeniesienie od innego operatora - 365 dni wychodzące, 458 dni na przychodzące. Pierwsze doładowanie niepotrzebne. Następne przedłużenia ważności konta - 9,- zł za 365/458 dni.
3) Plush - wykupienie RWK za 5,- zł i utrzymywanie stanu konta 0,- zł. Nie ma naliczania ujemnego stanu konta.
4) T-Mobile - znalezienie starego startera z taryfą Frii, uruchomienie NL na 5 dni za 5,- zł, następnie, po otrzymaniu RWK, przeniesienie do taryfy Go!
5) Play - taryfa odNOWA - zmiana taryfy "tam i z powrotem" nie rzadziej niż co 30 dni. Doładowania niepotrzebne Można też nie zmieniać taryfy, tylko utrzymywać stan 0,- zł do 13 miesięcy od ostatniego doładowania 5,- zł.
6) Play - taryfa RWK - uruchomienie RWK w aplikacji lub kodem. Doładowania niepotrzebne.
 #1144273  autor: Karlos20
 26 lut 2023, 03:25
babciagienia1p: poprawię z Faktem, bo promki za przeniesienie numeru już nie ma (Play ją wycofał), więc trzeba doładować numer aby mieć 365 dni wychodzących + po tym okresie ok 4 miesiące przychodzących.

Jeszcze mogę polecić:
> a2mobile: RWK po doładowaniu za 5 zł i promocyjny tani cennik.
> Lajt Mobile - tam jest ciekawie: 1 zł doładowania daje 180 dni wychodzących i rok przychodzących (roczne utrzymanie to tylko 2 złote)
> Klucz Mobile: RWK za 5 zł doładowania + ciekawe pakiety + wstęp do 5G Plusa w cenie
> Virgin Mobile (Play): RWK nabędziesz na 2 sposoby - albo doładowaniem za 5 zł, albo kupujesz pakiet Mini3 za 3 zł, który zawiera 30 minut + 30 SMSów i 250 MB na 30 dni.
> nju na kartę - po pierwszym doładowaniu za 5 zł uruchamiamy "konto po wieki", które nie wymaga dalszych doładowań, ale musisz odpowiadać na SMSy od operatora (najpierw po pół roku od doładowania, później co 3 miesiące), aby utrzymać numer (jeśli nie odpowiesz na tego smsa to tracisz numer).

Ponad standardowo:
Jest jeszcze rozwiązanie dla tych, co chcą mieć neta na "czarną godzinę" - karta Aero2 BDI, net do 0,5 mbps na zasięgu Plusa w godzinnych sesjach po wpisywaniu kodu (nowi mogą włączyć pakiet 30 GB na 30 dni bez kodów i ograniczenia prędkości). Płacimy raz za kartę i wysyłkę 34 zł, oferta na czas nieokreślony i działa w niej tylko internet.
No i ta nieszczęsna Fonia, za 49 zł jednorazowo dostajemy kartę w której rozmowy, SMSy, MMSy są za 0 zł + określona paczka danych na szybszego neta jest darmowa, wymagana jest aplikacja, która generuje reklamy, aby tego neta otrzymywać. Oferta jest do odwołania.

🌟To już 13 lat na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144279  autor: ekstraway
 26 lut 2023, 11:06
@babciagienia1p

1. Dzięki za odpowiedź. Może doprecyzuję, że zależy mi też, aby utrzymywać dodatni stan zł na koncie numeru, aby móc w razie czego zadzwonić lub skorzystać z darmowych pakietów, dlatego pozostawienie 0 zł odpada. W Plusie teraz tak robię w celu uniknięcia odpłaty za utrzymanie numeru i dlatego chcę to zmienić, przenosząc numer.
Chyba najlepiej do utrzymania numeru nadaje się Play - taryfa RWK, nie ma tam opłaty za utrzymanie? Bo w taryfie odNOWA Play ją wprowadził. Obawiam się, że w innych taryfach też wprowadzą.
Znalazłem takie info, czy to prawda?
"Play zmienia zasady dotyczące kwot i ważności konta w ofercie Play na Kartę Rok Ważności Konta. Aktualnie każde doładowanie od 5 złotych przedłuża ważność konta o 365 dni. Od 24 stycznia 2023 roku tak już jest będzie – aby wydłużyć ważność połączeń wychodzących o 365 dni, trzeba będzie zasilić konto kwotą minimum 100 złotych".

2. Czy w aplikacji Play24 można zarządzać kilkoma numerami zaprzyjaźnionymi? W Plusie jest to możliwe.

3. T-Mobile wprowadził nowe oferty na kartę od 15.02.2023, czy możliwe jest tam uzyskanie RWK bez opłat (oprócz doładowania), ale przy przeniesieniu numeru?

@Karlos20
Również dzięki za odp. Wolałbym na razie przenieść nr do dużego operatora, nie MVNO.
Nju "po wieki" wygląda super, ale ostatecznie odpada, bo obawiam się przeoczenia smsa i utraty numeru. Jeśli nie znajdę oferty u dużego operatora wezmę po uwagę MVNO.
 #1144280  autor: Karlos20
 26 lut 2023, 11:27
ekstraway:
w Plusie i Play odNOWA musisz wydać minimum 5 zł za zakup pakietu lub doładowanie, aby uniknąć dociążenia. W odNOWIE masz konkretny dzień miesiąca, w którym trwa cykl rozliczeniowy taryfy. Najłatwiej to ogarnąć pakietem cyklicznym odnawialnym co miesiąc wraz z doładowaniem cyklicznym (zrealizujesz te opcje w Play24).
2. Tak, Play24 to umożliwia.
3. Nie, RWK jest płatne 20 zł jednorazowo jako samodzielna opcja. Konto w T samo się przedłuża do 60 dni gdy włączysz dowolny pakiet cykliczny. Dodatkowo w ostatnim dniu wychodzących pobierają do 3 zł i przedłużają wychodzące o 30 dni - w przypadku stanu 0,00 funkcja się nie załączy, a konto utraci wychodzące o godzinie 23:59:59.

🌟To już 13 lat na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1144285  autor: babciagienia1p
 26 lut 2023, 12:28
@ekstraway
Podstawowe pytanie - czy chcesz zachować dotychczasowy numer? Z Twojego posta wygląda, że tak. Wówczas po przeniesieniu:
1) Fakt - doładowanie nie rzadziej niż co 365 dni.
2) Play RWK - mimo komunikatów o płatnej RWK, nadal jest możliwość bezpłatnego włączenia RWK, nie ma (jak na razie) opłat za brak aktywności. Doładowanie w miarę Twoich potrzeb. Trzeba pilnować terminu włączenia kolejnej RWK albo załatwiać to zmianą taryfy tam i z powrotem nie rzadziej niż co 363 dni (po zmianie można włączyć ponownie RWK).
3) Orange Free na Kartę - po przeniesieniu dostajesz RWK. Następna RWK za 9,- zł rocznie.
Jeśli nie musisz przenosić numeru, wówczas
babciagienia1p pisze:
26 lut 2023, 00:00
T-Mobile - znalezienie starego startera z taryfą Frii, uruchomienie NL na 5 dni za 5,- zł, następnie, po otrzymaniu RWK, przeniesienie do taryfy Go!
Powtórna RWK za 20,- zł. Oczywiście, RWK za 20,- zł działa też po przeniesieniu numeru.

Fakt jest bardziej praktyczny niż Play RWK, gdyby doszło do konieczności intensywnego korzystania z wychodzących. W obu taryfach jest taka sama możliwość skutecznego zarządzania na odległość w Play24.
 #1146077  autor: ukefake
 20 mar 2023, 23:53
babciagienia1p pisze:
26 lut 2023, 12:28

3) Orange Free na Kartę - po przeniesieniu dostajesz RWK. Następna RWK za 9,- zł rocznie.
tylko, że w ofnk jest opłata za brak aktywności w wysokości 5 pln.
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tar ... aktywnosci
więc raz w miesiącu (co 30 dni) trzeba wygenerować jakiś koszt (krótka rozmowa, sms, net, pakiet, itp)
 #1146236  autor: neotele
 24 mar 2023, 12:19
ekstraway pisze:do przeniesienia i utrzymania numeru po najniższych kosztach Fakt jest w chwili obecnej najlepszy. Do tego ma najniższe stawki za połączenia wychodzące, jeśli zajdzie potrzeba ich wykonania
Patrząc tylko pod kontem najniższego kosztu utrzymania i sporadycznych rozmów, najtaniej jest w a2mobile, gdzie płacisz 10 gr/SMS | 10 gr/MMS | 10 gr/min i 4 gr/MB .
Minusem jest tu brak lejka na Internet.

Analogicznie w Fakt jest 15 gr/SMS/MMS/ min oraz lejek 32kbps (do powolnego sprawdzenia wiadomości wystarczy) + darmowe kody na min/SMSy/MB.
 #1146438  autor: ganc2
 28 mar 2023, 09:33
No to tak, kolego, wydaje mi się, że w tym wypadku najlepiej sprawdzi się oferta prepaidowa Orange Flex. Nie ma żadnych opłat za brak aktywności, a do tego numer jest ważny aż przez 13 miesięcy od ostatniego doładowania, czyli więcej nawet niż ten rok ważności konta, nie wiem ino jak tam u nich z eSimem. Gigabajty to w sumie w każdej ofercie masz za grosze. Jak dla mnie to naprawdę niezła opcja dla kogoś, kto potrzebuje tylko utrzymać numer i nie chce płacić za zbędne dodatki. Co prawda Orange Flex ma też fajną opcję z niewielkimi pakietami internetowymi, ale jak mówisz, że Ci na tym nie zależy, to spokojnie możesz korzystać tylko z opcji utrzymania numeru. No i doładowania są już od 5 zł, więc też nie musisz wydawać dużo, żeby utrzymać numer w ruchu. Moim zdaniem warto rozważyć tę opcję.