DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1083110  autor: Vieslav
 02 lis 2019, 22:05
Do tej pory korzystałem z bonusów za przeniesienie oraz darmowego internetu z letnich promocji w Play. Przez to nie jestem na bieżąco z ofertami, a skończyły mi się numery, na których mogę odebrać bonusy za przeniesienie. Nie ma sensu kupować kolejnych starterów dlatego czas pomyśleć o ofertach, które zaspokoją moje oczekiwania.

Od razu zaznaczam, że mam telefon z dual simem, więc dopuszczam możliwość rozdzielenia usług na dwie karty.

Obojętne mi jest, czy będzie to karta, abonament czy mix.
Aktualnie mam kilka numerów w Play oraz numer w Orange. Sieć mogę w każdej chwili zmienić, nie jest to problemem.

Czego potrzebuję:
:arrow: internet raczej nie przekraczam 5GB miesięcznie, dlatego też lejki itp. mnie nie interesują. Zawsze mogę wspomóc się kartą Fakt Mobile z darmowym internetem za kody z gazety i przeczekać do następnego miesiąca lub dokupić kolejny pakiet.
:arrow: rozmowy nie jest mi potrzebny no limit, ponieważ używam głównie komunikatorów. Myślę, że 100-200 minut miesięcznie wystarczy (obowiązkowo wliczając w to stacjonarne)
:arrow: sms do 10 miesięcznie
:arrow: mms nie używam, zdjęcia przesyłam przez komunikatory

Nie podaję przedziału cenowego - wiadomo, że chcę jak najtaniej. Jeśli chodzi o rozmowy, to myślałem o nju mobile na kartę opcja dzienna za 1,20zł. Czy będzie coś korzystniejszego? No i nie mam pomysłu co do internetu. Do tej pory używałem głównie Playa i jestem zadowolony z zasięgu oraz działania tej sieci.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2019, 22:10 przez Vieslav, łącznie zmieniany 4 razy.
 #1083113  autor: Remington
 02 lis 2019, 22:14
Jeżeli cena to najważniejsze kryterium wyboru, to chyba taniej niż wRodzinie nie znajdziesz. Pakiet no limit rozmów, smsów i 10GB ważny 60 dni kosztuje 30 zł.

nju za maks. 1,20 zł dziennie jest fajne, ale na pakiet internetu musisz coś doliczyć (9 zł jeśli w nju, najtaniej chyba Plush 5GB za 5 zł).

Ewentualnie Orange Free na Kartę ładowane 50 zł co 3 mies. daje 25 GB na ten okres (czyli nieco ponad 8GB za niecałe 17 zł miesięcznie), z kwoty doładowania brać pakiet 200 min+200sms za 14 zł miesięcznie (automatycznie odnawiany) i jeszcze prawie 3 zł w każdym miesiącu zostanie.
 #1083118  autor: babciagienia1p
 02 lis 2019, 23:35
T-Mobile - jeśli myślałeś o nju za 1,20 dziennie, to TM 1,- zł dziennie bez limitu. Oprócz nolimit rozmów i SMS-ów jest w nim też 300 MB dziennie w ramach opłaty 1,- zł. Brak MMS-ów.

Fakt - możesz zainwestować więcej w płatne pakiety 31-dniowe (stosunkowo drogie) i przedłużać je później kodami z gazety.

Play odNowa - również stosunkowo drogie pakiety, ale ważne bezterminowo. Dodatkowo masz stan darmowy (rozmowy i SMS-y) do Play, Red Bull, Fakt i, chyba, Virgin.
 #1083593  autor: Vieslav
 10 lis 2019, 12:52
Remington pisze:
02 lis 2019, 22:14
nju za maks. 1,20 zł dziennie jest fajne, ale na pakiet internetu musisz coś doliczyć (9 zł jeśli w nju, najtaniej chyba Plush 5GB za 5 zł).
Ta opcja wydaje się idealna. Niestety nie wiem jak z jakością internetu w Plusie, nigdy nie używałem tej sieci. Zastanawia mnie natomiast kilka innych kwestii: rozumiem, że po każdym doładowaniu wpadają jakieś bonusowe GB? Czy ta opcja wyklucza się z pakietem 5GB z 5zł?
Czy ten pakiet 5GB za 5zł można włączać kilka razy w miesiącu, żeby np przedłużyć niewykorzystane GB, czy można dopiero po wyłączeniu poprzedniego?
 #1083618  autor: pakierhakierxd
 10 lis 2019, 18:40
Plus niestety nie ma ani volte ani wifi calling a jakośc sieci pozostawia sporo do zyczenia (slabiej inwestują niż taki T-Mobile/Orange/Play więc net zawsze bedzie troche gorzej dzialac :(
np u mnie plus jako jedyny tylko same LTE 900 ale i tak ok bo nie dawno bylo max 3g !

Pozdrawiam :)
 #1083621  autor: Remington
 10 lis 2019, 19:11
Wszystko zależy gdzie. Ja korzystam od 2 lat, jeżdżę czasem po Polsce i problemów z netem nie mam żadnych, choć to tylko prepaid. Odpowiadając na pytania Vieslava: pakiet GB nie wyklucza się z netem za doładowania, choć nie pamiętam kolejności schodzenia danych. Aktywować można tylko jeden taki pakiet. Gdy się skończy i potrzebujemy kolejny, wystarczy wyłączyć stary i włączyć nowy, trwa to moment.
 #1083625  autor: pakierhakierxd
 10 lis 2019, 19:21
Dzisiaj jechałem z Warszawy do Białego
W P20 Pro karta Orange abo/Redbull Mobile prepaid
Router mobilny karta Play online na kartę
Iphone 5s Plush

i o ile w kazdym urzadzeniu z karta Play/Orange net chodził super to w Plusie ledwo co działał i do tego z lte co raz spadał do 3g :(

Myślałem nad Plusem ale póki nie poprawią sieci nie wiem czy chcę ich na główny nr :) ,uzywam po prostu do netu tylko bo mają fajne pakiety

Pozdrawiam :)