DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #1080216  autor: sebq2004
 11 wrz 2019, 17:08
Witam

Od prawie 3 lat użytkuje Xiaomi Redmi 3s Pro. Bateria 4000mAh po takim czasie z ledwością wytrzymuje dzień mojego użytkowania. Dużo rozmawiam ok 50h miesięcznie, średnio ok 1-2h hotspotu dziennie, LTE nonstop włączone, ciągła synchronizacja 3 kont pocztowych i codziennie nawigacja. Do tego sporo www, muzyki na BT + po kablu. Aktualnie mam zainstalowane 113 aplikacji - systemowe + własne.

Chcę zmienić gdyż to co niedomaga to bateria, zaczyna mulić i brak NFC.

Idealny telefon powinien mieć NFC , dobrą wytrzymałość pracy na jednym ładowaniu, min 4GB RAMU(z racji na ilość aplikacji) i kompaktowe wymiary (max 6,1").
Od razu zaznaczę że szybkie ładowanie nie rozwiązuje problemu wytrzymałości baterii.

Telefony które spełniają cześć moich oczekiwać i je rozważam, napisze co jest z nimi nie tak:
- Samsung s10, s10e - kiepska bateria
- Xiaomi Mi9T - kiepska bateria
- Xiaomi Mi A3 - brak NFC
- Huawei P30 - niepewna przyszłość - to samo dotyczy Honorów
- Meizu 16s Pro/16xs - czytałem o niepewnej przyszłości marki, poza tym zakup tyko CRL

Ideałem było by X MiA3 jak by miał NFC.

Czy przychodzi wam do głowy jeszcze jakiś telefon który spełnia moje oczekiwania? Mogę poczekać jeśli na horyzoncie nadchodzi jakaś premiera.
 #1080233  autor: szyman12
 11 wrz 2019, 23:16
A co powiesz o Xiaomi Mi9T (ale bez Pro)? Bateria ta sama co w Mi9T Pro, ale procesor bardziej energooszczędny, a wcale nie aż taki słabszy.

Co do Huawei i Honora to sam Google się wypowiadał - wszystkie usługi Google będą działać, P30 Pro zostanie zaktualizowany do Androida 10, więc pewnie zwykły P30 też. I w zależności co dalej albo dostaniesz aktualizacje do Androida 11 albo na Androidzie 10 to się zakończy.
 #1080255  autor: sebq2004
 12 wrz 2019, 12:41
Mi9T lub Pro są dla mnie za duże.
Trochę się tego Huawei/Honor boje ale P30 i Honor 20 Pro wyglądają najciekawiej.
 #1080317  autor: pillsxp
 12 wrz 2019, 23:52
Niestety kompaktowych telefonów nie ma, też miałem ten problem i skończyło się na Samsung A40 który chyba ma lepszą baterię niż S10e.
Z dobrą baterią fajna jest Motorola G7 Power i niektóre sklepy mają wersje z USA z NFC która też działa w Polsce.
Sam nad nim myślałem, ale jak zobaczyłem aparat to niestety poszedł w odstawkę.

http://www.speedtest.net/result/5506414441.png
Plus LTE na 1800, nadajnik ok 10 KM ode mnie na Huawei B593s-22.
 #1080389  autor: sebq2004
 15 wrz 2019, 08:11
a40 i s10e maja tą samą baterię. Za a40 przemawia cena bo nawet jak by był słaby to jest 3 razy tańszy niż s10e i o połowę tańszy niż mi9se. G7power jest za duża. max 152mm wysokości musi mieć telefon.

Co sądzicie o MEIZU i czy ma ktoś jakiś pomysł na co ciekawego warto czekać.