DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1074767  autor: hoegaarden
 24 cze 2019, 20:26
Od niedawna, aby uzyskać rabat 5zł na abonament w Orange (czyli mieć go w takiej cenie jaka jest na stronie) nie wystarczy już "zgoda na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty Orange". Poniżej ekstrakt ze strony Internetowej:

Udzielenie wszystkich poniższych zgód z tej sekcji spowoduje comiesięczne naliczanie rabatu w wysokości 5 zł w opłacie abonamentowej. Jeśli nie udzielisz choćby jednej z poniższych zgód opłata abonamentowa powiększy się o 5 zł.
1) Zgoda na kontakt na numery telefonów dostępne Orange Polska S.A. w celu marketingowym.
2) Zgoda na przesyłanie przez Orange Polska S.A. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej.
3) Zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celu marketingowym.
4) Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych transmisyjnych, w tym profilowanie w oparciu o te dane, w celu marketingu bezpośredniego.
Lista danych transmisyjnych, które będziemy wykorzystywać dostępna jest na www.orange.pl/mojedane i jest na bieżąco aktualizowana.
5) Zgoda na wykorzystanie przez Orange Polska S.A. danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego obecnych i przyszłych Partnerów Orange.


Polecam również lekturę www.orange.pl/mojedane, a w szczególności fragment o danych transmisyjnych przetwarzanych przez Orange (copy-paste oryginalny, na stronie również brak polskich liter):

[...]w szczego´lnos´ci o tym, kiedy, jak cze?sto i w jaki sposo´b korzystacie: z doste?pu do internetu, w tym o czasie trwania sesji internetowych i ilos´ci transferowanych danych, o adresach odwiedzanych stron internetowych i aktywnos´ciach na tych stronach, o rodzaju uz˙ywanej technologii (np. 3G, 4G) czy urza?dzenia kon´cowego (np. o modelu telefonu lub modemu, uz˙ywanym systemie operacyjnym), o udoste?pnianiu internetu za pomoca? telefonu (tethering).

Zasadniczo trzeba zgodzić się już chyba na wszystko, włącznie z analizą stron na które wchodzisz i udostępniania tej informacji tzw. partnerom. :)

Całkowicie rozumiem podwyżkę cen. Z czegoś trzeba w końcu najdroższe w Europie pasma finansować. Ale to w jaki sposób Orange chce swoich Klientów jeszcze dodatkowo "spieniężać" i spam im fundować to już żenada. Myślałem, że takie chwyty to tylko w tanim, 3-cio ligowym MVNO można spotkać.
 #1075108  autor: SACZI
 29 cze 2019, 16:24
Zgadzam się z tymi "wymuszeniami" za zgody marketingowe.
To jest cios poniżej pasa ze strony operatorów.
Dlatego wybieram oferty, w których udzielenie, czy nie zgód nie wiąże się ze zmianą ceny.
Natomiast, gdy rozmawiam z TM o aneksie umowy, to konsultanci dostają białej gorączki, gdy porównuję do konkurencji cenę abonamentu + 5PLN.