DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #984395  autor: tytoos
 19 mar 2018, 12:58
Hej,
żona chce przenieść się z abonamentu w Plusie do Plusa na kartę. Była właśnie w punkcie sprzedaży i chłop jej naopowiadał, że przy takiej zmianie będzie musiała zarejestrować numer od początku (bo ustawa tak nakazuje) a przez ten czas telefon nie będzie działał, itp.
Przejście miało by się odbyć 4 maja, a że to weekend to strach, że coś nie zadziała i kilka dni bez telefonu, itd., więc na razie odpuściliśmy.

Czy wymóg rejestracji przy zmianie oferty w obrębie tego samego operatora jest wymogiem prawnym, czy facet coś bredził, czy takie rzeczy tylko w Plusie? A jak to jest u innych operatorów?

Pozdro,
 #984557  autor: ertess
 20 mar 2018, 12:47
hehe, mój znajomy miał niedawno tak samo . nagadali mu , że musi rejestrować itd . myślę podobnie jak użytkownik powyżej , że to taka gadka , żeby po prostu ludzie byli zniechęceni i nie przechodzili na kartę , ponieważ abonament to jednak pewnie większe zarobki dla sieci itp.
 #987286  autor: MikiQQ
 05 kwie 2018, 16:11
Po złożeniu wypowiedzenia dostaniesz pismo z tym związane i tam jest napisane żeby wysłać SMS na podany numer do dnia podanym na tym pismie. SMS ten zarejestruje kartę. Jest to realizowane na bieżąco.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 #987783  autor: PawlusG
 08 kwie 2018, 01:21
tytoos pisze:Czy wymóg rejestracji przy zmianie oferty w obrębie tego samego operatora jest wymogiem prawnym, czy facet coś bredził, czy takie rzeczy tylko w Plusie? A jak to jest u innych operatorów?
Takie rzeczy chyba tylko w Plusie, moja siostra też to przerabiała przy okazji przejścia z abonamentu Plus do abonamentu w Plush (żeby to zrobić, trzeba przejść z abonamentu Plus do oferty na kartę, bezpośrednie przejście z abo Plus na abo Plush nie jest możliwe). W Orange/nju nie ma z tym żadnego problemu, po przejściu z abonamentu na kartę nie trzeba nic robić, tak samo jest w Play. Nie wiem tylko jak z tym jest w T-Mobile.

:)