DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #982977  autor: andrzej2212
 12 mar 2018, 13:31
Dzień dobry. Mam pytanko. Do niedawna używałem LG i aby zapłacić zbliżeniowo musiałem tylko włączyć NFC, zbliżyć słuchawkę do terminala i ende. Obecnie mam Galaxy A8, karta wirtualna w aplikacji BZWBK włączona,kiedy chciałem zapłacić dzisiaj telefonem zaatakował mnie komunikat, żeby skonfigurować płatności zbliżeniowe. Samsung chce mi pobrać jakąś appkę (ja tego nie potrzebuję), o co kaman?
 #983024  autor: Ramirez
 12 mar 2018, 19:01
Ale jaką aplikacje?? Jeśli to Google Pay to czyli dawne Android Pay to zupełnie naturalne. To jest oficjalny program do płacenia telefonem. Aplikacje od banków to taki dodatek który lepiej lub gorzej działał.
 #983048  autor: andrzej2212
 12 mar 2018, 20:08
Tak, Google Pay. Chodzi mi o to, że na LG nie instalowałem żadnego "obcego" oprogramowania. Wystarczyło załączyć NFC i działało, dlatego nie rozumiem, czemu Samsung chce coś doinstalowywać?
 #983055  autor: Eragon
 12 mar 2018, 20:47
andrzej2212 pisze:Tak, Google Pay. Chodzi mi o to, że na LG nie instalowałem żadnego "obcego" oprogramowania. Wystarczyło załączyć NFC i działało, dlatego nie rozumiem, czemu Samsung chce coś doinstalowywać?
Nie wiem jak na LG, ale ja u siebie na Xiaomi też mam GP... i chyba każdy ma. Bez tego ani rusz. Instaluj, nic złego się nie stanie a wszystko będzie działać.

:smt006
 #983058  autor: andrzej2212
 12 mar 2018, 21:14
Nie twierdzę, że stanie się coś złego, tylko zastanawialo mnie (czas przeszły, bo chyba doszedłem), dlaczego mam instalować aplikacje trzecie. BZWBK ma świetną autorską Appkę z zabezpieczeniem typu Host Card Emulation (HCE), która bezproblemowo śmigała na LG, więc nic dodatkowego nie jest mi potrzebne. Problem polegał na tym, że domyślną metodą płatności w GA8 (czy w Androidzie 7) był Android Pay (nawet nie Google Pay), logując się do banku zmieniłem na właściwą dla BZWBK. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.
 #983059  autor: krecik6667
 12 mar 2018, 21:38
W lg g5 takze wystarczylo wlaczyc NFC i dzialalo. Natomiast w S8+ nie dziala w ogole. Pisalem do samsunga to odpisali, ze wystarczy wlaczyc NFC, dodac karte itp. Dzis wiec telefon poszedl na serwis. Po wlaczeniu NFC w ogole nie pojawiala sie jej ikona na pasku. W samsungach tak czesto jest ostatnio
 #983146  autor: andrzej2212
 13 mar 2018, 13:28
Wiesz, mi też się ikonka na pasku nie pojawia, ale zbagatelizowałem temat, bo córka ma S5 i u niej tak samo, więc pomyślałem, że Samsungi tak mają. Mi NFC działa, bo po zbliżeniu do karty, czy innego phona z zapalonym NFC się odzywa. Dzisiaj spróbuję gdzieś zapłacić dla pewności.
 #983276  autor: vonski
 13 mar 2018, 20:30
W LG nie było trzeba nic instalować, bo dawna wersja (Android Pay) była zaszyta w systemie. A nowa wersja (Google Pay) to osobna aplikacja i trzeba ją instalować.

Tapatalk @ Google Pixel
 #983285  autor: klimasz
 13 mar 2018, 21:07
vonski pisze:W LG nie było trzeba nic instalować, bo dawna wersja (Android Pay) była zaszyta w systemie. A nowa wersja (Google Pay) to osobna aplikacja i trzeba ją instalować.

Tapatalk @ Google Pixel
Czyli wychodzi na to, że zależy to od producenta smartfona? Bo na Samsungu A5 2016 nic nie instalowałem oprócz apki mBanku, która natywnie miała wspierać GP i tak było w aplikacji banku wystarczyło wskazać kartę (po wejściu w ustawienia NFC widoczna była metoda płatności AndroidPay)

Dzisiaj W Huaweiu P10 Lite wchodzę w NFC i tam pusto, mimo, że w aplikacji banku również ustawiałem kartę. (oba na Androidzie Nougat) dopiero po zainstalowaniu GPay pojawiła się metoda płatności (która w Samsunga widniała bez instalowania apki od googla)
 #983487  autor: andrzej2212
 14 mar 2018, 18:08
Dzisiaj płaciłem telefonem, więc już wszystko jest jasne. Po kolei: 1. Co do ikonki NFC na pasku w Samsungach, to internety piszą, że w większości przypadków się nie pojawia (na niebrandowanych się nie pojawia, na tych z brandem czasami tak, czasami nie i nie ma reguły). 2. Co do samych płatności, to większość banków do swoich płatności potrzebuje G.Pay i przypisania do niego karty. Rzeczony G.Pay jest na A8 zainstalowany i domyślnie przypisany do płatności, dlatego przy pierwszej próbie płatności telefon krzyczał o skonfigurowanie, czyli dodanie karty do G.Pay. Ja tego nie potrzebuje, gdyż, tak jak wspomniałem używam aplikacji BZWBK, więc wystarczy włączyć NFC. Tyle że, nie do końca:). 3. Aby to zadziałało, należy przypisać jako domyślną metodę płatności appke BZWBK. Należy po kolei wejść: Ustawienia/Połączenia/NFC i płatności/Dotknij i zapłać/Wybrać domyślną appke (u mnie BZWBK). Wszystko należy oczywiście wykonać przy włączonym NFC. Amen. Mam nadzieję, że rozjaśniłem.
Krecik, może Twój phon niepotrzebnie pojechał na wycieczkę?
Aha, jak komus do dobrego samopoczucia potrzebna jest ta ikonka, to należy zrootować sprzęt, i zmienić odpowiednią linie w rejestrze z False na True, bo jak wcześniej wspomniałem w większości Samsungów się nie pojawia.
 #984424  autor: krecik6667
 19 mar 2018, 14:29
Telefon wrócił z serwisu po 2 dniach i oczywiscie brak usterki. Wiec zrobilem to, co za pierwszym razem. Zainstalowalem apke, dodalem karte, poszedlem do sklepu aby zaplacic telefonem i zaczelo dzialac. Więc skoro robilem to, co za pierwszym razem to czemu nie dzialalo wczesniej? Dla mnie najwazniejsze, ze dziala
 #984482  autor: andrzej2212
 19 mar 2018, 20:29
Krecik, jak to nie tajemnica, to w jakim banku masz konto, bo jak w Alior, to przypuszczam co może być przyczyną, bo dzisiaj koledze konfigurowałem, z uwagi na to, że kilka dni temu przestało mu działać.