Telekomunikacja jak na dłoni

[Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor

Re: [Orange] Przedłużenie umowy - cd.2.

Postprzez rekin01 » 12 mar 2018, o 10:26

Oczywiście nie odpuszczam, będę próbował. Dzisiaj miał oddzwonić konsultant jak będzie mógł udzielić rabatu 2x20%, miał się konsultować z kierownikiem.

Zadzwonił konsultant, rabat 2x20% został przyznany, kierownik się zgodził. Jeden numer za 21.99 zł, drugi za 9.99 zł. Umowa na 2 lata, na 3 miesiące gratis przy tych warunkach podobno nie było szans. Zobaczymy jeszcze jak przyjdzie umowa, czy wszystko będzie się zgadzać.
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 13 mar 2018, o 17:32

rekin01 napisał(a):Zadzwonił konsultant, rabat 2x20% został przyznany, kierownik się zgodził. Jeden numer za 21.99 zł, drugi za 9.99 zł. Umowa na 2 lata

Ten konsultant to prawie Alberto Tomba - slalom gigant sobie urządził. :mrgreen:
Czyli rabat 2x20% nadal funkcjonuje. Jakoś "kody" się nie skończyły, co potwierdza, że jest to zwykła ściema konsultantów, którzy próbują jak mogą przechytrzyć abonenta. I tutaj konsultantowi sporo się udało, gdyż ostatecznie zaakceptowana oferta jest tylko połowicznie satysfakcjonująca (oczywiście według mnie). Z jednej strony dostałeś bowiem rabat 2x20% (ale tylko na jednym numerze), a z drugiej strony zabrano rabat 3 m-ce za 0zł (który przecież został przyznany w poprzedniej rozmowie dzień wcześniej, więc to zdecydowanie nie fair).
rekin01 napisał(a):na 3 miesiące gratis przy tych warunkach podobno nie było szans

Dzień wcześniej dostałeś informację, że "podobno" kodów 2x20% też już nie ma ... :)

Tym sposobem będziesz miał Plan Standardowy za 16zł miesięcznie za jeden numer.
Dużo czy mało? Pytanie pozostawiam zainteresowanym w temacie.
Moim zdaniem co najwyżej średnio (biorąc pod uwagę ilość kombinacji żeby dostać maxa).
Ja bym im nie odpuścił tych dodatkowych 264zł rabatów, ale to nie ja mam być zadowolony. :)
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez rekin01 » 13 mar 2018, o 18:03

Kończy się czas, więc nie będę więcej kombinował. Drugi numer kończy się w grudniu więc nie bardzo dało się z nim coś zrobić. Dzwoniłem w międzyczasie i nikt mi nie chciał dać 2x20, ponieważ już prawdopodobnie nie ma. Jak jest w rzeczywistości, to nie wiem, może są, może nie.
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez tomiol » 13 mar 2018, o 18:56

A czy te wszystkie przenosiny po przedłużeniu umowy trzeba anulować , czy z automatu orange anuluje ?
tomiol
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Alcatel idol 3,Xiaomi RN 4X
Sieć: Plush , Orange

Postprzez reggie » 13 mar 2018, o 20:00

rekin01 napisał(a):Dzwoniłem w międzyczasie i nikt mi nie chciał dać 2x20, ponieważ już prawdopodobnie nie ma

To już wiemy, że rabat 2x20% jest (sam go przecież dostałeś na jeden numer).
Szkoda natomiast tego rabatu 3 m-ce za 0zł, bo został on już przecież zaoferowany dzień wcześniej, a konsultant miał tylko załatwić "u kierownika" rabat 2x20%.

tomiol napisał(a):A czy te wszystkie przenosiny po przedłużeniu umowy trzeba anulować , czy z automatu orange anuluje ?

A czy to takie trudne przeczytać kilka stron wątku wstecz żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie?
A skoro już o to pytasz, to rozumiem, że przedłużyłeś umowę w Orange sposobem "na przeniesienie numeru"? Jeżeli tak, to mógłbyś się pochwalić, na jakich warunkach, żeby inni też mogli skorzystać.
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez fitness » 14 mar 2018, o 11:57

rekin01 napisał(a):
Zadzwonił konsultant, rabat 2x20% został przyznany, kierownik się zgodził. Jeden numer za 21.99 zł, drugi za 9.99 zł. Umowa na 2 lata, na 3 miesiące gratis przy tych warunkach podobno nie było szans. Zobaczymy jeszcze jak przyjdzie umowa, czy wszystko będzie się zgadzać.

Ten rabat to na jaką taryfę ? Mi też się teraz dwa numery kończą abo place po 30 zł za jeden numery bez tel co można ugrać

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
fitness
Obserwator
Obserwator

Postprzez Manichee » 14 mar 2018, o 13:25

Cześć.
Mam 4 numery na firmę i dostałem taką propozycję.
Rozmowy smsy bez limitu, po 10gb neta
1 numer 28.78 netto
2 numer za 0 zł
3 i 4 numer po 19.99
Łącznie 68.76 zł netto i do tego galaxy j5 2017 z etui i szkłem za 20.88 zł netto.
Czy jest możliwość otrzymania lepszej oferty?
Manichee
Obserwator
Obserwator

Postprzez rekin01 » 14 mar 2018, o 14:23

fitness napisał(a):
rekin01 napisał(a):

Ten rabat to na jaką taryfę ? Mi też się teraz dwa numery kończą abo place po 30 zł za jeden numery bez tel co można ugrać

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Plan standardowy, rabaty liczone od kwoty 49.99 zl
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez Shande » 14 mar 2018, o 14:29

Ja dzwoniłem po raz kolejny i max co dostałem to jeden rabat 20%, konsultantka ma zadzwonić jeszcze raz jutro a ja mam się zastanowić do tego czasu:d Stwierdziła, że być może rabaty 2x20% są ale to ktoś od nich musi sam zadzwonić i zaproponować coś takiego, ona nie ma takich uprawnień (0czywiście trzeba do tego podchodzić z wielkim dystansem bo wiadomo, że mówią to co muszą:P).
Jutro spróbuję z nią jeszcze po negocjować. Może macie jakieś dobre rady jak ich przekonać,żeby się "znalazły" te rabaciki?:)
Shande
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 14 mar 2018, o 14:35

fitness napisał(a):Ten rabat to na jaką taryfę ? Mi też się teraz dwa numery kończą abo place po 30 zł za jeden numery bez tel co można ugrać

Jak się postarasz i trafisz na odpowiedniego konsultanta w DUK, to możesz mieć obydwa numery łącznie za 24zł miesięcznie i do tego pierwsze 3 m-ce za 0zł.
Wszystko będzie jasne, jak przeczytasz wątek co najmniej od tego momentu:
viewtopic.php?f=23&t=63021&start=12345

Manichee napisał(a):Mam 4 numery na firmę i dostałem taką propozycję.
Rozmowy smsy bez limitu, po 10gb neta
1 numer 28.78 netto
2 numer za 0 zł
3 i 4 numer po 19.99
Łącznie 68.76 zł netto i do tego galaxy j5 2017 z etui i szkłem za 20.88 zł netto.
Czy jest możliwość otrzymania lepszej oferty?

Rozumiem, że umowa na 24 m-ce i kwota 20,88zł to rata za telefon, a nie jednorazowa wpłata?
Jeżeli jest to rata 20,88zł x 24m-ce, to oferta co najwyżej średnia (sam abo wychodzi za numer około 20zł brutto). Jeżeli opłata jednorazowa, to już wygląda to trochę lepiej i wtedy można się ewentualnie zastanowić (wówczas sam abo wychodzi za numer około 13zł brutto).
Na pewno lepsze warunki możesz próbować uzyskać w ofercie "indywidualnej". Nie wiem, jak z ceną telefonu, ale sam abo (no-limit + 10GB) po max rabatach jest szansa uzyskać za 28zł/m-c brutto za wszystkie cztery numery i do tego jeszcze pierwsze 3 m-ce za 0zł. Ale wtedy nie dostaniesz fvat z NIP'em. Tylko, czy jest sens dopłacać co najmniej drugie tyle, żeby mieć fvat z NIP'em? To już sam sobie odpowiedz po obliczeniach. Ja wolałem ostatnio zmienić dane z "firmowych" na "indywidualne", bo i tak jest to korzystniejsze niż przepłacanie w ofercie "firmowej", która z założenia operatora jest droższa niż "indywidualna". A telefon zawsze można kupić poza Orange (choćby w ratach 0%) za te same pieniądze.
Tutaj również polecam lekturę wątku co najmniej od tego momentu:
viewtopic.php?f=23&t=63021&start=12345
Shande napisał(a):Może macie jakieś dobre rady jak ich przekonać,żeby się "znalazły" te rabaciki?:)

Konsekwencja i upór (plus trochę ściemy, skoro DUK ściemnia, to dlaczego my nie możemy) oraz stanowcze decyzje, że odchodzimy z sieci skoro mają rabaty tylko dla wybranych i kategoryzują abonentów na lepszych i gorszych pod względem ceny, to dziękujemy za dalszą współpracę. :)
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Shande » 14 mar 2018, o 14:47

reggie napisał(a):Konsekwencja i upór (plus trochę ściemy, skoro DUK ściemnia, to dlaczego my nie możemy) oraz stanowcze decyzje, że odchodzimy z sieci skoro mają rabaty tylko dla wybranych i kategoryzują abonentów na lepszych i gorszych pod względem ceny, to dziękujemy za dalszą współpracę. :)

Pościemniałbym, że dzisiaj już ktoś dzwonił i dal to co chciałem ale przerwało nam rozmowę i czekam, aż oddzwoni ale jeśli notują sobie gdzieś to co dawali to będzie to słaby blef;d
Wczoraj powiedziałem, że kolega dostał 2x20% i widziałem to na umowie:D Zobaczymy co będzie jutro:)
Shande
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 14 mar 2018, o 14:54

Shande napisał(a):Pościemniałbym, że dzisiaj już ktoś dzwonił i dal to co chciałem ale przerwało nam rozmowę i czekam, aż oddzwoni ale jeśli notują sobie gdzieś to co dawali to będzie to słaby blef;d

Oczywiście nie ręczę za to, że ostatnio Orange nie wprowadziło jakiegoś nowego systemu np. notatek z kontaktu z abonentem, ale szczerze w to wątpię.
A wracając do moich rozmów ze stycznia i lutego br. mogę stanowczo powiedzieć, że konsultanci w DUK nie mają pojęcia, z kim poprzednio rozmawiał abonent i co zostało mu zaproponowane.
Zatem - śmiało możesz próbować różnych blefów, żeby się przekonać. A skoro to DUK ma dzwonić, czy podjąłeś decyzję, to masz wtedy spełniony warunek, o którym sami mówią, że (rzekomo) rabat 2x20% mogą zaproponować tylko wtedy, jak sami zadzwonią.
Kto nie kombinuje, ten nie pije szampana. :mrgreen:
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez derlej » 14 mar 2018, o 17:52

Lukaszsz napisał(a):Gdyby ktoś na forum potrzebował pomocy przy przedłużeniu w ofercie dla firm, nowy doradca klienta biznesowego kłania się nisko :D

Wysłałem PW.
derlej
Obserwator
Obserwator

Postprzez rekin01 » 14 mar 2018, o 18:49

Może ktoś napisać jak wyglądają u niego kwoty na aneksach przy rabacie 2x20%? U mnie jest 31,99 zł, a na drugim na 20% jest 39,99 zł. Na obydwu jest mowa tylko o 20%.
rekin01
Cichy Czytelnik
Cichy Czytelnik

Postprzez reggie » 14 mar 2018, o 19:21

rekin01 napisał(a):Może ktoś napisać jak wyglądają u niego kwoty na aneksach przy rabacie 2x20%? U mnie jest 31,99 zł, a na drugim na 20% jest 39,99 zł. Na obydwu jest mowa tylko o 20%.

Wszystko jest w porządku. Na pierwszy numer masz rabat jednokrotny 20%, więc jest abo za 39,99zł, a na drugim numerze masz rabat dwukrotny 2x20%, więc jest abo za 31,99zł. Od tych kwot odejmujesz po -10zł (zgoda marketingowa i e-faktura), więc zostaje 29,99zł i 21,99zł, a następnie jeszcze na jednym z numerów rabat -20zł (za łączenie usług w Orange), co daje ostatecznie kwoty 9,99zł i 21,99zł. Czyli tak, jak się umówiłeś.
W aneksie rzeczywiście rabat 2x20% jest wskazany tylko jako jednorazowy rabat 20%, ale już kwoty się zgadzają. Ja dla pewności wysłałem zgłoszenie na bok@orange.pl i potwierdzili mi, że jest tak, jak opisałem, więc mam podkładkę, gdyby jednak kwoty abonamentu źle się naliczały.

Tak na marginesie - tych "ktosiów" z rabatem 2x20% jest bardzo mało. Wcześniej jak był rabat 40% jakoś więcej osób informowało o jego uzyskaniu i przedłużeniu umowy, a teraz raptem kilka wpisów o rabacie 2x20%. W ogóle ostatnio niewiele wypowiedzi o uzyskanych warunkach przedłużenia.
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferta abonamentowa