DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.
Wszystko, co dotyczy telekomunikacji, a nie mieści się w innych działach tej sekcji.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #966609  autor: A_d_e_k
 16 gru 2017, 15:03
Witam, mam taki problem. Kupiłem daną rzecz w sklepie internetowym i zapłaciłem z góry przelewem na konto bankowe. Jak kupowałem, to sklep deklarował, że wyślę towar tego samego dnia. Oczywiście sklep tego nie uczynił, a wysyłka przedłużyła się o kilka dni. Poinformowałem ten sklep, że rezygnuję z zakupu i żeby już tego nie wysłali, a pieniądze wysłali mi na konto bankowe z którego otrzymali pieniądze. Sklep pomimo tego wysłał ten towar, a ja go nie chce, ponieważ dany przedmiot miał być na prezent a ja już go kupiłem w sklepie stacjonarnym, ponieważ nie mogłem dłużej czekać. I teraz pytanie, czy jak przyjedzie kurier to powiedzieć mu żeby odesłał towar z powrotem do sklepu i wysłać pocztą odstąpienie od umowy czy tak nie można i trzeba odebrać towar i razem z nim odstąpienie od umowy wysłać?
 #966610  autor: piotrzet
 16 gru 2017, 15:05
Nie ma znaczenia nie obierz przesyłki i odeślij do nadawcy i najlepiej

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #966611  autor: A_d_e_k
 16 gru 2017, 15:07
Dzięki Piotrzet za odpowiedź. Tak chciałem zrobić, tylko pierwszy raz odstepuje od umowy i dlatego wolałem zapytać, żeby wszystko było jak należy.
 #967532  autor: MarcinDawko
 21 gru 2017, 02:43
Wyślij na maila wypełniony wniosek o odstąpieniu od umowy. Sklep powinien taki udostępniać wraz z regulaminem. W razie czego możesz poszukać wzór w internecie.
 #967714  autor: Kozik_7X
 21 gru 2017, 23:19
Jeśli to jakiś normalny sklep a nie janusze biznesu to nie będą Ci robić problemów. MIałem podobną sytuację w sferisie, tyle że kupiłem i opłaciłem, towar wysłali a wieczorem okazało się że jest mi już niepotrzebny. No to szybki telefon z rana na infolinię, powiedzieli że nic się nie dzieje, żebym nie odbierał przesyłki i przesłał dane do zwrotu na maila, nawet bez wypełniania pliczku odstąpienia.Jak przesyłka wróciła dotałem korektę fakury i zwrot całości wpłaty, nawet za transport mi nie potrącili.
Pewnie i w Twoim przypadku tak będzie :-)
 #967757  autor: Remington
 22 gru 2017, 12:34
piotrzet pisze:Nie ma znaczenia nie obierz przesyłki i odeślij do nadawcy i najlepiej
Nie odebrać to jedno, a odesłać to drugie. Normalnie, przesyłkę powinno się odebrać, złożyć oświadczenie i odesłać przedmiot na własny koszt. Należy się zwrot ceny towaru oraz ceny najtańszej przesyłki jaką oferował sklep (link).